Albrecht AE 6890

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Albrecht AE 6890

Post autor: Dawid »

Witome Wos !!!

Dnia dzisiejszego jo przedstawe wom swojo opinie o Albrecht AE 6890
Pierwej dane techniczne:

-Multi-Standard ( wybór kraju użytkowania sprzętu )
-Odłączany panel przedni pozwalający na dowolną zabudowę radia
-Długość kabla do panela wynosi ok.2 metry
-CTCSS (48 kombinacji )
-Wyświetlacz LCD wyświetla numer kanału lub częstotliwość ,
-S/Power-Meter
-Audio-Filtr (TONE)
-Wzmocnienie mikrofonu (MIC)
-Przełącznik LOCAL / DX
-Dwa tryby podświetlania
-Wyjście zewnętrzne na S-Meter (2.5 mm)
-Przełącznik AM/FM
-Mikrofon 6-PIN
-Kanał Priorytetowy PRI, oraz 3 kanały pamięci
-SCANER - przeszukiwanie kanałów
-DW - podsłuch dwóch kanałów równocześnie
-Szybkie załącznie kanału 9
-Roger Beep
-Automatyczna Blokada Szumów ASQ
-Przełącznik kanałów
-Mikrofon elektretowy z przełącznikiem kanałów UP/DOWN
-Wyjście na dodatkowy głośnik zewnętrzny (3,5 mm)
-Flash-EEPROM Memory dla wszystkich ustawień.


Obrazek


We piutk kurier przywiózł mi ów radio. Made in Korea. Myśłalem ze razem z radiem dostałem w kartonie powietrze i gazety. Po zdjeciu foli z kartonika okazalo sie, że oryginalny karton od tego radia jest taki duzy. Otwieram ten nieszczesny karton. W srodku znalazlem:
- srubki, bezpiecznik
- uchwyt montazowy do radia
- uchwyt montazowy do panela (z tasma dwustronna)
- uchwyt do mikrofonu (metalowy, czarny)
- kabel dwu czesciowy zasilający ze złaczem
- kabel od panelu (ok 2m)
- instrukcje
- radio
- mikrofon elektretowy

Chwytam radio ktore jest... malutkie i leciutkie.

Obrazek

W oczy rzucił mi sie mikrofon. Który ma podswietlane DN i UP. Nie jest to rażące. Kabel dobrej jakości (President sie chowa). Strasznie dlugi. Bez rociągania ma chyba prawie metr. Po rozciagnięciu myśle, że spokojnie osiągnie 3-4m. Wykonany z dobrej jakości plastiku.

Obrazek

Obrazek

Panel wkręca sie do "matki" (radia-obudowy) za pomoca dwoch malych srubek na spodzie. Tak samo montuje sie go na ten stojaczek. Panel ten jest wielkosci paczki po szlugach (papierosach klasycznych) Wadą jest to iż do kabla od panelu trzeba jeszcze przykrecic takie przedłużki ktore sa w komplecie. Wyświetlacz jest srednio czytelny. Małego rozmiaru jest skala do VR i SQ. Brak S-Metra. Podświetlenie niebieskie w nocy nie przeszkadza - w sloneczny dzien wszystko widac. Przelacznik DIM (jasniej/ciemniej) szału nie robi. Roznica miedzy slabym a mocnym podswietleniem jest niewielka. Wyłacznik/wlacznik trzeba trzymac 3sek aby radio sie wylaczylo "BYE".

PRI - inaczej szybka #19. Totalna porazka. Nie potrzebna sygnalizacja na wyswietlaczu "MCH" lub "PRI" - duzy minus
TON- sluzy to do zmiany tonu w glosniku. Ja odczuwam na glosniku zewnetrznym roznice. Uzywam tej funkcji. - plus
TSQ - nie wiem jak to nazwac. "Podkanały". Mozliwosc zaprogramowania sobie 48 kombinacji na jednym kanale. Dziala tylko w FM i z drugim AE 6890. Opcja niepotrzebna
M1-3 Wystarczy na wybranych kanale dluzej przytrzymac jeden z wybranych M aby zaprogramowac kanał.
MIC - wzmocnienie mikrofonu. Działa ale tylko wtedy kiedy w kabinie jest cisza. Inaczej łapie wszystkie ciche dzwięki. Plus
RB - Roger Beep. W takim radiu myśle iż to zbędne
BP - Beep klawiatury. Strasznie denerwujące. Bije po uszach
A/F - AM/FM
DW - nasluch dwukanalowy. Funkcja raczej nie potrzebna
LOC - skokowy RF Gain
MHZ - zamiast kanalu pokazuje czestotliwosc. Dla mnie to PLUS.
CH9 - szybka 9. Nie potrzebne.

