stabo xm5012 - włącznik a głośnik

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

ramol pisze:Stabo xm-5012 - znacznie czulsze (nie ma opcji, żeby nie skręcać rf-gain przy ml-145 -> w dnt można praktycznie nie skręcać rf-gain), fajne rozwiązanie z oddzielnym włącznikiem, podświetlenie panelu, wg mnie lepiej pracuje squelsch, dobre filtry.
Mówiąc szczerze mam teraz dylemat, co zostawić: cockpit II czy xm-5012.
Minus stabo: za bardzo podobny do Herberta/Wilsona. Szybciej można szybę stracić
Cieszę się, że Kolega autorytatywnie i w prosty sposób potwierdził moje spostrzeżenia.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
hołbi bjókanon
Posty: 115
Rejestracja: 2012-11-25, 22:44
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: hołbi bjókanon »

Tak dla zaspokojenia ciekawości i gdybyście mieli okazję porównać wilsona i wspominane stabo xm 5012, obydwa na stole, otwarte bez obudowy, nie patrząc na marke 90% wybrałoby stabo. Za ład i porządek jaki w nim panuje. Helmucka precyzja panowie.


Tak btw. Kolego ramol dokładnie te radyjko ma 1,5 W w am, choć nie ma to najmniejszego
znaczenia.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

hołbi bjókanon pisze:THelmucka precyzja panowie.


Jaka Helmucka precyzja :mrgreen: Nie wypisujmy takich rzeczy ... Kolejna plyta unidena robiona pod wymogi niemieckie ... To tak jak by pisać o niemieckim BLAUPUNKT czy Polskich telefonach MYPhone :mrgreen:
....
hołbi bjókanon
Posty: 115
Rejestracja: 2012-11-25, 22:44
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: hołbi bjókanon »

Widziałem to radio na żywo i wygląda lepiej niż wilson, dlatego też użyłem takiego a nie innego sformułowania. Zdjęcie środka tego nie oddaje, ale tak jest.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

poweredge pisze:
hołbi bjókanon pisze:THelmucka precyzja panowie.


Jaka Helmucka precyzja :mrgreen: Nie wypisujmy takich rzeczy ... Kolejna plyta unidena robiona pod wymogi niemieckie ... To tak jak by pisać o niemieckim BLAUPUNKT czy Polskich telefonach MYPhone :mrgreen:
Radio to nie sama płyta z napisem uniden - nie wypisujmy takich rzeczy :mrgreen:

W niektórych radiach ma się wrażenie (w tych z płyta Uniden), że ktoś to wszystko rozsypał, zawiązał parę supełków i zamknął.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

olo_Ringelbluma pisze:
W niektórych radiach ma się wrażenie (w tych z płyta Uniden), że ktoś to wszystko rozsypał, zawiązał parę supełków i zamknął.
Pokaż mi takie chyba że po nagłym ataku spawacza :mrgreen: amatora... Dziwna wypowiedź :roll: bo większość radyjek z płytą unidena to twoje wychwalane asy i cacuszka techniki :mrgreen:
....
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Mówię o tych chińszczyznach na M :mrgreen: z płyta unidena Kolego . I o tych, co z tego powodu też kupuja taakie badziewie. Stabo prosze nie profanować - bo jezyk uschnie jak nic.

:shrek:
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

olo_Ringelbluma,

Nie chodzi o profanowanie żadnego radyjka nie mam ciśnień na marki i gdzie kto co wyprodukował bo to jest bezsensu i trzeba być wybitnym Cb radiowym ortodoksem aby wypisywać takie pierdoły ...

Jak dla ciebie płyty na SMD są porozrzucane i związał parę supełków to boje się jak byś naprawdę zobaczył płyty prawdziwych legend CB :-P
....
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Bez obaw, wczoraj nawet miałem okazję na zakup U520/2006 "ostatni chińczyk" ale cóż - są inne radia godne uwagi - takie są dobre dla napaleńców na początek.

SMD - miałem stabo 3400 III - smd mi nie przeszkadzało. Dziwi mnie jedynie negowanie niektórych opinii o mniej popularnych tu na forum modelach a promowanie innych.

Moja droga poszukiwań jest inna i nie przerażam się starociami a zbyt nowymi świecidełkami.

Nie ma co na zapas negować. Ja nikomu mojego radia nie każe kupować, a jedynie jestem pod urokiem jego odbiornika. W przeciwieństwie do tekstów powtarzanych na forum jak mantra "kup Yosana po tuningu" :shrek:

Dobra rada - posłuchaj Stabo 5012.

