Lafayette Venus

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Lafayette Venus

Post autor: Hasan-Łódź »

Tak jak obiecywałem, jak dostanę w łapki to wrzucę fotki i napiszę coś niecoś:

http://img219.imageshack.us/g/1duyknk.jpg/

Plusy:
- naprawdę małe, korpus jest malutki, gruszka jest wielkości mika w Alanie 48 czy TTI 880
- dobrze dofiltrowane, poradziło sobie z moim siewnikiem w Audi, co większość radii po prostu kwiczy
- trzy kolory podświetlenia - zielony, czerwony i pomarańczowy - można je też wyłączyć
- autosquelch w miarę działa, nie jest to rewelacja, ale grupie docelowej raczej nie zależy na zasięgu ;)
- dość przyzwoita modulacja jak na taki sprzęt - chociaż bez fajerwerków
- przedłużka kabla mikrofonowego 200cm - korpus można zamontować w wymyślnym miejscu, a gruszkę tam, gdzie najwygodniej

Minusy:
- głośność, manualny squelch i zmiana kanałów włączana jednym przyciskiem, można to było sensowniej ogarnąć
- trzeba przeczytać instrukcję obsługi, gdy się chce skorzystać ze wszystkich funkcji (a jak wiemy prawdziwy mężczyzna nigdy nie czyta instrukcji!)
- skokowy RF Gain (DX) - nie tłumi odbiornika, tylko po prostu ścisza głośnik - na tej samej zasadzie co Local w Yosanie Turbo np.
- posiada roger beepa, którego, jak znam życie, każdy będzie chciał używać na #19...

To by było na tyle, teraz działa pod parapetówką 70cm i zbiera nawet dalsze sygnały przy włączonym ASQ.

Wiadomo, że radio typowo do zastosowania antymisia dla prezesa i raczej użytkowników CB z musu niż z pasji. Jak na takie wymagania myślę, że przyzwoite o ile cena nie odstraszy.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
noid
Posty: 977
Rejestracja: 2010-03-13, 17:24
Lokalizacja: Norwich [UK]
Kontakt:

Post autor: noid »

a jaki koszt tej zabawki?
konrad12

Post autor: konrad12 »

A mi się w ogóle nie podoba :P Za 150zł nawet bym nie kupił :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

noid pisze:a jaki koszt tej zabawki?
ok. 500zł
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Hasan-Łódź pisze:
noid pisze:a jaki koszt tej zabawki?
ok. 500zł
ROTFL.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

http://allegro.pl/lafayette-venus-super ... 20412.html

Zastanawia mnie czemu żaden producent nie skonstruuje radia z zestawem separacyjnym. Sprzęt KF od dawna ma możliwość odłączenia panela od kurpusu i to nie kablem od zasilania naczepy w tirze.
YIP YIP
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

A kto operuje teraz na tym rynku? Nowe modele wypuszcza Midland, Lafayette/Yosan i President. Reszta leży i kwiczy.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Hasan-Łódź pisze:Wiadomo, że radio typowo do zastosowania antymisia dla prezesa i raczej użytkowników CB z musu niż z pasji
Kolego Przemku, zaineresowało mnie ta zabawka gdyż już miałem w ciągu ostatnich 4 dni 2 próby przewłaszczenia sobie mojego zestawu z mobila. Czy po tym doświadczeniu parapetowym , mógłbyś lekko rozszerzyć spostrzeżenia z pracy tego radyjka. Biorac pod uwagę fakt , ze nie będzie można zastoswać wymiennego mikrofonu - jak wygląda sprawa odsłuchu u respondentów. Jaki zasieg na parapetówce i działa ten skokowy RF-G czy wycina ostro czy raczej łagodnie. Czy przy mocnych bliskich sygnałach potrafi się zadusić czy raczej spokojnie przepuszca sygnał. Czy podłaczenie głośnika zewnętrznego poprawia odsłuch ?
z góry serdecznie dziekuję za ewntualne informacje.
Czy raczej może bardziej spojrzeć w strone albrechta AE 6890?

