Cobra 29 LTD Classic vs Cobra 29 LTD ST NW

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Blaine
Posty: 148
Rejestracja: 2010-12-14, 20:22
Lokalizacja: Ldz

Cobra 29 LTD Classic vs Cobra 29 LTD ST NW

Post autor: Blaine »

Witam, otóż ostatnimi czasy, miałem możliwość testować kilkanaście CB. Z różnych przedziałów cenowych. Od razu mówię, naprawdę jest różnica w tym, jakie radio się posiada.
Testowałem w prywatnym samochodzie, zawsze w tym samym.
Antena: Sirio ML 145, 1-40: 1,2
Dając każdemu radyjku te same warunki pracy, dałem każdemu równe szanse :)
Zaskoczeniem był Yosan PRO 120, firma w sumie nieznana, a działa lepiej niż wszystkie Presidenty z niższej półki razem wzięte, już nie mówię tu o Johnnym 2 bo to oczywistość, ale Harry 2 Classic, Tommy czy Johnny 3. Nad tymi ostatnimi ma dodatkową przewagę: cena, kilka stówek w kieszeni. Wiem, że Presidenta kupuje się, bo jest modnie i "na bogato", ale jednak :)
Miałem przyjemność testować równieżWalkera po przeróbkach w Sinadzie. BDB radio, śliczne, wszystko pozytywnie, jednak ASC ma i tak 90% skuteczności, czasem zrywa, coś przepuści, czasem nie wpuści dalszy komunikat, ale w pełni zrozumiały. U mnie w aucie nie dały sobie rady filtry. Czasem coś zawyło w głośniku. Tramwaj obok na skrzyżowaniu również dawał znać, że istnieje.
Albrecht 6890- w kategorii bajer "gadżet": wygrywa bezapelacyjnie. Można go super zamontować, zdobi auto, ale działa jak działa. Czyli średnio.
Było jeszcze kilka (jak nie kilkanaście) na testach, ale niczym się wyróżniały, albo były "warte swojej ceny" albo nie, ale ani nie za słabe, ani nie za dobre, dlatego się nie będe rozpisywał. (tak tak, wg mnie U520 ver chińska, to nic ciekawego).
Mam ochotę jeszcze na Jacksony, Valery, Herbatnik, U68, U78 itd ( od razu mówię, że A28 już był... :) )
Generalnie starsze, polecane, uważane, za klasyki.

Odbiegając od ocen, skupiłem się na tym, w takim razie co sobie zostawić :)
Generalnie wygrały Cobry. W pierwszej kolejności miałem Cobre 29 LTD Classic.
Troszkę zwiększona moc, wypieszczona przez poprzedniego użytkownika modulacja, mikrofon ze wzmocnieniem przy maksymalnie optymalnych ustawieniach do tego egzemplarza. Radio starsze, ale najbardziej jare :)
RF Gain i SQ są tak czułe i płynne, że powinny być wzorem dla nowych Presidentów, coś pięknego. Bardzo ciepły i miły dla ucha głos, bezbłędne filtry. Jednym słowem najlepsze radio jakie miałem, daje sporo radochy i to w mobilu :)
Minusy: gabaryty i to wszystko :)
Ale dla chcącego nic trudnego i nawet w małym aucie, znajdzie się dla niego miejsce. Odwdzięczy się swoim działaniem. Kolega z kanału #27 doradził mi swego czasu rzepy. Pomysł wydawał mi się żartem. Teraz wiem, że miał rację.

W nazwie tematu jest VS, a więc Cobra 29 LTD ST NW
wersja GR, chodzą ploty, że nie da się rozblokowac na PL. Nie prawda :)
Caro w Łodzi potrafi naprawdę dużo. Przy okazji wskoczyło 15 "czterdziestek", wzrosła troszkę moc. Minimalnie podkręcona modulacja, chociaż fabrycznie było naprawdę dobrze.
Co do wyższości nad Classic: troszkę mniejsza, ale naprawdę słowo troszkę to dobre określenie :) ; Night Watch- jest pokrętło odpowiadające za natężenie, także da się tak ustawić, żeby zdobiło auto, a nie robiło świecących psich jajec :)
Na równi z Classic: wszystko o czym nie wspomnę poniżej, więc nie będę się tu rozpisywał.
Minusy (vs Classic), rf gain działa słabiej- nie jest to skokowy rf, ale jednak brutalniejszy w działaniu, oczywiście porównując do Classic, bo jeśli chodzi o inne radia, to tak samo jak one a większości lepiej :) .
Bardziej metaliczny dźwięk z głośnika. Jest on naprawdę w porządku, porównując do innych cb, wypada ok, ale np Walker ma cieplejszy dźwięk, nie mówiąc już o "VS", bo tamten dźwięk jest najmilszy jaki słyszałem z radyjek.
Mam z tym, powód do rozmyślań, bo może kwestia wymiany głośnika bądź otworzenie bebechów i jednej korekty, nie wiem (może Ktoś podpowie :) ).
29 LTD Classic vs Cobra 29 LTD ST NW? gdyby, nie zauważalna różnica w głośniku byłby remis :)
Muszę do ST NW na dniach skombinować fajny mik ze wzmocnieniem, bo generalnie w tym nie było równych szans między nimi.

