Cobra 200 GTL DX rev.3

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
magik29
Posty: 188
Rejestracja: 2012-05-20, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: magik29 »

[quote="aixen"]Nieco "odświeżę" temat - czyli moja krótka opinia o tym radiu...

Radio stworzone do DX'ów. W mobilu wypada mocno przeciętnie. Głównie za przyczyną kiepskiego odbioru w AM. Filtr ANL jest jednym ze skuteczniejszych z jakimi miałem do czynienia.3

ta wypowiedź sie dotyczy do cobry 200 GTL - no i zastanawiam się dlaczego kolega tak uważa że do mobila będzie przeciętnie i jakie radio było wzorem że cobra wg niego poległa.
Mobil: Sigma PLC 1000+President JACK (tuning Bess)/C29+ Motorola RSN 4001a

zestaw marzeń CB: Alan 109 + Hustler IC 100 BO NIE WARTO PRZEPŁACAĆ
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Ale nie ma tam słowa o wąskim odbiorniku, tylko kiepskim.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
magik29
Posty: 188
Rejestracja: 2012-05-20, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: magik29 »

IKAR pisze:Dawid, miałem kiedyś takie radio tak na testy i mnie zdziwiło dlaczego mój zasilacz 20 A(max) się pocił przy radiu

[ Dodano: 2012-03-31, 08:08 ]
noto odświerzymy.Mam to radyjko na bazie kilka miesiecy i jestem bardzo zadowolony.Ma wąski odbiornik mocna modulacje i duzzzzzo mocy.Ruszyłem tylko trymerem od mocy i w AM radio podskoczylo do 100-110 W a w SSB nawet do 200 W.Ale żeby uzyskac taka moc radio trzeba zasilic zasilaczem o mocy 30 A.Używam tego radio z mikrofonem Turner Expander 500 i sprawuje sie rewelacyjnie.W częstotliwości stoi bardzo dobrze, nigdy nie miałem problemu przy DX.POLECAM W 100% IKAR

no wiec rozumiem ze i w AM kolega ikar tez jest zadowolony ale faktem jest ze miałem np herberta II na lemie 2001 działał tak sobie- przyjechał kupujący podpiął pod magnes chyba ml-145 i byłem w szoku jak ładnie pracuje.. Wiec tak naprawde wszystko zależy od wielu czynników i gustu
Mobil: Sigma PLC 1000+President JACK (tuning Bess)/C29+ Motorola RSN 4001a

zestaw marzeń CB: Alan 109 + Hustler IC 100 BO NIE WARTO PRZEPŁACAĆ
IKAR

Post autor: IKAR »

magik29, jestem zadowolony i to bardzo .Radio jest rewelacyjne.Na odbiór nie narzekam bo mam wysoko antene tylko najgorzej jak ktoś jest troche odstrojony to już lipa niestetyale.I podkreślam radia użuwam tylko na bazie i oczywiście polecam
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

właśnie stałem się nabywcą dwóch takowych radyjek, kupiłem zepsute, zaniosłem odrazu do naprawy, ale zanim kupiłem gadałem z gościem z "serwisu" co mi powiedział to praktycznie to samo co tu wyczytuje teraz ;-)
Powiedział mi że radio jak sieje to bardziej niż cobra 148 GTL. mówił do mnie elekronicznym językiem że 148 jest cos 60hz, chyba a te jest 80-82, >? nie wiem co tam mi tłumaczył, ale chodziło o to że jak sieje to bardziej niż inne radia, czyli na kanale wyzej i nizej praktycznie slychac co sie gada, kiedy inne radia, tworzą "bełkot"... Jakkolwiek ;-) jedno radio trafi na "baze" zaraz obok DX99V i zastąpi Magnum'a Maverick A24 :-) ten trafi na ebay lub do schowka. Mam nadzieje ze będzie git radyjko :)
pzodr.
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Trudno, żeby nie siało z takim powerem.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
daniel e36
Posty: 140
Rejestracja: 2010-07-31, 20:34
Lokalizacja: kalisz

Post autor: daniel e36 »

