Lafayette Venus

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

pio17soft
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-06, 22:29
Lokalizacja: krakow

Post autor: pio17soft »

sgarden pisze:Witam forumowiczów
Radio używam od tygodnia. To moje pierwsze i nie mam porównania z innymi, ale dla mnie działa ok.
Czy to jest normalne, że przy włączonym radiu, uruchomienie silnika zawiesza je ? Zasilanie prosto z akumulatora.

zdrówka
Moje Venus też się zawiesza jak jest na stałe podpięte do akumulatora(zapalniczki) , i przy okazji jest parę mankamentów które wyszły przy testowaniu :

-bzykanie od silnika (filtr pomógł),
-instrukcja zgodna może w 80% nawet wersja angielska,
-po przełączeniu na PO znika kanał 9 (środkowy klawisz) na innym ustawieniu regionu jest ,
-dłużej trzymając klawisz 9/sht ( środkowy ) włącza się częstotliwość zakończona 5
-znalazłem ustawienie głośności LO/HI kombinacja power i asc

-jak już dali głośnik w gruszce to po jakiego czorta jest w bazie, robi tylko efekt kakofonii
na szczęście załatwia go jack wciśnięty w bazę,
i intrygujące menu r-01 (o co chodzi ? , może wersja)

jeszcze radyjko mnie nie zraziło patent w gruszce jest w porządku zobaczymy co będzie dalej.
Ostatnio zmieniony 2011-07-07, 22:13 przez pio17soft, łącznie zmieniany 1 raz.
Młody

Post autor: Młody »

Z tego co piszecie to utwierdzam się w przekonaniu, że to kolejne badziewnie radio od Lafayette. Trucker też niestety się nie udał.
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Młody_Dąbrowa pisze:Z tego co piszecie to utwierdzam się w przekonaniu, że to kolejne badziewnie radio od Lafayette.
kolego niestety nie zgodze się z Tobą, biorąc pod uwagę Twoja opinię, które z tych radyjek ze stajni Lafayette miałeś w swoim autku? Na Twoją opinie mają wpływ odczucia wlasne z pracy z tymi radyjkami czy raczej zasłyszane opinie od innych kolegów, którzy zassali je od kolejnych kolegów.
Nie którzy użytkownicy muszą wziąść pod uwagę kilka aspektów, zanim wezmą pod uwagę zakup konkretnego radia. I nie zawsze musi ono posiadać wstęgi. Moje skromne doświadczenie z drugim radiem ze stajni Lafayette - uświadamia mi , że nie radio decyduje o wszystkim jak się ma byle-jaką inastalcje antenową to żadne lansowe radio nic tu nie wskóra. A później są kolejne aspekty, np flejtuchowe pdejście do wykonania tłumaczenia instrukcji obsługi polskojezycznej, która ni jak się ma do orginału (ale jak ktoś juz napisał, kto je czyta)- z tego wynikają różne przygody jak się zacznie ustawiac z nią funkcje w radyjku . Dlatego kolego uważam osobiście, że przy starannie wykonanej instalacji antenowej, antenie bedącej słusznej długości i w rezonansie jestem na tym radyjku lafayette venus na codzień połączyć się z respondentami na mobilach w granicach 13km w moim małym mieście. To uważasz , że to radio jest do D...y. może ja nic nie wiem o tych sprawach i jestem jeszcze raczkującym -poczatkujacym, ale u mnie tak to działa. Jakie znasz cudowne radio które jest małe, bez dodatkowych modyfikacji i super działa i to na gwoździu?
Młody

Post autor: Młody »

Znam np Lafayette Atena które jeździ ze mną w jednym z aut, jestem z Niego bardzo zadowolony. Venus wg Waszych opinii nie powala i to przy takiej cenie. Truckera miałem ale krótko, nic ciekawego niestety. Ale co, kto lubi. Nikt się ze mną zgadzać nie musi.

Ten Twój gwóźdź to jaka antena? Bo taki zasięg to nic specjalnego nie jest.
pio17soft
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-06, 22:29
Lokalizacja: krakow

Post autor: pio17soft »

Bax pisze: w rezonansie
Już myślałem że to słowo nie istnieje :-) i że jestem z innej planety jak to komuś mówię to widzę zdziwienie , przykro tylko że mało kto to słowo kojarzy i jak to ono działa.
makek
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-29, 10:16
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: makek »

U mnie kiedy radio zasilane było z okolic zapalniczki to przy odpalaniu wyłączało się, nie wiem czy spadek napięcia był aż tak duży, że puszczał przekaźnik, czy radio ma jakieś zabezpieczenie od zbyt niskiego napięcia.
W temacie zakłóceń. Przeniosłem centralkę do bagażnika, ale zakłóceń od pracującego silnika i tak się nie pozbyłem, mimo że zasilanie było bezpośrednio z akumulatora (jest w bagażniku). Kilka osób mówiło mi, że filtry na zasilanie specjalnie się nie sprawdzają, ten który ja kupiłem daje radę, nie ma już charakterystycznego bzyczenia, powiedziałbym nawet, że już wszystko jest OK.
Przetestowałem programowanie czterech wybranych kanałów, jest tak jak w instrukcji i działa bez zastrzeżeń.
Czy sprawdzaliście ile biorą prądu Wasze radia gdy są wyłączone? Zastanawiam się jeszcze czy nie dać jakiegoś przekaźnika na zasilanie radia, tak aby było pod napięciem dopiero po przekręceniu kluczyka.
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Młody_Dąbrowa pisze:Ten Twój gwóźdź to jaka antena? Bo taki zasięg to nic specjalnego nie jest.
kolego,mnie mój gwóźdź zadawala -jak na warunki szczecina, mając łączność z mobilami między lewym i prawym brzegiem naszej rzeki i łączność na 12-13km z "SSP 59" jak dla mnie jest wystarczająca, biorąc pod uwage jej wysokość : nie całe 150cm. Montaż na uchwycie i na lewym narożniku klapy bagaznika.
Młody_Dąbrowa pisze:Znam np Lafayette Atena które jeździ ze mną w jednym z aut, jestem z Niego bardzo zadowolony.