Na deser zostawiam sobie LOC i ASQ.

ASQ - Automatyczna blokada szumów. Tragedia. Wycina za duzo, silne sygnały rwie. Totalna porażka.

LOC - LOCAL/DX. A wlasciwie LOC ON / LOC OFF. Skokowy RF Gain. Daje rade. W miescie, przy duzym natezeniu LOC ON eliminuje zakłocenia. Ale nie wycina tez duzo. W sam raz dobrana czulosc. Najwieksza wada jest to iż nie jest wyswietlany na ekranie stan tego LOC. Na trasie bylo mi glucho, a zapomnialem wyjezdzajac z miasta zmienic na LOC OF. Trzeba klikac i sprawdzac.

Pokretełko VR i SQ
Nie ma zamka. Kreci sie o 360 stopni. Caly czas w kółko. Reguluje sie nim glosnosc. Glosnik w "matce" jest kiepski. Wysokotonowy. Strasznie cichy. Polecam kupic zewnetrzny. Po wcisnieciu tego pokretła reguluje sie blokade szumow SQ. Jest skala od 0-20 kresek. Ale spokojnie starczy jedna. Pod jedna kreska sa trzy przeskoki. Wiec spokojnie. Nie ucina, nie puka. Szeroko pracuje.

CH i SC. Po wcisnieciu radio zaczyna skanowac kanaly do gory. Krecac zmienia sie kanały.

Obrazek

Multistandart ustawia sie tak:
1 Wylaczyc radio
2 Wcisnac MhZ i wlaczyc radio
3 Zwolnic przycisk zasilania i MhZ
4 Wybrac
5 Zatwierdzic klikajac MhZ

Mimo tego iz radio nie ma przelacznika do ANL czy NB jest swietnie dofiltrowane. Mialem juz sporo radiów. Ten bije wszystkie. Nawet Georga i jak bardzo lubianego U78.
Odbiornik bez podlaczonej anteny jest gluchy. Brak szumów. Ma cichy szum wlasny na wolny kanale. Z antena bazową ciagnal slabe sygnaly i swietnie przekazywal je do glosnika. W mobilu rowniez daje rade. Radio ciezko znosi natomiast nakładki co czesto zdarza sie na kanale 19. Za to nie zatyka sie w AM przy rozmowie na odleglosci kilku metrów. Nadajnik? 4W AM/FM Korespondenci (nie tacy z #19) chwalą modulacje z oryginalnego mika. Leci naprawde ładnie.

Podsumowując:
Radio o wspanialych filtrach i bardzo dobrym odbiorniku jak i nadajniku. Ma swoje wady które opisalem powyzej. Ale sa one albo do wyeliminowania albo do zaakceptowania.
Gdyby lezaly na stole U78, Walker i 6890. Wybrałbym Albrechta. Dlaczego? Po prostu jest lepsze i praktyczniejsze. Wystarczy wlaczyc i nie trzeba nic regulowac. Jedynie wcisnac LOC wjezdzajac do miasta. Obecna cena to 550zl za nowe. Gdyby kosztowało 700zl rowniez bym sie na nie skusił.

Obrazek


Na koniec dla:
- ludzi o nadmiernej potliwości
- wyżeraczy
- złośliwców
- ciekawskich dogryzaczy
- mendów i zazdrośników

napisze to...
JEST TO WYLACZNIE MOJA OPINIA O TYM RADIU, JESTEM AMATOREM I BAZUJE TYLKO I WYLACZNIE NA SWOICH DOSWIADCZENIACH I ODCZUCIACH

Chętnie odpowiem na wszelke pytania i ile bede w stanie. Lecz ludzi o wyzej wymienionych cechach ta firma nie obsluguje. :mrgreen:

Myślę, iz to forum potrzebuje takich opinii. Tak, więc userzy prosze o subiektywne opinie radiów z ktorymi mieliscie do czynienia w odpowiednich działach.
Ostatnio zmieniony 2010-07-27, 21:04 przez Dawid, łącznie zmieniany 1 raz.

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Re: Albrecht AE 6890

Post autor: zenobek »

Dawid pisze:Myślę, iz to forum potrzebuje takich opinii.
Dawidzie. Nie ma co pisać małymi literami. Opis jest wspaniały. Mógłbyś uczyć dziennikarzy technicznych.... Podzielam Twoje zdanie.

