Albrecht 6110

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Foorio
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-16, 20:02
Lokalizacja: Slubice

Albrecht 6110

Post autor: Foorio »

Witam,
Zamowilem to radio tylko dla jego wymiarow, aby weszlo w otwor pod fabrycznym radiem w Citroenie C5 dla dyskretnego montazu. Wyczytalem ze jest najlepiej wykonane sposrod jego klonow. Jakie sa wasze opinie na ten temat? Czekam na dostawe, na pewno podziele sie wrazeniami i zdjeciami. Pozdrawiam
Albrecht AE 5890 EU + PAN DM432MT + President Virginia - zamiennie - Albrecht 6110 + President Virginia.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Albrecht 6110

Post autor: Olo.. »

Poza małymi gabarytami nie oferuje nic wartościowego.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Albrecht 6110

Post autor: Pieczar »

Miałem. Ergonomia słaba, działanie da radę, ale szału nie ma. Po 2 tyg. sprzedałem ;-)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Foorio
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-16, 20:02
Lokalizacja: Slubice

Albrecht 6110

Post autor: Foorio »

Zdjecie z montazu ponizej:

https://megawrzuta.pl/download/de3a6a86 ... 9c16e.html

Moje wrazenia po 2 tygodniach uzytkowania:
Radio male, sprawne, sprytne. Moze malo praktyczne w obsludze ze wzgledu na ustawienia przy pomocy przyciskow w mikrofonie, ale raz dobrze ustawione radio nie wymaga praktycznie regulacji. Osobiscie nie goszcze w duzych miastach i uzywam radia glownie w trasie. Dlatego RF Gain moglby dla mnie nie istniec. Moge stwierdzic ze radio sprawdza sie w trasie znakomicie. Mozna je porownac z pierwszymi prostszymi radiami Presidenta z ASC sprzed lat. Ogromna zaleta Albrechta sa wymiary pozwalajace na montaz w praktycznie w dowolnym miejscu. Wbudowane filtry pozwalaja na bezproblemowa prace w aucie z dieslem 2.0 HDI. Wycieraczki, czy ladowarka do telefonu maja znikomy wplyw na dzialanie radia. Uzywam glosnika zewnetrznego TEAM TS 600 z wyciszeniem -10dB oraz dodatkowym filtrem NB. Moim zdaniem glosnik zewnetrzny daje w tym wypadku baaaardzo duzo. Odbior staje sie nieporownywalnie przyjemniejszy dla ucha a dodatkowy filtr NB naprawde sie sprawdza. Kolejna zaleta to podswietlenie ktore w moim przypadku idealnie zgrywa sie z kolorem podswietlenia intrumentow w moim aucie. Skuteczny ASC z duzym zakresem regulacji. W polaczeniu z President Virginia daje "niewidoczny zestaw", czyli male schowane/zabudowane radio + nieduża, dyskretna antena. Na CH19 lub jako "antymisiek" to doskonaly wybor. Wada jest jednorazowosc radia, oraz mikrofon zamontowany na stale. Osobiscie preferuje mikrofony ze wzmocnieniem, co w tym przypadku wymaga ingerencji z lutownica. Podczas awarii nie widze mozliwosci naprawy tego radia przez przydrozny serwis CB. Rekompensuje te wade cena radia, ktora jest na przyzwoitym, niskim poziomie. Wykonanie bez zarzutu, dzialanie powyzej oczekiwan, ogolnie to dobrze wydane pieniadze jezeli ktos szuka ultra kompaktowego radia nie odstajacego parametrami od wiekszych i drozszych konkurentow. Podkreslam jednak, ze zewnetrzny glosnik jest moim zdaniem niezbedny, poniewz ze wzgledu na wymiary radia, zamontowany w nim glosnik jest naprawde maly. Pomimo tego ze jest glosny, to chec wetkniecia tego radyjka w kazda szczeline skutecznie zatyka glosnik. Dobry zewnetrzy glosnik pozwala korzystac z tego Albrechta w naprawde przyzwoity sposob.
Albrecht AE 5890 EU + PAN DM432MT + President Virginia - zamiennie - Albrecht 6110 + President Virginia.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Albrecht 6110

Post autor: Olo.. »

Jeśli Tobie odpowiada to super.
Większość użytkowników tego forum wyrzuca to radio przez okno po dwóch dniach.

P.S. Fotki z montażu do innego tematu.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7782
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Albrecht 6110

Post autor: Hasan-Łódź »

Nie jestem fanem tego radia... ale większość użytkowników tego forum jest pozytywnie rozczarowana :-) Nie rozciągaj swojej osoby na całe forum ;)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Albrecht 6110

Post autor: Olo.. »

A to niby pozytywne rozczarowanie trwa najwyżej dwa tygodnie a poza tym moje zdanie wynika z użytkowania a nie posiadania go na półce. ;-)
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7782
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Albrecht 6110

Post autor: Hasan-Łódź »

Jest subtelna różnica między:
moje zdanie wynika z użytkowania
a
Większość użytkowników tego forum wyrzuca to radio przez okno po dwóch dniach.
A co do posiadania na półce - nie wiem do czego pijesz, wiadomo wszem i wobec kim jestem, płacę podatki i działam legalnie. To dość przejrzysty układ - czy można to powiedzieć o Twojej działalności?
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Albrecht 6110

Post autor: Olo.. »

Hobby kosztuje.. ;-)
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
fedor079
Posty: 87
Rejestracja: 2012-12-01, 13:59
Lokalizacja: Wadowice

Re: Albrecht 6110

Post autor: fedor079 »

Witam. Od kilku dni mam taki problem.
Wyświetlacz pokazuje 9s non stop. Nawet bez anteny. Radio szumi zachowuje się normalnie. Odbiera nadaje. Problem jedynie z tym iż to wskazanie smetera nie pozwala używać SQ ani RF. Radio wtedy głupieje. Co mogło się stać ? Reset radia nie pomaga :(
HELP
Jest: Cobra 29 NW LTD, sirio carbonium.
W zapasie A28,johnny iii , harry iii

Baza: George , Sirtel Maris 2000

Było: A48+,President James, JFK II, u520, johnny ii
dario70
Posty: 3
Rejestracja: 2019-09-04, 21:24

Re: Albrecht 6110

Post autor: dario70 »

Mam identyczny problem ze swoim radiem. Udało się ustalić źródło problemu ?
Awatar użytkownika
fedor079
Posty: 87
Rejestracja: 2012-12-01, 13:59
Lokalizacja: Wadowice

Re: Albrecht 6110

Post autor: fedor079 »

Nie. Jeszcze nad tym pracuje magik w moim mieście.
Jest: Cobra 29 NW LTD, sirio carbonium.
W zapasie A28,johnny iii , harry iii

Baza: George , Sirtel Maris 2000

Było: A48+,President James, JFK II, u520, johnny ii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albrecht”