ja też je miałem bo było to moje pierwsze od którego zaczeła sie przygoda z CB i także byłem z niego bardzo zadowolony - dlatego dalej nie rozumiem Twojego stwierdzenia:
Młody_Dąbrowa pisze:utwierdzam się w przekonaniu, że to kolejne badziewnie radio od Lafayette


[ Dodano: 2011-07-08, 11:39 ]
makek pisze:U mnie kiedy radio zasilane było z okolic zapalniczki to przy odpalaniu wyłączało się
wyłanczało się bo w momencie rozruchu odciane było zasilanie na gnieździe zapalniczki - u mnie też tak sie działo
makek pisze:Przetestowałem programowanie czterech wybranych kanałów, jest tak jak w instrukcji i działa bez zastrzeżeń.
jeżeli masz inne tłumaczenie instrukcji niż ze znakiem wodnym Avanti i czcionką do której bez lupy nie podchodź, to może mogłbyś wrzucić jej skan
73
makek
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-29, 10:16
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: makek »

Instrukcja jest ze "znakiem wodnym" Avantiradio.pl a czcionka - hmm, ja widzę.
Fragment programowania:
"Aby zapisać wybraną częstotliwość na jednym z czterech banków pamięci, należy po wybraniu odpowiedniego kanału nacisnąć F/AF, a potem MW. Następnie trzeba wybrać lokalizację zapisu między M1 (F/AF) a M4(MR/DX)"
Jeżeli Twoja jest inna mogę swoją zeskanować i wrzucić.
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

no to mamy taką sama instrukcję, ja muszę używac okularów by coś doczytać:
makek pisze:Fragment programowania:
biorąc pod uwagę ten zapis u mnie przeskakuje w "5", tak więc chyba coś jest nie tak, nie mogę też przełaczyć w FM zgodnie z instrukcją. Ale z radia mimo to jestem bardzo zadowolony.

[ Dodano: 2011-07-08, 18:16 ]
makek pisze:Problem z przyciskami już rozwiązałem. Rozkręciłem gruszkę, przetarłem przyciski od strony przewodzącej i nadruk na płytce, teraz jest OK. quote]
trudna to operacja?
czym przeczyściłes styki?
darsuch
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-08, 13:47
Lokalizacja: kielce

Post autor: darsuch »

Witam
Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum, więc chciałem się przywitać i życzyć wszystkim zdrówka.
Mam pytanie do znawców.
Obecnie używam Omegi w sumie jestem z niej zadowolony, z całą pewnością mogę potwierdzić wszystkie opisywane wady jak też zalety tego radia. Jednak pojawiło się nowe radyjko Lafayette Venus. Czy ktoś porównywał te radia. Jak się ma strona użytkowa tego nowego radia w stosunku do Omegi. Jak wyglądają filtry, szumy, selektywność i inne paranetry tego radia w stosunku do Omegi.

Pozdrawiam
Darsuch
makek
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-29, 10:16
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: makek »

Bax pisze:no to mamy taką sama instrukcję, ja muszę używac okularów by coś doczytać:
makek pisze:Problem z przyciskami już rozwiązałem. Rozkręciłem gruszkę, przetarłem przyciski od strony przewodzącej i nadruk na płytce, teraz jest OK.
trudna to operacja?
czym przeczyściłes styki?
Zabieg prosty, kilka wkrętów, pięć minut roboty. Na gumkach (przyciskach) trzeba uważać żeby przypadkiem nie zetrzeć napylonej warstwy przewodzącej, ja użyłem spirytusu, bo to akurat miałem pod ręką. Ścieżki na płytce drukowanej są cynowane, trzeba usunąć ewentualne tlenki - metoda dowolna.[scroll][/scroll]
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

makek pisze:Zabieg prosty, kilka wkrętów, pięć minut roboty
Dzieki jutro to przetrenuje
grisza76
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-28, 23:21
Lokalizacja: Tychy

Post autor: grisza76 »

Aby nie tworzyć kolejnego tematu - klonu - proszę o informacje:
- jak filtry się sprawują
- jak zasięg, jakość odbioru etc
konrad12

Post autor: konrad12 »

grisza76 pisze: jak zasięg
Zasięg zależy od wielu czynników, głównie od anteny, od radia najmniej.
grisza76 pisze:- jak filtry się sprawują
grisza76 pisze:Aby nie tworzyć kolejnego tematu - klonu
Zapraszam do 1 postu.
ssakznadodry
Posty: 1
Rejestracja: 2010-12-19, 18:26
Lokalizacja: wrocław

Post autor: ssakznadodry »

Testowałem 3 różne odbiorniki. Każde się zawieszało w losowych momentach. Cżęsto zaraz po pierwszym naciśnięciu nadawania. Przedłużacz gruszki ( kostka RJ45 ) to zupełne nieporozumienie. Zawsze przerywa i nie trzyma połączenia. Jeśli radio pracuje - nawet nieźle odbiera. Wyszedł nowy Yosan 100 - baza ma taką samą konstrukcję tylko dodali odpinany panel zamiast wszystkiego w gruszce. Ciekawe czy też się zawiesza czy coś konstruktorzy poprawili ?
Pozdrawiam.
Nie wiesz - pytaj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”