Atena , wylapuje co jakis szumy

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Młody

Post autor: Młody »

Jak już sikasz na ASC to jesteś na dobrej drodze do zakupu dobrego radia. Gratuluje
matti201

Post autor: matti201 »

161NT111 pisze:caspin, Stare radia nie likwidują zakłóceń z propagacji .
Chyba że lubisz kręcić gałkami .
A po co !

http://youtu.be/8djT1pQDv2U
Odróżniasz odcięcie odbiornika od zakłóceń z piątek , poprzez wąski filtr, który ich nie wpuści w tor m.cz od wysquelchowania ?
caspin
Posty: 32
Rejestracja: 2013-03-20, 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: caspin »

Atena jest w miarę dobrym radiem do mobila . Nie miałem z nim problemów ale propagacja działa mi na nerwy
Młody pisze:Jak już sikasz na ASC to jesteś na dobrej drodze do zakupu dobrego radia. Gratuluje
A kiedyś myślałem że Teddy jest takim wspaniałym radiem , dopóki nie usłyszałem innego wierzyłem w to... . W ASQ też wierzylęm dopóki nie spróbowałęm co to znaczy dobrze działający SQ i RF Gain
Lafayette Atena + Sirio Omega 27
Młody

Post autor: Młody »

Jeśli używasz tylko 40kanałów to na prawdę warto poszukać unidena pc122 / cobry 146gtl. Zobaczysz jak potrafi odbierać radio.
caspin
Posty: 32
Rejestracja: 2013-03-20, 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: caspin »

tak tylko 40ek . Nie preferuje jednak rzeczy używanych a te radia niestety tylko z drugiej ręki . Jednak wierze wam na słowo o jakości tych odbiorników
Lafayette Atena + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

No Herbatnik, który uchodzi za "głuchego" pewno by część wykosił. Z drugiej strony czasem warto posłuchac o czym "sąsiedzi" gadają, albo nawet zdać sobie sprawę, że nadchodzą.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

olo_r pisze:No Herbatnik, który uchodzi za "głuchego" pewno by część wykosił. .
Bzdura. Jest tak samo selektywny jak Alan 199.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Nie polezmizuję, ja na nim słyszałem to co chciałem ale co uzytkownik to opinia.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Olo.

Post autor: Olo. »

A co ma głuchość do selektywności?

olo_ jesteś drugą osobą w tym temacie, która proponuje herbatnika jako selektywne radio. ;-)
Awatar użytkownika
161NT111
Posty: 224
Rejestracja: 2011-03-26, 21:51
Lokalizacja: Stargard Szczecinski

Post autor: 161NT111 »

olo_r, a czy każdy musi słuchać , co inni po bokach pitolą ? :-(
W końcu samochód ma też zwykle radio , do sluchania wiadomości i muzyki . 8-)
Nie wspomnę o pasażerach .
A filtry to lepiej wymienić w uszach . ;-)
A nie , je wietrzyć . ;
PUŚĆ MI BIBCZYKA , TO BĘDĘ WIEDZIAŁ KIM JESTEŚ !! !!
Gdy będę mówił damskim głosem , to proszę się nie dziwić !!!
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Bo jedno to definicja a drugie to potoczne określenie i jak nie słychać to mówią, ze głuche i nie zastanawiąją sie czemu nie słyszą.

Mniejsza o to - nikt nie robił testu i nie nagrywał Herberta w roli odbiornika selektywnego czy "głuchego" i tak można sobie gadac do ranka białego.
161NT111 pisze:olo_r, a czy każdy musi słuchać , co inni po bokach pitolą ?
No o to chodzi a czy ja twierdzę, że musi, chyba komantarz nie do mnie Kolego i o myciu uszu to też ie do mnie.

PS.

Herbatnika proponuję jako radio, które na bank wykosi część niechcianych informacji z eteru.
Ostatnio zmieniony 2013-08-04, 21:48 przez olo_r, łącznie zmieniany 1 raz.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

caspin pisze:Atena jest w miarę dobrym radiem do mobila . Nie miałem z nim problemów ale propagacja działa mi na nerwy
Młody pisze:Jak już sikasz na ASC to jesteś na dobrej drodze do zakupu dobrego radia. Gratuluje
A kiedyś myślałem że Teddy jest takim wspaniałym radiem , dopóki nie usłyszałem innego wierzyłem w to... . W ASQ też wierzylęm dopóki nie spróbowałęm co to znaczy dobrze działający SQ i RF Gain


ASQ wcale nie jest złe w mobilu, szczególnie to 3-ciej generacji. Teddy też nie jest złym radyjkiem. Tylko wiele zależy do czego będziemy tego radyjka używać. I gdzie.
W każdym razie lepiej mieć, to ASQ, niż nie mieć. Chociaż etos "radiowca" może z tego powodu nieco ucierpieć. ;-)
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Młody

Post autor: Młody »

Pietern pisze:
caspin pisze:Atena jest w miarę dobrym radiem do mobila . Nie miałem z nim problemów ale propagacja działa mi na nerwy
Młody pisze:Jak już sikasz na ASC to jesteś na dobrej drodze do zakupu dobrego radia. Gratuluje
A kiedyś myślałem że Teddy jest takim wspaniałym radiem , dopóki nie usłyszałem innego wierzyłem w to... . W ASQ też wierzylęm dopóki nie spróbowałęm co to znaczy dobrze działający SQ i RF Gain


ASQ wcale nie jest złe w mobilu, szczególnie to 3-ciej generacji. Teddy też nie jest złym radyjkiem. Tylko wiele zależy do czego będziemy tego radyjka używać. I gdzie.
W każdym razie lepiej mieć, to ASQ, niż nie mieć. Chociaż etos "radiowca" może z tego powodu nieco ucierpieć. ;-)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XZxzJGgox_E[/youtube]

Ciekawe po co? żeby ograniczało ilość użytecznych sygnałów?
Awatar użytkownika
161NT111
Posty: 224
Rejestracja: 2011-03-26, 21:51
Lokalizacja: Stargard Szczecinski

Post autor: 161NT111 »

Młody, a czy nie lepiej zamontować 40cymbałów :-)
To by cię chyba zadowolilo :lol:
Aaaaaaaa przepraszam ! W 5 byłby problem :cry:
Ostatnio zmieniony 2013-08-04, 22:02 przez 161NT111, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Pietern pisze:eddy też nie jest złym radyjkiem. Tylko wiele zależy do czego będziemy tego radyjka używać. I gdzie.
I czy wytrzyma rok bez naprawy. Bywało i tak.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”