Magnum DeltaForce

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Magnum DeltaForce

Post autor: aixen »

Zdecydowałem się na zakup nowego radia. Miał to być "amerykan" bo jakoś tak mnie ciągnie do nich :-P Akcja rozegrała się pomiędzy wtorkiem a czwartkiem bieżącego tygodnia.

Wtorek rano - dostarczają mi zamówionego w USA Connexa 3300 HP. Nówka, karton, papiery. Szybki manewr z oscyloskopem i już chodzi na 11 m.

Wtorek wieczór - montaż radia, pierwsze łączności, demo dla znajomych CB-stów.
Środa rano - propozycja zamiany mojego Connexa na Cobre 200GTL DX - rozważam propozycję :-D

Środa wieczór - zmiana... zamiast Cobry zaproponowano mi S9... nie lubię tego radia, uważam, że jest mocno przereklamowane... odmawiam :-/

Czwartek rano - oferent nie ustaje w zabiegach... dostaję na testy Cobre 200 i Magnum Alpha Force z dołożonym Top Gun Modulatorem i wymienionymi filtrami na kwarcowe...

Czwartek wieczór - pięć piw później i po blisko czterech godzinach prób zapada decyzja - decyduję się zatrzymać Magnum DeltaForce...

Dlaczego Magnum, a nie Cobra... przede wszystkim wrażenia odsłuchowe podczas pracy w AM, na podstawie i w aucie. Radio miało problemy z elektroniką auta, nieco bełkotliwy odbiór, było zbyt mało selektywne... Podstawowym problemem były jednak stosunkowo duże szumy, które zbierało wraz z transmisja oraz nieco dziwna przypadłość, polegająca na ściszaniu głośności wraz ze zmniejszaniem czułości radia za pomocą RFG.

Kilka "krótkich" łączność na wstęgach pokazało zupełnie inne radio i uważam, że w tym zakresie jest rewelacyjne. Na bazę tak, do auta... dla miłośników marki lub stałych mieszkańców samochodowych kabin :mrgreen:

Magnum DeltaForce wygrał w konkurencji komfort / zasięg. Chociaż, że względu na większą czułość nie dorównuje w komforcie Connex'owi, to przewyższa Cobre i to zdecydowanie. Modulacyjnie, dzięki modułowi Top Gin Modulatora nie oddaje łatwo pola. Z Astaticiem jest twardy i ostry jak żyleta i to pomimo o połowę mniejszej od Cobry mocy.

Ostatecznie radio trafi w moje ręce we wtorek (finalizacja zamiany) i wtedy opiszę to radio bliżej. Model jest w wersji Export 10/11 m.

Na pokładzie znajdziemy między innymi:

- Zakres pracy od 25.165 - 29.695 MHz
- 400 kanałów +dziury
- Regulacja częstotliwości z inkrementem 1KHz , 10KHz, 100KHz.
- Wyświetlacz ciekłokrystaliczny
- RF Gain - regulacja sygnału przychodzącego
- MIC Gain - regulacja poziomu głośności mikrofonu
- Rodzaj modulacji AM i FM
- Moc wyjściowa: od 1W do 30 W w AM i FM - płynna regulacja.
- ECHO - Wbudowane echo (regulacja powtarzania i długości) - u mnie zastąpione dedykowanym modułem TopGun Modulator
- Wyjście na głośnik zewnętrzny
- Impedancja anteny 50 ohm
- Dim - regulacja jaskrawości podświetlania
- SWR-meter, RFpower-meter, s-meter.
- Fitry NB i ANL
- Tone - regulacja barwy tonu
- Scan - skanowanie kanałów
- Pamięć kanałów 5 kanałów
- Shift - możliwość pracy na przemiennikach
- RB - Roger Beep
- Talkback - Możliwość odsłuchu własnej modulacji i echa w radiu! - płynna regulacja!

Tutaj można poznać jego parametry : http://www.cbradio.nl/magnum/frame_inhoud_magnum.htm
Zdecydowałem się na ten temat, aby troszkę odskoczyć od wiecznego dylematu U520 / A109 :-P :mrgreen:

W tej chwili mam dwa zestaw co widać w stopce. Oba wypracowane i dobrane do moich potrzeb i oczekiwań. W tej chwili mam wrażenie, że dotarłem do kresu drogi sprzętowej jeżeli idzie o CB. Być może bardziej zainteresuje się DX'ami. Coraz częściej zerkam też w stronę pasma KF. Raz, że "dzieje się" tam więcej, dwa z uwagi na całkowity zanik kultury na przysłowiowym #19.

