Lafayette Venus

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

MiroPL
Posty: 12
Rejestracja: 2013-04-21, 12:23

Post autor: MiroPL »

Jestem zainteresowany zakupem tego radia i mam pytanie. Czytałem, że od 2011r. wyszło kilka modeli i moje pytanie dotyczy tego, jak rozpoznać radio aby zakupić to najnowsze?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7797
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Białe napisy na mikrofonie.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
MiroPL
Posty: 12
Rejestracja: 2013-04-21, 12:23

Post autor: MiroPL »

Hasan-Łódź pisze:Białe napisy na mikrofonie.
Ok, dzięki.

PS.

Mam już zakupione właśnie to radio i mam kilka pytań.
1. Co oznacza ikonka klucza na wyświetlaczu, ponieważ mam ją pokazaną?
2. W instrukcji mam napisane, że po naciśnięciu dwukrotnie przycisku od włączania i wyłączania radia to zmienia się kanał ale u mnie tak to nie działa, gdy naciskam dwukrotnie to jedynie ustawienie SQ.
3. Gdy wchodzę w ustawienia radia, tam gdzie ustawia się kraj oraz kolor podświetlania, jest opcja beep ON, co to oznacza?
Może śmieszne pytania ale od nie dawna rozpocząłem przygodę z CB.
Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

MiroPL pisze:jest opcja beep ON, co to oznacza?
Tzn RogerBeep załączony, lepiej tego nie używać na 19-stce. ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
MiroPL
Posty: 12
Rejestracja: 2013-04-21, 12:23

Post autor: MiroPL »

AntekPabianice pisze:
MiroPL pisze:jest opcja beep ON, co to oznacza?
Tzn RogerBeep załączony, lepiej tego nie używać na 19-stce. ;-)
Jest to jakiś dźwięk po nadawaniu, jeśli dobrze myślę?
Ze zmianą kanału i tym kluczykiem już sobie poradziłem. ;)
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

MiroPL pisze: Jest to jakiś dźwięk po nadawaniu, jeśli dobrze myślę?
Dokładnie ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
MiroPL
Posty: 12
Rejestracja: 2013-04-21, 12:23

Post autor: MiroPL »

AntekPabianice pisze:
MiroPL pisze: Jest to jakiś dźwięk po nadawaniu, jeśli dobrze myślę?
Dokładnie ;-)
Ok, dzięki.

Jeszcze takie jedno małe pytanie, czy centralka radia może być w bagażniku przykryta kocem? Chodzi mi oto, czy się nie przegrzeję?
akus66
Posty: 14
Rejestracja: 2013-10-16, 11:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: akus66 »

Podejrzewam, że ten radiator, który jest przy radyjku może być po dłuższym nadawaniu chyba nie zbyt zadowolony z kocyka.
Pomysł z kocykiem jeśli to konieczne może być, ale radiator raczej zostaw odsłonięty. Nigdy nie wiesz jak długo będziesz nadawać.
U siebie nie sprawdzałem jak mocno się grzeje ten radiator podczas dłuższego nadawania. Ale jest słusznych rozmiarów, więc chyba jest sporo ciepła do odprowadzenia i producent prawdopodobnie wiedział co robi dając taki kaloryfer.
Lafayette Venus + Sirio Turbo 1000 na relingu w (OO =[][]= OO) E36 Touring
IVAN82
Posty: 20
Rejestracja: 2012-03-28, 10:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: IVAN82 »

u mnie pojawił sie problem taki: znika podświetlenie i zaczyna radyjko charczeć i aby tą usterkę usunąć muszę wyjąć wtyczkę i po ponownym włożeniu i włączeniu gruszki problem znika.

czy to wina kostki wtyczki , czy niestety już gruszki ?
LAFAYETTE VENUS + SIRIO TITANIUM 1400 BLACK
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7797
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Sprawdź wtyki RJ-45 - na 90% to będzie to.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
MiroPL
Posty: 12
Rejestracja: 2013-04-21, 12:23

Post autor: MiroPL »

akus66 pisze:Podejrzewam, że ten radiator, który jest przy radyjku może być po dłuższym nadawaniu chyba nie zbyt zadowolony z kocyka.
Pomysł z kocykiem jeśli to konieczne może być, ale radiator raczej zostaw odsłonięty. Nigdy nie wiesz jak długo będziesz nadawać.
U siebie nie sprawdzałem jak mocno się grzeje ten radiator podczas dłuższego nadawania. Ale jest słusznych rozmiarów, więc chyba jest sporo ciepła do odprowadzenia i producent prawdopodobnie wiedział co robi dając taki kaloryfer.
Aha, rozumie. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
BartS
Posty: 13
Rejestracja: 2014-03-14, 08:55
Lokalizacja: Wieluń

Lafayette Venus

Post autor: BartS »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, mimo, że śledzę je już o wiele dłużej;) Jako że miesiąc temu zaopatrzyłem się w nowe radyjko - Lafayette Venus napiszę kilka słów o nim. Radio gra we współpracy z Sirio Omega 27 na magnesie ale wkrótce planuję przesiadkę na coś dłuższego.

Po pierwsze małe wymiary to największa zaleta tego radia - w moim przypadku radio jest całkowicie niewidoczne dla osób postronnych - w odpowiednim dziale umieszczę zdjęcia z montażu radyjka w Citroenie C5 ale to dopiero jutro. Dla kogoś kto chce zabezpieczyć radio przed kradzieżą trudno będzie znaleźć coś lepszego.

Co do obsługi to po dwóch dniach jest na tyle intuicyjna że nie absorbuje kierowcy.

Ale żeby nie było tak różowo to właściwie na tym kończą się fajerwerki. SQ działa przeciętnie, natomiast ASQ działa moim zdaniem poniżej przeciętnej. Radio naprawdę mocno głuchnie po jego załączeniu a całkiem czytelne komunikaty potrafi poszatkować w cały świat.

Odsłuch z głośników przeciętny ale jako że od razu podłączyłem głośnik zewnętrzny to nie jest to dla mnie problem.

Kabel sztywny jak diabli - równie dobrze mogliby zamiast niego dać kawał pręta.

Funkcja Local niestety jedynie ścisza radio - przydatne jedynie w naprawdę nieludzkim hałasie.

Podsumowując - dość wysoka cena za to radio wynika głównie z jego niewielkich rozmiarów i możliwości bezinwazyjnego montażu w samochodzie. Kupiłem je w pełni świadomie - schowanie radia było głównym powodem jego zakupu. Dlatego też nie zamierzam na nie psioczyć - jest ok. Zawiodłem się jedynie nieco na ASQ - mogłoby chociaż tak nie rwać komunikatów. W najbliższym czasie zmiana anteny więc mam nadzieję że wpłynie to in plus na komfort korzystania z ASQ. Wkrótce pojawią się fotki z montażu.

Pozdrawiam!
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Lafayette Venus

Post autor: AntekPabianice »

BartS, już wiele razy było opisywane na forum: w Atenach/Yosanach Pro 120 funkcja ASQ jest do poprawy i zmiana anteny niewiele poprawi - nic nie poradzisz, tylko modyfikacja
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
BartS
Posty: 13
Rejestracja: 2014-03-14, 08:55
Lokalizacja: Wieluń

Lafayette Venus

Post autor: BartS »

Tyle że ja mam Lafayette Venus ;) W Atenie i Yosanie Pro 120 nie ma ASQ.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Lafayette Venus

Post autor: AntekPabianice »

upss... fakt :oops:
Tak to jest, jak się robi wiele rzeczy na raz - myślisz jedno, piszesz drugie
Sorki za zamieszanie
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”