Sorry, że tak bardzo się rozpisałem, jak Komuś się nudzi przed komputerem, wypociny w sam raz do przeczytania :)
Tylko mnie nie bijcie, opinia na temat każdego radia jest moja, prywatna, nie "usłyszana" od "Kolegi Kolegi". Jak już coś mówię o radyjko, to nic z palca nie leci :)

Peace & 73!
matti201

Post autor: matti201 »

jak ja kiedyś gdzieś napisałem ze 29-ka bije presie na pysk to po mnie pojechali :mrgreen:

igrasz z ogniem ;-)
Awatar użytkownika
Blaine
Posty: 148
Rejestracja: 2010-12-14, 20:22
Lokalizacja: Ldz

Post autor: Blaine »

matti201 pisze:jak ja kiedyś gdzieś napisałem ze 29-ka bije presie na pysk to po mnie pojechali :mrgreen:

igrasz z ogniem ;-)
to jest Na już 2-óch :)

Myślę, że Przeciwnicy widzieli ją chociaż wyłączoną "na żywo" a nie na monitorze :)
A tak na serio, Polska wolny kraj, to jest moja opinia, uszanuję każdą inną, oczekując, że i moja zostanie uszanowana
matti201

Post autor: matti201 »

wiadomo

wiec po kolei zasadniczo kazda 29 jest w środku taka sama, wiec nie powinno być pomiedzy ltd a nw st wx wiekszej różnicy niż pomiędzy 2 losowymi wybranymi ltd

co do rfgain, w srodku jest peerek odpowiedzialny za charakterystyke działania pokrętła

głośnik... niestandartowy wymiariwo, cieżko coś dopasować z ekranowanym magnesem (podpowiem że pasuje tonsil 10-ka :), ale ciężko dostać - szukamy w starych radiodbiornikach unitry), często pada, ot taka wada i ma dziwną charakterystyke z obciętymi wysokimi tonami, ale generalnie nie jest źle

no i cena.... mamy nową cobre z usa za mniej niż 500 złotych z przesyłką ( tak wyszła moja 29 LX LE ).. czyli taniej jak walker, który szczerze mówiąć też niewiele ma do zaprezentowania
Awatar użytkownika
Blaine
Posty: 148
Rejestracja: 2010-12-14, 20:22
Lokalizacja: Ldz

Post autor: Blaine »

matti201 pisze:
co do rfgain, w srodku jest peerek odpowiedzialny za charakterystyke działania pokrętła
Możliwe, że tu pies pogrzebany. Z tym, że generalnie jest bardzo dobrze, do drugiej Cobry brakuje tyci tyci :)
Może jakiś schemat znajdę w necie, to porównam.
matti201 pisze: głośnik... niestandartowy wymiariwo, cieżko coś dopasować z ekranowanym magnesem (podpowiem że pasuje tonsil 10-ka :), ale ciężko dostać - szukamy w starych radiodbiornikach unitry), często pada, ot taka wada i ma dziwną charakterystyke z obciętymi wysokimi tonami, ale generalnie nie jest źle
Jakbym miał sie za to brac, to pierwsze co bym z Classica wymontował, bo tam jest luksus.
Wtedy bym wiedział, czy to głośnik, czy może po prostu radio.
matti201

Post autor: matti201 »

http://cbtricks.com/radios/cobra/index.htm

i jeszcze jedna uwaga.... Cobra 29 GR (czyli produkowana na rynek angielski) konstrukcyjnie to inne radio niż cała reszta 29-tek, procesor, stąd bandy (zeby z pokrętła tone zrobił się przełącznik band wystarczy zewrzeć w środku 2 punkty lutownicze, wiec żadna filozofia....) , cała sekcja FM i tak dalej.. z klasyczną kobrą niewiele ma to wspólnego

chcesz popróbować U78 - to nic innego jak 29 :D , 68 to C25 (nie walker, jak niektórzy twierdzą )
Awatar użytkownika
Blaine
Posty: 148
Rejestracja: 2010-12-14, 20:22
Lokalizacja: Ldz

