Szumy w Lafayette Atenie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

czarek0402
Posty: 194
Rejestracja: 2014-07-04, 17:48
Lokalizacja: Dolnośląskie

Szumy w Lafayette Atenie

Post autor: czarek0402 »

Witam,
czy przypadkiem jedynym, słusznym rozwiązaniem dla Aten czyli dla ich własnego szumu, nie jest wymiana anten na dłuższe? Nie radia. ;-) Z 1000 na 2000, 3000 lub 5000?

Z filtrami to się zgodzę, od dci nie ma zakłóceń u mnie. Zasilanie z zapalniczki, nie z akumulatora.

W fabrycznej Atenie SQ najlepiej ustawić na około 10 rano, na niektórych filmach widać nawet 11 godzinę, wtedy jest, musi być cicho, bo bliskie, mocne sygnały wchodzą, słabsze już nie dadzą rady, a w trasie RF Gain maksymalnie w prawo, w mieście, trzeba uciekać w lewo w zależności od poziomu zakłóceń.

Te zakłócenia mogą trwać chwilę, czasami dłużej, u mnie to głównie stacje transformatorowe, bombardiery na kolei, skrzyżowania z oświetleniem, przejeżdżający Tir, jadący ciągnik przede mną i jak czytam tutaj z tramwajów. Nie ma reguły, że zawsze. :shock:

W Atenie po tuningu SQ można zejść nawet na około 9 rano, raz zszedłem maksymalnie w lewo przy RF Gain maksymalnie w prawo, radio było przyciszone trochę dla likwidacji szumów, ale słychać było rozmowy głośne, wyraźne, pełne, po prostu inne, z daleka. :roll:

Ja raczej zostanę z SQ na około 10 godzinie, aby nie regulować ciągle RF Gain w lewo dla przypadkowych, uciążliwych zakłóceń w mieście. Chcę mieć je zawsze maksymalnie w prawo. Aby też nie regulować za dużo w czasie jazdy.

Dla mnie brzmienie z głośnika Albrecht CB-250 jest lepsze niż z głośnika z radia. Ale przy maksymalnej głośności podczas nasłuchu popadł raz w rezonans, brzęczał, gwizdał. Zobaczymy jak będzie pracował zamontowany na stałe. :mrgreen:

Zresztą jeszcze napiszę co zauważę. :-)
Uniden 78LTW, Sirio Turbo 2000, Albrecht CB-250
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”