Lafayette Atena jakie ustawienia?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Gonzo

Post autor: Gonzo »

W sumie jak włączę "5" na wyświetlaczu to jakiejś specjalnej różnicy nie odczuwam, przynajmniej tak jak na szybko niedawno sprawdziłem z jednym mobilkiem. To już sam nie wiem, czy to kwestia serii, czy obowiązkowo musi być ta "5". :roll: Jeśli to kwestia serii to Hasan pewnie będzie w stanie coś tu powiedzieć i jakieś stanowisko przedstawi.

TRZA POCZEKAĆ :mrgreen:
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Może FM włączone ...............
Awatar użytkownika
enterxx
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-04, 09:23
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: enterxx »

Mam atene dopiero 2 dni ale u mnie nie pokazuje ze pracuje w "5" albo w "0" tylko "AM" albo "FM" chyba że koledze chodzi o potoczne nazewnictwo ale nie znam się:)
Mobil-Prawie najtańszy zestaw od Hasana:)
castagnet
Posty: 122
Rejestracja: 2011-12-09, 20:33
Lokalizacja: Krakow

Post autor: castagnet »

Ja mam Atene i mam takie same ustawienia jak YOSAN 120
działa w Po i bez "5"
jak włącze "5" to jest wiele gorzej.
Awatar użytkownika
jedynak
Posty: 168
Rejestracja: 2012-03-09, 10:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: jedynak »

Ja mam Atenę od kilku dni i "5"ki da się włączyć lub wyłączyć poprzez przytrzymanie klawiszy A/F wraz z CH9 i trzymając wciśnięte te klawisze włączyć radyjko.
Tylko że w moim (nie miałem jeszcze czasu jechać go wypróbować na drodze) szumi,jak pytałem czy mnie słychać to odpowiedz usłyszałem strasznie cichą zaszumioną,nie wiem czy z daleka czy to wina anteny (jakiś badziew,odpowiednik missouri,jakas podróba).
Co do różnicy "5" czy zera to sam nie wiem w jakich ustawieniach zostawić radyjko bo jak pisałem nie miałem czasu go jeszcze przetestować.Odbitą antenki ustawiłem jest 1.3 myślę że w miarę.Co radzicie?
Chcesz dowiedzieć się o mnie czegoś więcej?
Press F13!!!!!!
viper82
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-01, 08:05
Lokalizacja: Gorzów WLKP.

Post autor: viper82 »

Ja mam ustawione w Po to po pierwsze. I bez 5. Z 5 jest masakra. Sq ustawione na maxa w lewo i aż tak strasznie nie szumi. Rf gain odkręcony na maxa w prawo. Chyba radio musi szumieć. Jak dam sq na 10 to lekko wycina komunikaty ale tragedii nie ma.
alicja
Posty: 44
Rejestracja: 2013-05-24, 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alicja »

To proszę o podpowiedź. Czy w tej Atenie coś trzeba zmieniać czy tak jak jest ustawiona fabrycznie jest ok?

Ja mam dokładnie taki zestaw jak kolega, który temat zakładał i jest chyba mimo wszystko lepiej. A te poprawki u Hasana to dużo poprawia działanie takiego radyjka?
Młody

Post autor: Młody »

Zależy od wersji, moja antena "0" ma na ES
dzolo35
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-03, 18:08
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: dzolo35 »

Atene ustawiasz na Po i bez piątki ( oryginalnie jest ustawiona na Eu i piątki.).Poprawki robiłem sam,i mogę potwierdzić kolosalne zmiany na plus (ale samemu nie radze dokonywać tych zmian , chyba że ma pojęcie i sprzęt do lutowania smd).
Młody

Post autor: Młody »

Jesteś pewny, że tak jest ok? :mrgreen:
dzolo35
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-03, 18:08
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: dzolo35 »

Często śmigam moim służbowym na trasie Nowy Sącz - Kraków i radyjko zostało przetestowane z różnymi ustawieniami z kolegami TIRowcami, a te które podałem wyżej są najlepsze (odbiór jak i nadawanie jak na radio CB są wręcz wyśmienite).
darecki.nikt
Posty: 4
Rejestracja: 2013-05-07, 17:50
Lokalizacja: polska

Post autor: darecki.nikt »

alicja pisze:To proszę o podpowiedź. Czy w tej Atenie coś trzeba zmieniać czy tak jak jest ustawiona fabrycznie jest ok?

Ja mam dokładnie taki zestaw jak kolega, który temat zakładał i jest chyba mimo wszystko lepiej. A te poprawki u Hasana to dużo poprawia działanie takiego radyjka?
Ja zakupiłem 3 tygodnie temu atenę po tuningu Konektor + antenę pirat 60cm, nie wiem jak działało radyjko przed tuningiem ale po jest świetnie, jako antymisiek super, wyraźnie mnie słychać i odbiór też rewelacyjny. POLECAM!
darecki.nikt
Posty: 4
Rejestracja: 2013-05-07, 17:50
Lokalizacja: polska

Post autor: darecki.nikt »

dodam jeszcze, że magnes przy piracie trzyma rewelacyjnie, na autostradzie przy 160km/h anteny nie słychać
darecki.nikt
Posty: 4
Rejestracja: 2013-05-07, 17:50
Lokalizacja: polska

Post autor: darecki.nikt »

radyjko ustawione: squelch ustawiony na godz 10-11, rf-gain max w prawo, komunikaty bardzo czytelne odbieram z około 5 kilometrów
Szymon_Zy
Posty: 13
Rejestracja: 2013-05-15, 21:27
Lokalizacja: Częstochowa/Biała

Post autor: Szymon_Zy »

Ja mam po poprawce w Sinad i chłopaki stwierdzili, że poza SQL nie warto nic zmieniać, a już na pewno wymieniać filtra. Reszta zmian nic nie wniesie, a generuje koszty. Sam chętnie bym porównał moją atenę z taka po całym tuningu Konektora.

Po poprawce SQL i wyciecze dzień po dniu Atena/ Johnny II/Atena (200km co dzień), stwierdzam że Atena nie jest gorszym radiem od Johnnyego II ASC. To całe ASC to porażka w porównaniu z dobrze ustawionym SQL.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”