I może już przestaniemy sie przepychać.

Wracając do Stabo xm 5012 - testowałem z mikrofonem seryjnym, maas DM 510 (dynamik zasilanie 1,5 V), KPO-NM 532 (elektret zasilanie 9V)

1. czysta modulacja chociaż cicha
2. czysta modulacja, trochę mocniej na rozkręconym do 10 mikrofonie (pokrętło skala 1-10)
3. najczyściej i najmocniej wychodzi na wzmocnieniu mikrofonu 1/4, na 3/4 to maks i bez znacznej poprawy - potem się wzbudza -
Ostatnio zmieniony 2013-02-14, 20:39 przez olo_r, łącznie zmieniany 1 raz.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
hołbi bjókanon
Posty: 115
Rejestracja: 2012-11-25, 22:44
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: hołbi bjókanon »

Wspominane tutaj Stabo xm 5012 to bardzo dobre radio, z bardzo czułym odbiornikiem.
Dla jednych zaleta dla innych wada. Gdyby miało mocniejsze filtry, na tym radiu zakończyłbym poszukiwania. Dla ścisłości, filtry ma dobre jednak nie na mój siewnik. Do przeciętnego auta jeśli chodzi o poziom zakłóceń w sam raz. Poza tym posiada wszystkie cechy dobrze skonstruowanego radioodbiornika. Poza wartościami technicznymi nieduży gabaryt, podświetlenie oraz kosztuje niedużo. AAAAAAAA no tak przeraźliwy 1 wat w AM :shock: :shrek:
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Tak - filtry ma takie na oko jak w johnnym włączony ANL - szału nie ma ale jest na 4 no może 4+.

Ten 1W w AM - no tak - 3 W z modulacją. Podobno dobrze działa z vitaminką.
Przełącznik MIX - blokuje AM (u mnie tak jest)

Nie opanowałęm jeszcze do końca ustawień SQ/RF-gain. Tu chętnie zasięgnę rad.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
hołbi bjókanon
Posty: 115
Rejestracja: 2012-11-25, 22:44
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: hołbi bjókanon »

Ustawienia wiadomo każdy pod siebie, warunki, długość anteny i auto, ale z tego co pamiętam, skręcony rf gain nie wyciszał do końca( jednak działał bardzo płynnie- bardzo rozciągnięty) i raczej bez squelcha się nie obędzie.
Mik ze wzmocnieniem i ewentualnie do tego taka mała popierdułka, jak wzmacniacz co to
ma niby 25-30 wat, u mnie akurat bodajże to cte new mosquito było. Na nim wychodziło w peaku 10-11 wat więc w sam raz.
Koszt 60 -70 zł.

Jeśli dobrze kojarzę to mix był załączony. Popatrz filmiki iprzemo75. Mix nie blokował z tego co pamiętam.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Ostatnio miałem mocniejszy nabyć na próby za 160 taki co 80 W w antenę dawał ale na kilka strzałów nie ma co wydawać kasę - lepiej za nową antenę dopłacić.

RF skręcam max do połowy i SQ też do połowy na miasto i jestem zdziwiony bo na antenie 142 cm johnny już by dawno nic nie wpuścił a tu nagle ktoś pyta czysto i wyraźnie - raczej blisko ale czysto.

MIx - jak wyciśnięty to przełącz drugim klawiszem AM/FM a jak wciśneisz mixa to blokuje na AM. Seryjnie przed modem na pełne 40 AM mix przełączał automatyczni na FM powyżej wybranego numeru kanału AM (tak jest chyba w niemieckiej instrukcji).

Niemiecka specyfikacja i tyle.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
hołbi bjókanon
Posty: 115
Rejestracja: 2012-11-25, 22:44
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: hołbi bjókanon »

Myślę, że nie ma sensu ładować jakiś dopał tego typu. Jak mają być dobre, będą drogie. A wtedy to już można szukać innego radia. Dokładnie tak jak piszesz, szkoda kasy na dopały, lepiej antenka dobra, ładny montaż i tylko się cieszyć. Raz, że dobrze działa, dwa zaoszczędzona kasa w kieszeni.
Tak z tym przełączaniem to bodajże od 12 kanału tak było.

Co do radia, ma nowego właściciela.
Z tego co kojarzę to kolega Ramol je teraz szczęśliwym posiadaczem.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Z jakim to mikrofonem dobrze gadało????? I czy w radyjku cos trzeba jeszcze robić pod mikrofon z Powerem
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stabo”