[ Dodano: 2011-06-11, 11:34 ]
Radio zakupione
Faktycznie trzeba przyznać, że po jacksonie II z FRQ to jest mały szok, ale też pozytywny. Faktem jest jest jak kolega Przemek napisał - trzeba przygodę zacząć od przeczytania instrukcji . Wczoraj montaż a od dzisiaj testy. Wynikami oraz wrażeniami chętnie podzielę się jak pare dni w ruchu popracuje na radyjku.
Pierwsza bardzo dobra strona, montaż nie widoczny dla pospolitego amatora cudzej własności a my mozemy cieszyć się z łączności i informacji płynących z eteru .
:-D
makek
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-29, 10:16
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: makek »

Witam wszystkich.
Wczoraj odebrałem moją Venus, pierwsze spostrzeżenie to bardzo źle działa pięć przycisków z przodu gruszki. Można by powiedzieć, że działają od przypadku. Część funkcji uruchamiana jest w kombinacji tych przycisków, lub też dłuższego ich przytrzymania, dlatego wręcz nie możliwe jest włączenie danej funkcji za pierwszym razem. A może tylko mój egzemplarz tak ma?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

makek pisze:Część funkcji uruchamiana jest w kombinacji tych przycisków, lub też dłuższego ich przytrzymania, dlatego wręcz nie możliwe jest włączenie danej funkcji za pierwszym razem.
Instrukcję czytał czy gryzie? To normalne.
Wiem, że prawdziwi mężczyźni nigdy nie czytają instrukcji - ale chciałbym zauważyć, że prawdziwi mężczyźni nie pytają też o takie rzeczy :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
makek
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-29, 10:16
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: makek »

Nie wiem na co chciałeś mi zwrócić uwagę Złośliwy Moderatorze.... że pierwszy raz jest trudny? Instrukcję czytałem, czytałem i nic nie wyczytałem o kiepsko działających przyciskach, (tego dotyczyło moje pytanie) i nie znalazłem nic o tym, że to normalne.
Miałbym również uwagę co do filtrowania zakłóceń z samochodu. Wyraźnie słychać szum od chyba alternatora (zmienia się od obrotów silnika). Słychać też kiedy powoli rozjaśnia się, lub ściemnia oświetlenie wewnątrz auta i to na wyłączonym silniku. Nie wiem czy to też jest normalne, jestem żółtodziobem, ale w Unidenie 520 tego nie ma.
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

makek pisze:pierwsze spostrzeżenie to bardzo źle działa pięć przycisków z przodu gruszki
No cóż kolego, u mnie działają prawie prawidłowo zgodnie z instrukcją, ale :
-przełaczenie z AM na FM na pewno nie działa zgodnie z polskojęzyczną instrukcją
-ustawienie w komórkach pamieci 4 kanałów też nie działa z polskojezyczną instrukcją
a próby ustawienia zakańczaja się przejściem w "5" i trzeba resetować .
Ale w sumie to mały pikuś, radyjko jak na razie testowane w mieście i daje radę, i trzeba przyznać, że dość dobrze odfiltrowane.
makek pisze:Miałbym również uwagę co do filtrowania zakłóceń z samochodu

proponuje umiescić centralkę z dala od silnika i głównych wiązek elektrycznych i załadować ją w bagazniku a na pewno poprawi Ci się komfort pracy na nim.
makek
Posty: 6
Rejestracja: 2011-06-29, 10:16
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: makek »

Problem z przyciskami już rozwiązałem. Rozkręciłem gruszkę, przetarłem przyciski od strony przewodzącej i nadruk na płytce, teraz jest OK. Czekam jeszcze na przesyłkę z filtrem na zasilanie, zobaczymy.... jeśli się nie sprawdzi to poszukam innego miejsca, może właśnie bagażnik.
Przełączanie FM/AM działa z pierwszego przycisku F/AF i tak jest w mojej instrukcji PL (4 strony). Programowaniem się nie bawiłem, ale skoro się wiesza to będę musiał to przetestować, w sumie to wcześniej nie było to nawet możliwe bo po wciśnięciu któregokolwiek przycisku było słychać ciągłe BEEPanie.
sgarden
Posty: 1
Rejestracja: 2011-06-10, 17:12
Lokalizacja: Łomza

Post autor: sgarden »

Witam forumowiczów
Radio używam od tygodnia. To moje pierwsze i nie mam porównania z innymi, ale dla mnie działa ok.
Czy to jest normalne, że przy włączonym radiu, uruchomienie silnika zawiesza je ? Zasilanie prosto z akumulatora.

zdrówka
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

sgarden pisze:Czy to jest normalne, że przy włączonym radiu, uruchomienie silnika zawiesza je
jak dla mnie nie jest to normalne, a jak masz podłączone pod akumulator?
Ja proponuje tak jak u mnie tzn:
kabel czerwony + podłaczony pod + na akumulatorze
kabel czarny - podłączony nie do bieguna ujemnego ale do miejsca gdzie biegun - podłączony jest kablem z karoserią pojazdu
Takie podłączenie jest sprawdzone i u mnie takie zjawisko nie wystepuje jak u Ciebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”