Lafayette Atena

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Filip2b
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-12, 08:57
Lokalizacja: Elbląg

Lafayette Atena

Post autor: Filip2b »

Witam,

Kolega chce kupic radyjko i zamontować w swoim samochodzie. Zastanawia się właśnie nad Lafayette Atena. Zapytał mnie o opinie na jego temat, ale nie mogłem mu za wiele powiedzieć ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z tym radiem. Dlatego pytam Was co sądzicie o tym sprzęcie? Jakie jest Wasze zdanie o Lafayette Atena? Można je polecić?
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Zamiast niego lepiej wziąść Yosana bodajże 2204.
Cena podobna.
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

radyjko nie najgorsze lecz dla mnie dyskwalifikacja ze względu na posiadanie jednego pokrętła spełnjiającego trzy funkcje

Volume i SQ wspolosiowo i dodatkowo po wyciagnieciu pokretla do gory mamy RF GAIN dla mnie zbyt męczące

Beznadziejny głośnik jak dla mnie konieczne uzywanie zewn etrznego
YIP YIP
Awatar użytkownika
mlody391
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-08, 20:20
Lokalizacja: Kielce/Katowice

Post autor: mlody391 »

Dzisiaj zakupiłem radyjko Lafayette Atena i powiem szczerze ze bardzo mi się podoba. Z antenka Midlanda ML-145 odbiór bardzo dobry, jakość nadawania podobno tez bardzo ładnie. Regulacja szumów i zasięgu działa jak trzeba. Obsługa całkiem przyjemna, pokrętło 3-funkcyjne nie stanowi problemu - mi się to rozwiązanie bardzo podoba (zobaczymy jak z awaryjnością). Radyjko malutkie, wszędzie się zmiesci. Co do jakości wykonania radyjka nie mam zastrzeżeń, trochę gorzej z mikrofonem, oczywiście nie ma tragedii - rzeczywiście wygląda trochę jak zabawka ale jest mały lekki i poręczny. W porównaniu z Unidenem 520xl + Sirio ML-145 z drugiego auta, wydaje mi się ze Lafayette wypada lepiej. Ogólnie radyjko w tej cenie bardzo fajne - polecam :)
Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Post autor: Howling Mad »

z tego co piszesz radyjko posiadasz dzień czy tam dwa. więc zobaczymy z czasem czy to 3-funkcyjne pokrętło nie stanie się męczące po np. 300 km trasy ;) :evill:

a mikrofon? nie trzymałem go w dłoni, ale nie wydaje mi sie żeby fajnie sie "to" trzymało, mały mic wcale nie jest fajny, przynajmniej dla mnie :evill:
215m.n.p.m.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

mic jest słabym punktem tego radia, ale porównując do Alana 78 czy innych radii w zbliżonej cenie - dla mnie wypada dużo lepiej pod względem odsłuchu, a to chyba najważniejsze
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
mlody391
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-08, 20:20
Lokalizacja: Kielce/Katowice

Post autor: mlody391 »

Kilka tras już zrobiłem no i powiem że radyjko sprawuje się super. Mikrofon trochę za mały i za lekki, niepewnie leży w dłoni ale jak wcześniej pisałem - nie ma tragedii :)
Awatar użytkownika
161 AR 355
Posty: 28
Rejestracja: 2010-04-17, 10:59
Lokalizacja: Ściborowice

Post autor: 161 AR 355 »

Jak na mój gust i wrażenia związane z tym radyjkiem jest OK.
Poleciłem takie właśnie ojcu i jednemu z kolegów.
Używają ich już dłuższy czas i chwalą.
Często rozmawiam z ojcem i stwierdzam że stronę nadawczą ma bdb. Strona odbiorcza też jak dla mnie jest OK.
Jak już zostało napisane małe, zgrabne i wszędzie się mieści.
Co do mikrofonu to jest on dla mnie zaletą. Może mógłby być troszeczkę cięższy.
Mi osobiście brakuje w nim S-metra.
Moja ocena -5
Polecam
73 !
kelo55
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-02, 11:18
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: kelo55 »

Chciałbym sobie kupić pierwsze radyjko i nie mam pojęcia które. Lafayette Atena w temacie jak się ma w porównaniu do yosan pro 120. Cena zbliżona wygląd również. Parametry techniczne mnie nic nie mówią i które wybrać, może ktoś by mi doradził. Jeśli chodzi o antenę to myślałem o Sirio AS-100 MAG lub President antena Florida.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

kelo55 pisze:Chciałbym sobie kupić pierwsze radyjko i nie mam pojęcia które. Lafayette Atena w temacie jak się ma w porównaniu do yosan pro 120. Cena zbliżona wygląd również. Parametry techniczne mnie nic nie mówią i które wybrać, może ktoś by mi doradził. Jeśli chodzi o antenę to myślałem o Sirio AS-100 MAG lub President antena Florida.
Pozdrawiam
Te radia są identyczne. Bierz, które Ci bardziej podchodzi. Yosan jest tańszy.
Z tych dwóch Sirio AS-100 będzie lepszym wyborem.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Lorxk
Posty: 329
Rejestracja: 2009-12-25, 17:41
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Lorxk »

Yosan i lafayette sa inne w środku. Rozebrałem swojego i Atene brata. Sa wogóle inne. Mają inny panel przedni ale działają podobnie.
Lafayette Athena + Omega 27 in Honda Civic EK4 Red Milano
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Lorxk pisze:Yosan i lafayette sa inne w środku. Rozebrałem swojego i Atene brata. Sa wogóle inne. Mają inny panel przedni ale działają podobnie.
Doprawdy? Poproszę o fotki wnętrza Yosana.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
kartoon100
Posty: 48
Rejestracja: 2010-06-07, 10:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kartoon100 »

Mam to radyjko od jakiegos czasu, i ogolnie jest ok. Jako jedyne tanie radyjko dalo sobie rade z gwizdem pompy paliwa (nadal delikatnie slychac, ale jest to praktycznie nie zauwazalne). Mam jednak pytanie do uzytkownikow Atena (Yosan 120) - RFG jest strasznie nie liniowe tylko w moim egzemplarzu? Skrecajac o ok 50% nic sie nie dzieje praktycznie, dopiero poinizej tej granicy RFG zaczyna dosc wyraznie dzialac. Mam wrazenie jak by cala regulacja byla w 1/3 zakresu potencjometru. Ten typ tak ma, czy reklamowac?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Mało które radio ma RFG, które działa liniowo. W sumie nigdy nie zwracałem na to uwagi jak chodzi RFG w Atenie, przy najbliższej okazji sprawdzę.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Grzesk
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-22, 13:30
Lokalizacja: Zelów (łódzkie)

Post autor: Grzesk »

Witam, chciałem zadać pytanie co do tego radia. Mam je od kilku dni ale dopiero raz miałem okazję wypróbować ale nic mi z tego nie wyszło gdyż radio niewiele słyszy i też niewiele nadaje. Radio jest nowe i przypięte jest do nowej anteny PRESIDENT INDIANA na podstawie magnesowej. Cały zestaw jest nowy. Problem jest w tym że mój zestaw ma zasięg raptem kilkuset metrów i to ja słyszę drugą stronę a mnie to prawie w ogóle nie słychać. Czym to może być spowodowane? Aha na wyświetlaczu mam ustawiony symbol 5 tak jak wyczytałem gdzieś na forum. Może coś jeszcze muszę ustawić. Dziwi mnie to bo większość osób pozytywnie wypowiada się o tym radiu i antenie mówiąc, że tej anteny się nie stroi tylko podłącza i działa. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”