Lafayette Ermes Pro + Antena Cb President Virginia

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Szturman
Posty: 82
Rejestracja: 2014-08-24, 11:50
Lokalizacja: RADOMSKO

Lafayette Ermes Pro + Antena Cb President Virginia

Post autor: Szturman »

Wczoraj zakupiłem zestaw CB Lafayette Ermes Pro + Antena President Virginia Problem polga na tym że strasznie słabo odbieram innych Mnie jak nadaje słychac dobrze,gorzej z odbieraniem mnie.Jak włącze automatyczną blokadę szumów praktycznie cały czas cisza,słychać chyba Tylko osoby które są bardzo blisko mnie.Auto to Astra H CDTI Podczas jazdy strasznie słychać silnik i zakłócenia.Czy wymiana antenki pomoże?
było Yosan Turbo 3031/President Harry 3/Yosan 120 Pro
jest Lafayette Ermes Pro(poprawione ASQ) + Sirio Omega 27 Black Mag 125/Sirio ML-145
Awatar użytkownika
wotek2
Posty: 200
Rejestracja: 2011-07-10, 13:00
Lokalizacja: stalowa wola

Lafayette Ermes Pro + Antena Cb President Virginia

Post autor: wotek2 »

Na załączonym ASC przy tej antence kompletnie nic nie usłyszysz,tylko antenka 1.5m.
Harry III /Sirio Omega 27 / NOKIA HFS-12
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Re: Odp: Lafayette Ermes Pro + Antena Cb President Virginia

Post autor: Piotrek-TJE »

Dokładnie tak jak pisze wotek2, w tym radiu ASC wycina zbyt wiele. Zainwestuj w antenę min 1,5 metra lub baw się manualnym SQ.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
Awatar użytkownika
Szturman
Posty: 82
Rejestracja: 2014-08-24, 11:50
Lokalizacja: RADOMSKO

Lafayette Ermes Pro + Antena Cb President Virginia

Post autor: Szturman »

Myślę nad anteną.Polecicie coś dobrego?Co poprawi jakość?Może jest ktoś z łódzkiego i ma jakąś antenke do testów?
było Yosan Turbo 3031/President Harry 3/Yosan 120 Pro
jest Lafayette Ermes Pro(poprawione ASQ) + Sirio Omega 27 Black Mag 125/Sirio ML-145
Awatar użytkownika
Szturman
Posty: 82
Rejestracja: 2014-08-24, 11:50
Lokalizacja: RADOMSKO

Lafayette Ermes Pro + Antena Cb President Virginia

Post autor: Szturman »

Wymieniłem antenke na Sirio AS100 Fakt zasięg jest dużo lepszy ale strasznie zakłoca.Czasami tak trzeba skręcić sql że nic prawie nie słychać.Zdecydowanie President Virginia odbiera dużo lepiej,chociaż zasięg jest dużo,dużo mniejszy.

https://www.youtube.com/watch?v=fIilDM- ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
było Yosan Turbo 3031/President Harry 3/Yosan 120 Pro
jest Lafayette Ermes Pro(poprawione ASQ) + Sirio Omega 27 Black Mag 125/Sirio ML-145
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Lafayette Ermes Pro + Antena Cb President Virginia

Post autor: tarnus »

Szturman pisze:Wymieniłem antenke na Sirio AS100 Fakt zasięg jest dużo lepszy ale strasznie zakłoca.Czasami tak trzeba skręcić sql że nic prawie nie słychać.Zdecydowanie President Virginia odbiera dużo lepiej,chociaż zasięg jest dużo,dużo mniejszy.

https://www.youtube.com/watch?v=fIilDM- ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Zmień radio na lepsze to ci AS-100 pyknie jak tralala.
Awatar użytkownika
ivan161
Posty: 299
Rejestracja: 2013-09-04, 09:54
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Lafayette Ermes Pro + Antena Cb President Virginia

Post autor: ivan161 »

Jeździłem z Ermesem pół roku przy ML145 i za te pieniądze działa to radio przyzwoicie.
Na pewno nie miało problemów opisywanych przez Ciebie.
Używkę na gwarancji kupiłem za 180zł.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Lafayette Ermes Pro + Antena Cb President Virginia

Post autor: poweredge »

Szturman,

To radio mam multistandard . Podstawowe pytanie do Ciebie czy ustawiłeś to na nasze częstotliwości ? .. Jest to częsta przyczyna problemów z odsłuchem świeżych użytkowników nowego radia
Szturman pisze:Podczas jazdy strasznie słychać silnik i zakłócenia.Czy wymiana antenki pomoże?
A z tym mogą być już grubsze problemy :-(
....
Awatar użytkownika
Szturman
Posty: 82
Rejestracja: 2014-08-24, 11:50
Lokalizacja: RADOMSKO

Lafayette Ermes Pro + Antena Cb President Virginia

Post autor: Szturman »

Kolego Ivan161 wszystko zależy od silnika U mnie to radio w Astrze 1.7CDTI przepuszcza zakłócenia od wtryskiwaczy.Ogolnie do Astry CDTI ciężko dobrać radio.Włożyłem to radio do Fiata Punto 1.2 Benzyna i zakłóceń nie ma.Radio oczywiście wymienię w przyszłości,prawdopodobnie na President Harry 3 Znajomy ma w takiej Astrze jak moja i nie ma żadnych zakłóceń.Sirio AS 100 poczeka sobie na nowe radyjko a teraz śmigam na President Virginia.Radio oczywiście ustawione na PL.
było Yosan Turbo 3031/President Harry 3/Yosan 120 Pro
jest Lafayette Ermes Pro(poprawione ASQ) + Sirio Omega 27 Black Mag 125/Sirio ML-145
Awatar użytkownika
Szturman
Posty: 82
Rejestracja: 2014-08-24, 11:50
Lokalizacja: RADOMSKO

Lafayette Ermes Pro + Antena Cb President Virginia

Post autor: Szturman »

Wczoraj zamontowałem antenę Sirio AS100 Po założeniu magnetycznej podkładki zakłócenia znikneły. SWR na 20 kanale 1,16
było Yosan Turbo 3031/President Harry 3/Yosan 120 Pro
jest Lafayette Ermes Pro(poprawione ASQ) + Sirio Omega 27 Black Mag 125/Sirio ML-145
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”