Lafayette trucker

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Mati43

Post autor: Mati43 »

lasmen pisze:
Mati43 pisze:Za to Yoan Excalibur pomimo tego że to chińczyk
I tu ZONK. Yosan, oraz bliźniacze modele Lafayette są produkowane w Korei.
Pokaż mi które, chyba że nalepki MADE IN CHINA naklejają koreańczycy, pozatym yosan mj3031 ma wybijane MADE IN KOREA, jc2204 ma nalepke made in korea a excalibur Made in china.
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

No to zwracam honor. Wiedziałem że 3031 i 2204 są z Korei, myślałem że excalibur też choć nie miałem go w ręku.
Luke16
Posty: 15
Rejestracja: 2011-01-05, 12:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Luke16 »

Mati43 pisze: powiedz kolego czeu akurat uderzaż w Truckera? a mylałes o alanie w din 1? Alan 220? Cenowo podobne i równie dobre radyjko.
Dlaczego uderzam bo mam zaufanie do tej marki :) sam mam Atene, kolega Zeusa i złego słowa nie powiem a tata akurat kupił lagune I i potrzebowałem radio które wejdzie w miejsce kieszeni 1 DIN a że do firmy mam zaufanie to wziąłem ... A midlanda miałem kilka sztuk (co prawda najniższa półka) ale takiego szumofonu to nigdy nie mialem drugi Intek... Dopiero Lafayette mnie ostatecznie zadowala :)

Akurat leży przede mną lafayette Atena i wyprodukowana jest w Korei :)
Mati43

Post autor: Mati43 »

Widzisz tak samo jak Eres,Atena tak yosany te mniejsze są koreii a trucker i exclibur to chiny. W kazdym razie wedlug moich odczuc trucker ucina wiecej niz excalibur
Luke16
Posty: 15
Rejestracja: 2011-01-05, 12:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Luke16 »

no i radyjko naprawione wystarczyło tylko antene zmienić, na omedze 27 na magnesie śmiga jak szalone :)
jotzet
Posty: 19
Rejestracja: 2012-03-29, 20:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jotzet »

pasek888 pisze:Mam już to radyjko, bardzo ładnie chodzi :) Na razie testy z hustlerem, więc nie mam jeszcze konkretnego zdania. Jak zrobię testy z ML'ką, to będę mógł się szerzej wypowiedzieć. Ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne :) I ładnie wpasowuje się w kieszeń DIN (aczkolwiek guma dookoła się nie przydała, radio było wtedy za duże i nie wjeżdżało do końca).

Fotki z montażu na bazie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jutro fotki z auta :)
jaka jest różnica między YOSAN EXCALIBUR? One są takie same czy nie? Które lepiej kupić?
Proszę o odpowiedź
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

jotzet pisze:jaka jest różnica między YOSAN EXCALIBUR? One są takie same czy nie? Które lepiej kupić?
Po niedługim czasie wywaliłem to radio przez okno. Bardzo ostro i skokowo działające potencjometry, przez co urywało rozmowy. Ale pewno da się to rozciągnąć, załagodzić i zrobić z tego radia użytecznego antymisia.

Czy różnice są... z tego co wiem to nie.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
gb66
Posty: 50
Rejestracja: 2015-09-09, 10:16
Lokalizacja: Kraków

Lafayette trucker

Post autor: gb66 »

Witam,
Po 15 latach ponownie stałem się posiadaczem radia cb i wybrałem Truckera. Póki co ciężko mi się wypowiadać w kwestii jakości, ponieważ to moja pierwsza instalacja mobil.
Kilka osób zwróciło uwagę na zbyt mocne podświetlenie przycisków na gruszce. Jest na to sposób niemal bezinwazyjny. Wystarczy rozkręcić mikrofon i odgiąć trochę ledy od przycisków. Po trj operacji główny strumień światła będzie skierowany na obudowę i przyciski będą podświetlone delikatnie.
Podczas tej operacji warto zwrócić uwagę na to, żeby ledy nie wychodziły ponad pcb bardziej niż przeącznik PTT, wtedy obudowa zamknie się bez problemu.
Były: Onwa Mk1/MK2 mod, Yosan JC-2204, Dragon SY-485, Alan 87, AT-5555N
Jest: Mobil - Lafayette Trucker + Sirio Turbo 1000
KF: Yaesu FT-897 +MAAS SPS-30 II + LW + J-pole 2/70
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”