Post autor: Blaine »

czyli GR od Germany z tego co się orientuje :)
nie ma tu przełącznika UK.
To w takim razie tłumaczy różnicę w rf Gainie i głośniku. Generalnie nie można powiedziec, że to całkiem inne radio, z tym bym się nie zgodził.
matti201

Post autor: matti201 »

moze i były GR na rynek niemiecki, ja miałem okazje ogladac GR z przełącznikiem UK/EU/AM czy coś takiego
Awatar użytkownika
Blaine
Posty: 148
Rejestracja: 2010-12-14, 20:22
Lokalizacja: Ldz

Post autor: Blaine »

to, że jest procesor nie ulega wątpliwości. Co do rozblokowania, fakt :)
ten NightWatch mnie kurcze kusi :) złoty środek to znaleśc 29 LTD nie GR nie UK + NW. Albo wybierac z tych co mam obecnie.
Jakby nie było, to w mojej ocenie, GR to również bardzo dobre radio.
matti201

Post autor: matti201 »

no przecież nie problem , są amerykańskie z NW,

osobiścia miałem WX NW ST oraz NW LTD, i zeby narobić ci smaka oba kupione w zeszłym roku za mniej niż 180 zł na allegro (do przestrojenia) w idealnym stanie :mrgreen: mam świadków

teraz mam LX LE, i szczerze mówiąc mogła by mieć panel NW :roll:

/edit: za 490 złotych masz za tydzień w domu nową NW LTD z USA, wlaśnie sprawdziłem
Awatar użytkownika
Blaine
Posty: 148
Rejestracja: 2010-12-14, 20:22
Lokalizacja: Ldz

Post autor: Blaine »

WX co to? :)
co do SoundTrackera, to wg mnie faktem jest, że poprawia, ale poprawiając działa tak jak Cobra 29 bez tego przycisku, więc :D
Faktem jest, że nie mam przełącznika UK, ale mam EU/DE/AM, więc jeden browar.
No i procek, bandy...

No smaka narobiłeś, bo NW LTD to chyba połączenie najlepszych stron obydwu CB z nazwy tematu :)

Stan na dzisiaj jest taki, że co wyjazd, to zmieniam Cobre na Cobre i jeżdżę na zmianę :D
matti201

Post autor: matti201 »

NOAA ( National Oceanic and Atmospheric Administration) Weather All Hazards Alert

w USA NOAA posiada sieć nadajników na 160 MHz ( i to gęstą) podająca na bierząco 24/7 informacje pogodowe, u nas nie przydatne

A WX w starszych Cobrach to dodatkowa płytka odbierająca te komunikaty na 7 różnych kanałach ( w LX już na 10 kanałach)
Awatar użytkownika
Blaine
Posty: 148
Rejestracja: 2010-12-14, 20:22
Lokalizacja: Ldz

Post autor: Blaine »

rozumiem :)
generalnie dzięki za info. Decyzja, które radio zostawic czy zakupic NW LTD, będzie pewnie dopiero za kilka miesiecy, bo teraz nie da rady się zdecydowac :)
I oba radia mi pasują, czyli pat.

matti201, a jak spoglądasz na wspomniane wcześniej ST?
matti201

Post autor: matti201 »

zeby działało popawnie potrzebne są 2 radia z ST, u obu korespondentów

teoria i zasada działania opisana jest w którejś serwisówce na http://cbtricks.com/radios/cobra/index.htm

nie miałem okazji dokonać autopsji na 2-ch sztukach ST..
w singlu działa to tak , że tnie oddbiornik jeszcze bardziej niż NB+ANL, a moi korespondenci nie czuli różnicy w nadawaniu ....
Awatar użytkownika
Blaine
Posty: 148
Rejestracja: 2010-12-14, 20:22
Lokalizacja: Ldz

Post autor: Blaine »

matti201 pisze: w singlu działa to tak , że tnie oddbiornik jeszcze bardziej niż NB+ANL, a moi korespondenci nie czuli różnicy w nadawaniu ....
u mnie to samo.
z tym, że jak odbierasz słaby komunikat, to po włączeniu st następuje (mala bo mała, ale zawsze) poprawa tj głos wyraźniej, szumy ciszej - ale to taki luźny pogląd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cobra”