:-D Witam serdecznie mam pytanko co do tej Cobry 200 gtl dx . A dokładnie tak czytam u nas na forum oraz po całym necie , i opinie sa podzielone na temat tego radyjka . Mam okazję kupic takie radyjko nie grzebane przez żadnego rzeźnika złotego śrubokręta . Radio od pierwszego właściciela świeżo po przeglądzie u zaufanego serwisanta . Radio jest jak najbardziej w dobrej kondycji i stanie idealnym pracowało tylko na bazie . Ja osobiście chcę do mobila . I moje pytanie czy warto takie radyjko , w tym momencie mam presidenta georga . I czy warto zmienić czy nie i jak będzie sie zachowywać w mobilu .
1 mobil- President George President Missouri PAN DM 432 MT i głośnik Benefon
2 mobil cobra 200 GTL DX SS 1200 KPO NM 452 filipińczyk ASTATIC ROAD DEVIL RD 104
3 mobil Alan 18 President Missouri Astatic Road Devil RD 104
Awatar użytkownika
yaszczur
Posty: 337
Rejestracja: 2013-01-15, 18:22
Znak/ranga: 161BD890
Lokalizacja: KO00FF/płd.PL
Kontakt:

Post autor: yaszczur »

daniel e36, President George ma procesor, Cobra 200gtl DX nie... także łatwo się domyślić, które będzie lepiej trzymało częstotliwość w aucie (szczególnie w niskich temperaturach). Druga kwestia, moc George (płynny skrót mocy) AM-10W SSB-21W, Cobra (skokowy skrót mocy) AM-30W SSB-100W - tu już nie wystarczy zasilanie z zapalniczki. Takie podstawowe różnice.
BAZA: Intek HR-5500 v6 + Densei EC-2002 / RCI 2950 + Densei EC-2002 mod-knktr / Lemm AT 920 M1
mini BAZA: Alan 87 + Farun FD2020 / Lemm AT 920 M1

>> 161BD890 on YouTube <<
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

WG mnie COBRA i to o 100% bije GEORGA na głowę. George hmm. po co taka moc skoro po rozkreceniu RF PWR idzie na dno czyli modulacja spada, tak samo biegnie w czestotliwosci na zimnym jak inne trx-y, denerwujacy kod zabezpieczajacy.

Cobra jak to CObra polcam w 100% jezeli oczywisci nie wytyrana i nie zbebeszona, tu nie będziesz potrzebował wypasionego mica z oryginałem idzie BDB. Fakt zasilanie z aku jest wzmagane choc przy Georgu rowniez polecam tak go zasilic
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
Awatar użytkownika
daniel e36
Posty: 140
Rejestracja: 2010-07-31, 20:34
Lokalizacja: kalisz

Post autor: daniel e36 »

Witam Cobra już na pokładzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-D :-D :-D . Zasilanie prosto z aku , przewodami jak do wzmacniacza car audio . :evill: :evill: :evill: Na szybko podpioąem pod zapalniczkę he he he to wtyczka nie wytrzymała ciśnienia :evill: :evill: :evill: :evill: . Do tego majk Astatic road devil i grzmi niemiłosiernie . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Radyjko mnie leży jak i w odbiorze tak zwłaszcza w nadawaniu . Polecam jak dla mnie bomba .
1 mobil- President George President Missouri PAN DM 432 MT i głośnik Benefon
2 mobil cobra 200 GTL DX SS 1200 KPO NM 452 filipińczyk ASTATIC ROAD DEVIL RD 104
3 mobil Alan 18 President Missouri Astatic Road Devil RD 104
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

daniel e36 pisze:Witam Cobra już na pokładzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-D :-D :-D . Zasilanie prosto z aku , przewodami jak do wzmacniacza car audio . :evill: :evill: :evill: Na szybko podpioąem pod zapalniczkę he he he to wtyczka nie wytrzymała ciśnienia :evill: :evill: :evill: :evill: . Do tego majk Astatic road devil i grzmi niemiłosiernie . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Radyjko mnie leży jak i w odbiorze tak zwłaszcza w nadawaniu . Polecam jak dla mnie bomba .
:hopla: miałem dwa - jedno odstrzeliłem dla kumpla w pracy ... a drugie poszło na ebay...
nie powiem złego słowa o tym radiu ... moja kobieta miała Astatic M6B - malina zestaw...
ale teraz będę jej wrzucać albo LOLKA + ABC albo SS158EDX + ABC .. ;-) Chciałem jej dać troszkę więcej prądu w bata ... na wiosnę sklepię jej jakiś zestawik...

P.S. - niech Ci nie przychodzi na myśl rozkręcanie radia do nie wiadomo jakich mocy.
jak będziesz się trzymał troche ponizej przewidywań - będzie działać ...
zaczniesz delikatnie przyginać - zacznie radio siadać... będziesz szkodować/żałować.
pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cobra”