MT na wyświetlaczu w Zeus Pro

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

szaryw
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-31, 22:51
Lokalizacja: STW

MT na wyświetlaczu w Zeus Pro

Post autor: szaryw »

Co oznacza napis MT na wyświetlaczu Zeus Pro, i czy powinien się cały czas świecić?
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

w instrukcji obsługi piszą tak:
MULTISTANDARD Istnieje możliwośd przełączenia radia w jeden z kilku europejskich standardów poprzez
włączenie radia z jednocześnie wciśniętym przyciskiem skanowania DW. Na wyświetlaczu pojawi się
ikona MT oraz migający symbol kraju w jaki radio jest przestawione. Standard przestawia się pokrętłem
zmiany kanałów. Wybór zatwierdza się przyciskiem DW. Dostępne standardy: IT (Włochy), PO (Polska), DE
(Niemcy), EU (Europa), CE (CEPT)
może ci to pomoże.
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
szaryw
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-31, 22:51
Lokalizacja: STW

Post autor: szaryw »

katapultion pisze:w instrukcji obsługi piszą tak:
MULTISTANDARD Istnieje możliwośd przełączenia radia w jeden z kilku europejskich standardów poprzez
włączenie radia z jednocześnie wciśniętym przyciskiem skanowania DW. Na wyświetlaczu pojawi się
ikona MT oraz migający symbol kraju w jaki radio jest przestawione. Standard przestawia się pokrętłem
zmiany kanałów. Wybór zatwierdza się przyciskiem DW. Dostępne standardy: IT (Włochy), PO (Polska), DE
(Niemcy), EU (Europa), CE (CEPT)
może ci to pomoże.
Czytałem instrukcję chyba z pięć razy i już ją chyba znam na pamięć :). To MT pojawiło mi się przy zmianie standardu z IT na Po, zresztą zgodnie z zgodnie z tym co tam było napisane, MT miało się pojawić. Kolega ma identycznie radio, ustawione w standardzie Po i napisu MT na wyświetlaczu nie posiada. Podejrzewam, że może byćt to informacja ,że jest włączony MULTISTANDARD, ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tego ani w instrukcji ani w internecie.
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

W instrukcji jest napisane jak zrobić przywrócenie ustawień fabrycznych w tym radiu.

Gdy masz egzemplarz przeznaczony na rynek Polski to od razu wskoczy ci PL.
szaryw
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-31, 22:51
Lokalizacja: STW

Post autor: szaryw »

Niestety resetowanie radia nie przynosi efektu.
A może to MT ma być wyświetlone ? czy ktoś w ogóle wie co to oznacza?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7808
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Radia mogą być z różnych dystrybucji i mieć różnie ustawione domyślne standardy. I to chyba cała tajemnica.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
szaryw
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-31, 22:51
Lokalizacja: STW

Post autor: szaryw »

Hasan-Łódź pisze:Radia mogą być z różnych dystrybucji i mieć różnie ustawione domyślne standardy. I to chyba cała tajemnica.
Zapewne tak jest. Ja po odpaleniu radia miałem domyślnie ustawione na IT i musiałem przestawiać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”