Lafayette Venus

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

wladyslawus
Posty: 16
Rejestracja: 2014-01-10, 21:44
Lokalizacja: Warszawa

Lafayette Venus

Post autor: wladyslawus »

Witam,

Sprawa rozwikłana połowicznie. Antena i radio sprawdzone w serwisie i wszystko gra. Robiono coś w antenie i trochę poprawiło się, nadal są zakłócenia, ale mniej niż przed wizytą. Jednocześnie z innego źródła do krótkiej anteny polecono mi Yosan 250. Trochę mnie to radio kosztowało, ale zastanawiam się czy nie sprzedać komuś, kto może pozwolić sobie na dłuższą antenę i zakupić Yosana.
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Lafayette Venus

Post autor: Pietern »

Zamienił stryj siekierkę na kij.
Może najpierw spróbuj z inną (dłuższą?) anteną do tego radia co masz.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: Lafayette Venus

Post autor: BeBek »

wladyslawus pisze:... Jednocześnie z innego źródła do krótkiej anteny polecono mi Yosan 250. Trochę mnie to radio kosztowało, ale zastanawiam się czy nie sprzedać komuś, kto może pozwolić sobie na dłuższą antenę i zakupić Yosana.
Praktycznie to te same radia więc nie warto. Może lepiej pomyśl o innej antenie.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
goryl25
Posty: 20
Rejestracja: 2008-11-14, 16:22
Lokalizacja: Gościm

Lafayette Venus

Post autor: goryl25 »

Witam ponownie , od jakiegoś czasu mam już te radio i byłem zadowolony ale ... teraz pojawił się problem ... po wymianie aku na nowego radio zaczęło mrugać na czerwono ... według instrukcji to jest zbyt duże napięcie czy coś ... ale dziwnie mi to wygląda że po wymianie aku na nowe nagle jest zbyt duże napięcie ?? radio mam podłączone pod stacyjke żeby wyłączało mi się wraz z wyłączeniem zapłonu bo w zapalniczce mam stały plus , i nie wiem w czym tu może być problem że radio mi mruga na czerwono ....
jano0244
Posty: 187
Rejestracja: 2014-02-03, 09:44
Lokalizacja: Mrągowo

Lafayette Venus

Post autor: jano0244 »

Proponuję zacząć od pomiaru napięcia w punkcie przyłączenia radia. Bardzo mało prawdopodobne, by było za wysokie, ale przynajmniej dowiesz się, co kłamie: akumulator czy radio.
President TaylorIII z zewn. rf-gain Samlex PR27M + Densei EC2002 po tuningu + Sirio Performer1000/Sirio Megawatt3000 Yosan Pro120 + Konektor Mini40 (rezerwa) / President Johnny III + Sirio AS100 (w aucie syna)
Awatar użytkownika
goryl25
Posty: 20
Rejestracja: 2008-11-14, 16:22
Lokalizacja: Gościm

Lafayette Venus

Post autor: goryl25 »

nooo troche dziwne mi się to wydaje bo cały czas od montażu było wszystko git a teraz jak zmieniłem aku to nagle zaczęły się takie rzeczy pojawiać ... jeszcze nie wiem co to jest takie małe plastikowe po drodze na kablach , taka jakby plastikowe pudełko i przez to przechodzą kable zasilające , może to to jest winne ??
Awatar użytkownika
Robson__007
Posty: 536
Rejestracja: 2012-11-26, 22:35
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Lafayette Venus

Post autor: Robson__007 »

A to nie jest bezpiecznik?
Toyota Avensis T25 Wagon:
Radio: President Harry 3 RED tuning V2 KNKT + Astatic Road Devil
Antena: Sirio Super Carbonium


Suzuki Swift V
Radio: President Harry III White by Sinad + Densei EC 2002
Antena: Sirio Turbo 800


Sprzedam Uniden PC122XL kontakt PW
Awatar użytkownika
goryl25
Posty: 20
Rejestracja: 2008-11-14, 16:22
Lokalizacja: Gościm

