Cobra 20 plus

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
a4ry
Posty: 56
Rejestracja: 2008-12-27, 23:03
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Cobra 20 plus

Post autor: a4ry »

Obecnie mało popularne radyjko ale zdarz się je spotkać na popularnych portalach. Wydaje mi się, może ktoś konkretnie się odniesie, jest to konstrukcja podobna do rozsławionej Cobry 19 plus. Do mnie trafiła po tym jak po zmianie samochodu moja ukochana Cobra 29 NW nie chciała nigdzie wleźć, a jeszcze bardziej ukochana 25 nie chce do mnie wrócić :-( .
Cena różna ale z reguły waha się w okolicach 100 pln. Niestety stan w wielu przypadkach agonalny. Mi udało się zdobyć cobrę w całkiem przyzwoitym stanie wizualny. Technicznie sprawna ale na warsztacie jeszcze na sprawdzeniu nie była.
Jak wygląda w linkach poniżej:

Obrazek

Obrazek

Stara konstrukcja z podstawowymi funkcjami: Vol, SQ, PA, szybka 9.

Zalety:
- Bardzo mała 116 mm x 32 mm i głęboka na 210 mm (bez pokręteł i wtyku antenowego 180 mm)
- Piękny odbiór (po cobrach 25 i 29 jestem rozpuszczony)
- Miły szum dla ucha (zresztą dlatego wybór padł na cobrę)
- Tania w zakupie
Wady:
- Gdy ktoś nadaje to w odbiornik wchodzi terkotanie, tu potestuję trochę z ustawieniami antenami i zobaczę dokładnie jak to jest na dwudziestce dziewiątce ale obawiam się, że po prostu filtry są za słabe do japończyka. Jak znajdę chwile to zobaczę czy to samo dzieje się na normalnej niemieckiej konstrukcji :)
- Startuje zawsze z kanału 9 po odpięciu zasilania.

Podsumowując, malutkie radyjko starej konstrukcji z bardzo miłym odbiornikiem. Dzięki temu, że mało popularne taniej można kupić niż rozsławioną dziewiętnastkę. Z pewnością trafi na jakiś warsztat na sprawdzenie i może jakiś mały tuning. Może ktoś ma pomysł co można w niej poprawić, dorobić? Na youtube jest filmik gdzie taka cobra ma dorobione podświetlenie, może ktoś wie jak to zrobić?
Może komuś się przyda moja opinia bo jak sam szukałem to praktycznie nic nie znalazłem.
COBRA 25 NW LTD Classic + ASTATIC D104-M6B + SIRTEL SANTIAGO 1200 limited edition
siwiec
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-07, 11:23
Lokalizacja: pruszków

Cobra 20 plus

Post autor: siwiec »

Mam taką :-D
Rzeczywiście bardzo małe radyjko , miłe w odsłuchu i praktycznie bezszumny odbiornik. Nie wiem czy to tylko mój egzemplarz , czy może mają jakieś wbudowane filtry ale bez anteny z radia nie wydobywa się nawet najdrobniejszy szum :-)
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Cobra 20 plus

Post autor: Besserwisser »

Moje pierwsze radio :) Koniec lat 80 ubiegłego wieku.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
a4ry
Posty: 56
Rejestracja: 2008-12-27, 23:03
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Cobra 20 plus

Post autor: a4ry »

siwiec pisze:Nie wiem czy to tylko mój egzemplarz , czy może mają jakieś wbudowane filtry ale bez anteny z radia nie wydobywa się nawet najdrobniejszy szum :-)
Nie tylko Twój :) to radio nie ma żadnych szumów własnych. Zresztą czuć to na co dzień, radio pracuje bardzo fajnie.
Moja ostatnio trafiła na warsztat i potwierdziło się, że z radiem wszystko OK.
COBRA 25 NW LTD Classic + ASTATIC D104-M6B + SIRTEL SANTIAGO 1200 limited edition
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cobra”