Dawid pisze:Tak, więc userzy prosze o subiektywne opinie radiów z ktorymi mieliscie do czynienia w odpowiednich działach.
Czekamy, czekamy.......

pozdrówko
(zafascynowany) zenobek
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Podobny opis można dołączyć do albrechta 6690. Też fajnie pracuje. Filtry ok. Mi brakowało rf gaina czy to płynnego czy też skokowego.

Dawid napisał/a:
Tak, więc userzy prosze o subiektywne opinie radiów z ktorymi mieliscie do czynienia w odpowiednich działach.

Już powoli zaczynam opisywać co miałem :)
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

opis wykonany wprost profesjonalnie
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Za jakis czas uaktualnie troszke opis. Jak dluzej pobęde z tym radiem.

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
tom8221
Posty: 296
Rejestracja: 2008-04-02, 21:37
Lokalizacja: QTH: KO04NE Korsze

Post autor: tom8221 »

Klasa i szacun ;-)
Obrazek
Mobil VW GOLF III
Było: TTI 880S+Sirio Turbo 2000 w dziurce
Jest: President Walker ASC+Sirio Turbo 2000 w dziurce
Awatar użytkownika
WW
Posty: 169
Rejestracja: 2007-12-07, 18:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: WW »

Na początek podziękowania za opis :mrgreen:

Teraz pytanie, jako że takiego radyjka w łapkach jeszcze nie miałem.
Czy ten panel da się zamontować, bez pogwałcenia zasad estetyki, na płaskiej powierzchni, np. deski rozdzielczej samochodu?
Pozdrawiam
WW
Alan 87/RS39 + AT1700 LEMM
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Hmm... to zalezy od gustu. Panel ten jest bardzo mały (jak paczka papierosow). Ale za nim wychodzi duzy wtyk i kabel grubosci rg-58. Stojaczek jak widac na zdjeciu ma mozliwosc regulacji kąta.

Obrazek

Obrazek

Sam panel mysle nie bedzie przeszkadzał ale najwiekszym utrudnieniem moze stac sie właśnie ten kabel. U mnie ucieka on w podsufitowke.
Tak więc uważam, ze bardzo wiele zalezy od samochodu a przedewszystkim wyobraźni i zaangażowania uzytkownika w montaż ów panelu (radia).

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Nie do końca... przyciski chodzą dosyć twardo, więc montaż musi być stabilny. Teoretycznie, nawet poprzez przykręcenie na stałe. Druga sprawa... z tyłu mamy około 3 - 4 cm "osprzętu" w postaci wystającej wtyczki. No i pozostaje sam kabel... nawet estetyczny i elastyczny, ale nie każdemu i nie zawsze spodoba się, gdy będzie "biegł" wzdłuż lub poprzek deski rozdzielczej. Ideałem byłoby przypasować przed zakupem. Sam kupowałem skuszony właśnie owym panelem, a ostatecznie nie wykorzystałem tej funkcjonalności radia... :-? :-P
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Dodam od siebie, że moj montaz na lusterku wewnetrznym (w dostawczym) rzadko daje sie zauwazyc. Niektórzy pasażerowi wsiadając do auta nawet tego nie zauważaja.
I o to chodzi ;-)

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
WW
Posty: 169
Rejestracja: 2007-12-07, 18:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: WW »

Myślałem raczej o dolnej maskownicy deski i wycięciu dziury no owo łącze, tak aby panel przylegał płasko a kabelek pościć pod deską.
Jak z kątem widzenia wyświetlacza, zwłaszcza przy umieszczeniu go poniżej linii oczu ?
Pozdrawiam
WW
Alan 87/RS39 + AT1700 LEMM
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

WW pisze:Jak z kątem widzenia wyświetlacza, zwłaszcza przy umieszczeniu go poniżej linii oczu ?
Nie ma z tym problemu. Bardzo szeroki kąt widzenia.

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
bubutm
Posty: 470
Rejestracja: 2008-11-11, 16:40
Znak/ranga: SQ7ACP
Lokalizacja: KO01am
Kontakt:

Post autor: bubutm »

Dawid pisze:Panel ten jest bardzo mały (jak paczka papierosow)
Wydaje się być dużo większy , choć radio bardzo ciekawe :)
Baza:
TRX: Kenwood TS590s ; Icom 735 ; Icom 2820 ; Yaesu FT 60; Alan CT-145
CB: COBRA 75 WX ST + Siro AS 100
Anteny: FD 4 (na wysokości 6m)
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

Marcin:), kupiłeś :shock: :shock: :shock: :shock:
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

Marcin:), zabierz go jutro , jestem ciekaw . Aaaaaa i mikrofon zabierz :mrgreen:
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albrecht”