Lafayette Venus

Post autor: goryl25 »

całkiem możliwe , nie znam się zbytnio ale w zestawie ponoć był jakiś bezpiecznik , to całkiem możliwe że to to , a to może być też przez to jeśli to bezpiecznik ??
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Lafayette Venus

Post autor: BeBek »

To filt przeciw zakłóceniowy i w tej obudowie jest bezpiecznik.
Posprawdzaj styki mikrofonu, i napięcie w samochodzie w miejscu podłączenia radia, może regulator na alternatorze Ci pada i masz zbyt duże napięcie na całej instalacji a padł bo miał wcześniej problemy z padającym AKU.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Lubicz
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-29, 18:41
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa

Lafayette Venus

Post autor: Lubicz »

Witam forumowiczów. Od pewnego czasu, zmuszony wymienić radio CB na mniejsze (zmiana samochodu), stałem się posiadaczem Lafayette Venus. Początkowo byłem bardzo z niego zadowolony, ale od pewnego czasu mam wrażenie, że filtry wycinają mi odbiór czego efektem jest "jąkanie się nadawcy" co często wręcz uniemożliwia rozmowę. Nie wiem, czy to moja wina (złe ustawienia) czy też coś w radiu szwankuje? Jestem humanistą więc zawiłości elektroniczne pojawiające się w rozmowach na forum są dla mnie niezrozumiałe. Może ktoś z Warszawy, Piaseczna lub okolic zechciałby wziąć moje radyjko do przetestowania? Byłbym wdzięczny!
Lafayette Venus
Awatar użytkownika
goryl25
Posty: 20
Rejestracja: 2008-11-14, 16:22
Lokalizacja: Gościm

Lafayette Venus

Post autor: goryl25 »

Sprawdziłem napięcie na aku i na aku jest 14.17-14.23 , tak skacze między tymi granicami , jeszcze sprawdze w miejscu podłączenia CB ale to musze pół kokpitu rozebrać ...
wladyslawus
Posty: 16
Rejestracja: 2014-01-10, 21:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lafayette Venus

Post autor: wladyslawus »

Witam,
Na prośbę jednego z forumowiczów, aby przedstawić rozwiązanie sprawy szumów w radiu przedstawiam: antenę Sirio Omega 27 zmienilem na President Virginia. Ilość szumów wyraźnie spadła, jeżdżę po Warszawie na sq9 i mam praktycznie 0 szumów. Co do samego odbioru myślę, że ilość odbieranych komunikatów również spadła niemniej łapie łączność na dalszą odległość z mocnymi stacjami. Powyższy profil działania radia mi odpowiada, a do tego zniknął problem chowania anteny przy wjeździe do garażu. Odradzam kupowanie zbyt czułych anten ponieważ to radio nie radzi sobie z dużą ilością zakłóceń.
ja1987
Posty: 3
Rejestracja: 2015-04-08, 09:26

Lafayette Venus

Post autor: ja1987 »

Witam
Od ubiegłego tygodnia mam problem z tym radiem. Do tej pory mogłem bez problemów rozmawiać nawet na 7-10km, odbiór również fajny. A teraz mam blokadę szumów na 9-10 ustawioną inaczej same szumy. Dziś mogłem rozmawiać z inną osoba będącą 500m dalej. Mam włączony DX.
Do radia jest president ml-145, ostatnio wymieniłem stopkę z magnesem ponieważ oryginał był w środku zardzewiały, ale bez zmian.
SWR na wszystkich kanałach (1,20,40) około 1.4, wcześniej też tak było.
Myślałem że przedłużka świruje ale po wpięciu kabla z gruszką do stacji to samo.
Z drugiej strony słyszałem ostatnio nadawanie z zajazdu którym był 10km wcześniej, lub z myjni, która również była mniej więcej w takiej odległości przede mną.

Co może się dziać z tym radiem?
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Lafayette Venus

Post autor: Speed »

Sprawdź podstawę magnesową anteny, może kabel się oderwał.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
ja1987
Posty: 3
Rejestracja: 2015-04-08, 09:26

Lafayette Venus

Post autor: ja1987 »

Podstawka jest nowa wraz z kablem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”