Yosan Jc2204 problem z nadawaniem

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Tasaq
Posty: 14
Rejestracja: 2009-09-15, 20:51
Lokalizacja: Poznań

Yosan Jc2204 problem z nadawaniem

Post autor: Tasaq »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Zacznę od początku. Sugerując się radami z tego forum w zeszłym roku dokonałem zakupu radia Yosan JC 2204 w połączeniu z anteną Sirio ML145. Przez cały ten okres radio sprawowało się bez zarzutu. Z racji tego, że jeżdżę wielona samochodami to powyższy zestaw miał charakter mobilny i montowany był na wielu autach różnych marek i za każdym razem sprawował się wzorowo...no właśnie do czasu.

Problemy pojawiły się we wrześniu. Jadąc w ulewie zauważyłem, że radio jest "głuche" tzn. jadąc na włączonym asq przy normalnym ustawieniu głośności nic nie słychać, dopiero rozkręcenie głośności pozwalało słyszeć jakieś głosy. Od tego czasu musiałem jeździć z radiem rozkręconym co najmniej na 3/4 głośności, co więcej jadąc na jednej trasie jedni użytkownicy zwracali uwagę, że jest zły sygnał nadawania, natomiast po chwili tego problemu nie było. W chwili obecnej radio również jak dla mnie wydaje się być "głuche" tzn odbiór sygnału jak i nadawanie jest, ale uważam, że nie jest to to samo co było od razu po zakupie radia.

Uważam, że konieczne jest oddanie radia do serwisu. Ze względu na to, że przez swoją głupotę przegapiłem, o kilka dni okres gwarancyjny, to niestety muszę oddać to gdzieś w Poznaniu do przeglądu. I tutaj moja prośba. Czy jesteście w stanie polecić w Poznaniu serwisy, które znają się na rzeczy? Czytałem temat w dziale WLKP, ale nie wskazujecie co, gdzie i jak w Poznaniu tylko w okolicach. Chodzi mi również o sklep/serwis na Zakopiańskiej, gdyż tam radio zostało zakupione.

Z góry dziękuję za pomoc.
Yosan JC 2204 + Sirio ML
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Nigdy nie naprawiałam nic na Zakopiańskie. Więcej może wiedzieć paapas ale On chyba tylko tam kupował. Z drugiej strony możesz pogadać właśnie z paapasem. Jeździ czasami do Ostrowa a tam masz już maratona. Z bliskich miejsc polecę Macieja z orlenu przy a2 (na wysokości Goliny, po prawej w kierunku Strykowa). Kilka osób naprawiało radia w Poznaniu...z bardzo marnym skutkiem. Może coś się na mieście zmieniło ale ja takiej wiedzy nie mam.
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Tasaq
Posty: 14
Rejestracja: 2009-09-15, 20:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tasaq »

Dzięki za szybką poradę. Ta opcja Goliny i stacji na a2 jest ok bo często zdarza mi się tamtędy podróżować. Do ostrowa już niestety kawałek jest i nie po drodze:/ Czytałem właśnie temat co do napraw w Poznaniu i co osoba to inna opinia dot. danego punktu. Oprócz stacji Shella koło makro, zakopiańskiej, sw michała słyszałem jeszcze o jakimś punkcie na wojska polskiego. Kilka osób z forum Skody naprawialo tam swoje radia i byli/są zadowoleni.
Yosan JC 2204 + Sirio ML
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Ja tam nie wnikam kto gdzie naprawiał i czy "naprawiał" np...dostrojenie anteny czy lutowanie kilku kabli do mikrofonu czy bóg wie co. U Macieja byłam kilka razy. Sama przyjemność, mała kasa, nie naprawia sprzętu na czuja.
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Tasaq
Posty: 14
Rejestracja: 2009-09-15, 20:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tasaq »

A ten punkt napraw znajduje się bezpośrednio na tej stacji Orlenu? Czy istnieją jakieś namiary na tę osobę, nie wiem jakaś strona internetowa, telefon? Może już na PW żeby nie zaśmiecać.
Yosan JC 2204 + Sirio ML
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Tak na stacji. W sumie jak polecisz starą trasą i w Golinie wjedziesz na a2 to orlen masz kawałek dalej. Na tyłach orlenu jest jakiś brązowy hotel i zaraz za nim serwis Macieja. Czy Maciej ma jakąś strona tego nie wiem, telefon miałam na wizytówce ale gdzieś ją zgubiłam. Weekendami może być ryzykownie bo coś kojarzę ze o studiach mówił.

aha nie wchodź na kawę do tego baru przed serwisem...dobrze radzę :-(
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Mi to wygląda na winę anteny. Z tego co mówisz, to będzie tylko strojenie, bo z tego co napisałeś, wnioskuję, że antena się rozstroiła (tylko jak ?). Od przenoszenia mogłaby się jedynie urwać gorąca żyła, ale wtedy byś już nic nie słyszał.
Dowiedz się jeszcze, jaki dokładnie serwis odwiedzić i opisz całą sytuację. Niech najpierw sprawdzą SWR, jeśli będzie w normie, to niech podepną inne radio pod tę antenę i zobaczcie czy jest lepiej. Jeśli tak, będzie można zwalić na radio :)
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Tasaq
Posty: 14
Rejestracja: 2009-09-15, 20:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tasaq »

pasek888, orba, Dzięki za porady i namiary. W nadchodzącym tygodniu będę działał w tej sprawie. Jak już będę znał przyczyny to oczywiście wszystko opiszę.
Yosan JC 2204 + Sirio ML
Tasaq
Posty: 14
Rejestracja: 2009-09-15, 20:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tasaq »

Dzisiaj nadarzył się wyjazd w kierunku Strykowa więc udałem się za namową orby do serwisu cb na stacji orlen na A2. Po podłączeniu miernika okazało się, że winna jest antena. W podstawie magnetycznej urwany był kabel i powodował zwarcie. 5 minut lutowania i antena ponownie śmiga jak nowa :) Dziękuję wszystkim za porady. Temat do zamknięcia.
Yosan JC 2204 + Sirio ML
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”