Podziękowania dla kolegów z Łodzi, którzy cierpliwie słuchali moich zawodzeń, oraz Pani Sprzedawczyni z Żabki, która sprzedała mi ostatnie piwo, już po zamknięciu sklepu, czym bardzo mi pomogła w ostatecznej decyzji :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2009-05-16, 08:19 przez aixen, łącznie zmieniany 5 razy.
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
askier

Post autor: askier »

aixen, coś Ty mi zrobił..ja teraz muszę zobaczyć to co masz i posłuchać jak to gra,

szczególnie utkwił mi wątek o 5 piwach - świetna puenta.. :mrgreen:
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Nie ma problemu. Możemy się spotkać w przyszłą sobotę / niedzielę. Ta odpada... jeszcze nie będę miał Magnumki, chyba, że chcesz "pomacać" Connexa... :mrgreen:
Inne terminy do uzgodnienia indywidualnego z uwagi na fakt, że pracuję w Warszawie... :evil:
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
askier

Post autor: askier »

aixen, będzie trzeba się zgadać - u mnie o weekendy Ciężko.. :-/
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Jeżeli idzie o S9 to zwyczajnie mi nie przypasowało. Miałem to radio około pół roku temu. Niby wszystko OK ale... Znajomy, który je ode mnie odkupił nie może się nachwalić.
Tak więc, nie należy mojej wypowiedzi traktować zbyt wykładniczo. Choćby dlatego, że ja kupiłem używkę... Ty, kupując nowe radio, masz szansę odnieść się do tematu bezstronnie.

AlphaForce to niższy model od S9. Dodatkowo już nie produkowany. Gdyby nie fakt, że znam właściciela, zostałbym przy C200 choć... też mnie nie zachwyciła. To już bym powiedział, że S9 w relacji do C200 w moim odczuciu wypada dużo lepiej.

Natomiast jeżeli idzie o kulturę pracy, komfort odsłuch w relacji do oferowanych zasięgów to Connex kładzie wszystkie te wymienione modele... :mrgreen:

Zresztą... mam możliwość sprowadzenia modelu Connex 33TLM-3 i poważnie to rozważam :evill:

Można zobaczyć go tutaj... i za jedyne 350$ stać się właścicielem :evill:

http://www.youtube.com/watch?v=JEeZCyyi ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=8_UUnnPd ... re=related

a tutaj wersję "2"

http://www.youtube.com/watch?v=8_UUnnPd ... re=related

Zresztą... zawsze fajnie pomarzyć... :-P
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

aixen, miałeś tego Connexa z pierwszego filmiku i zrezygnowałeś :shock: :shock: Na filmie wygląda bosko , no i ten wyświetlacz ciekłokrystaliczny ze zmianą funkcji mnie powalił ...oj chciałbym mieć --- tylko chyba mnie nie stać :-( :mrgreen:

[ Dodano: 2009-05-15, 20:36 ]
acha i aixen, zmienię temat i dam do technicznego - myśle , że tak będzie lepiej ;-)
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

OK. Żaden problem. Co do Connex'a - nie, mam 3300 HP. Ten na filmiku to model wyposażony w czytnik USB i SD z możliwością odtwarzania MP3 i oglądania zdjęć. Ot, taki ichni pomysł na zwiększenie funkcjonalności radia... coś jak Cobra 29 z BT. Generalnie, fajnie wygląda i sporo za dużo kosztuje... :-P

Sam info o Magnum AF uzupełnię zdjęciami z "natury" jak tylko będę miał radio ostatecznie w swoich rękach. W sumie to też model kolekcjonerski, nieprodukowany (chyba) i raczej niedostępny na naszym rynku. Szkoda tylko, że ewentualne opinie o nim, będą pochodziły tylko ode mnie... :-/
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
arti76
Posty: 72
Rejestracja: 2008-10-09, 23:11
Lokalizacja: KO02PG

Post autor: arti76 »

aixen, miło sięczyta to, co piszesz o DeltaForce tym bardziej, że czekam właśnie na przesyłkę...S45 z Filipin :evill:
stacja mobilno-bazowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Magnum”