Yosan Turbo plus sirio 145 zasięg

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

pontonss
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-03, 19:19
Lokalizacja: Krk

Yosan Turbo plus sirio 145 zasięg

Post autor: pontonss »

Witam mam taki zestaw jak wyżej i troszkę niepokoi mnie zasięg, mobil-ki mówią że słychać mnie z odległości mniej więcej do 4 km, czy to prawidłowa wartość, przy zakupie gość w serwisie powiedział mi że antena jest zestrojona na swr 1.1 i nie ma sensu jej kręcić, czy zostawić ten zestaw bo i tak wiele lepiej nie będzie (może jest ok, najgorsze że nie mam nikogo kto się na tym zna, więc nie mam porównania), poradźcie, jak coś radio pewnie jeszcze można oddać lub wymienić.
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Dzisiaj Cię słychać na 4 kilometry, jutro na jeden a pojutrze może pogadasz z drugim końcem europy.
Regułkę "Mobilki, sprawdzam radio...." już znamy, nie przypominaj nam jej. Weź kogoś na inny kanał, a może z kolegą się umów, zobacz ile uda Ci sie osiągnąć.
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

Kolego jedź do innego serwisu niech dostroją antenę
pontonss pisze: przy zakupie gość w serwisie powiedział mi że antena jest zestrojona na swr 1.1 i nie ma sensu jej kręcić
widać że znawca :lol: .
Antenę stroi się do miejsca montażu, sprawdź czy na magnes doklejona jest folia alu - chodzi tu o masę.
I poczytaj uważnie tematy na forum jest o podróbach Sirio ML145 miejmy nadzieje że nie trafiłeś na nią :-P
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

pontonss pisze:najgorsze że nie mam nikogo kto się na tym zna, więc nie mam porównania
To wejdź sobie wieczorem na 32 kanał. Powiedz ładnie "brek". Jak usłyszysz "proszę brek" to powiedz że prosisz o raporty.

Wtedy można powiedzieć że będziesz miał miarodajne wyniki.

4km w godzinach szczytu na "śmietniku" w terenie mocno zurbanizowanym to wynik zadowalający.

ps. Nie pytaj więcej na 19 "jak mnie słychać" to na prawdę nie ma sensu..... chyba że wyrwałeś kable, radio spadło na ziemie i nie wiesz czy cię nie słychać wogóle bo z radia odpadły części nieznanego przeznaczenia.
YIP YIP
Piotrex44
Posty: 14
Rejestracja: 2010-10-28, 12:14
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Piotrex44 »

mam te radio z taką samą antena i dużo osób pisze że są podróbki lecz tak naprawdę to jest oryginał jedynie zmodernizowany tzn. większa regulacja bata i inna długość kabla..jeśli ktoś stroi tą antenę to jeśli swr pokazuje aby skrócić bat to nie róbcie tego bo uciełem 5cm a wraz za długi..wystarczy odkleić folię pod magnesem no ale u mnie było już za pózno bo bat przy krótki się zrobił..od razu napisze że dawanie innej foli np. kuchennej nic nie daje więc odklejcie folie lub tnijcie bata ale aby był swr to dużo trzeba uciąć..w dodatku bat nie może być w środku sprężyny bo przy przechyłach bat zaczepia o sprężyne..moj zasięg to 10-15km wszystko zależy od terenu a co najważniejsze jaki sprzęt ma drugi mobil..
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Piotrex44 pisze:..w dodatku bat nie może być w środku sprężyny bo przy przechyłach bat zaczepia o sprężyne...
Że co proszę?? to promiennik chowa się aż tak głęboko, że wchodzi w sprężynę ?? Dla pewności - rozmawiamy o Sirio ML 145 ??

Promiennik nie ma opcji, żeby wszedł tak głęboko, żeby wszedł w sprężynę, niezły badziew ta podróbka...a folia kuchenna była testowana przez kolegę Skrzydło jak dobrze kojarzę i działa :-)
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Piotrex44
Posty: 14
Rejestracja: 2010-10-28, 12:14
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Piotrex44 »

tak w sirio ml145 i na pewno oryginał..a podróbki to np. cirio
Piotrex44
Posty: 14
Rejestracja: 2010-10-28, 12:14
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Piotrex44 »

no badziew powiem szczerze..a teraz ważne pytanie mam: w 2 identycznych antenach gdzie w pierwszej przewód 4m a w drugiej skrócony do 3.5 i czy w takim wypadku identycznie będą się stroić obie czy jednak będzie różnica pomiędzy nimi w długości bata
pontonss
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-03, 19:19
Lokalizacja: Krk

Post autor: pontonss »

Właśnie dopiero teraz skumałem co to ten rf gain, jadę i cichutko jak na rybach a nagle jakieś piski z daleka, ta funkcja local to totalna porażka, polega chyba tylko na super ściszeniu radia, zastanawiam się czy nie dołożyć i nie wziąść czego innego np. harrego bo ma i rf gain i asc (czasem che włączyć i mieć spokój) a tych z daleka świszczących poprostu wyeliminować rf gainem, mam myślenice straszne, perfekcjonistą jestem,
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

tak w sirio ml145 i na pewno oryginał..a podróbki to np. cirio
, a przeczytałeś ten temat: topics8/sirio-ml-145-uwaga-na-nowe-podrobki-vt10157.htm
Piotrex44 pisze:a teraz ważne pytanie mam: w 2 identycznych antenach gdzie w pierwszej przewód 4m a w drugiej skrócony do 3.5 i czy w takim wypadku identycznie będą się stroić obie czy jednak będzie różnica pomiędzy nimi w długości bata
*różnica 0,5m kabla nie ma wielkiego wpływu na odczyty SWR,
*tolerancja błędu odczytów wynosi ok.10%.

Orginalne anteny SIRIO stroią się bez większych problemów :!:
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Piotrex44 pisze:tak w sirio ml145 i na pewno oryginał..a podróbki to np. cirio
Gratuluję zakupu podróbki.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

pontonss, miałem Yosana Turbo i przerobiłem to samo :-( , a teraz mam spokój :-D . Jeżeli masz możliwość zwrócenia radia to zmieniaj na inne :-), a odnośnie Harrego III ASC bo takiego miałeś na myśli to kilku kolegów pisało o nim pozytywnie, ewentualnie celuj w Walkera lub Hasan-Łódź ma Midlanda 5001Z.
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
pontonss
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-03, 19:19
Lokalizacja: Krk

Post autor: pontonss »

Jeszcze myślę o Walkerze bo wygląda porostu mega ale skrzynia taka jak na ryby z niego i czytam że wymaga jakiś przeróbek itp, nadmienię że radio ma przy biegach i szmatą zasłaniam.
Awatar użytkownika
Rotten
Posty: 140
Rejestracja: 2009-07-20, 22:50
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: Rotten »

pontonss pisze: zastanawiam się czy nie dołożyć i nie wziąść czego innego np. harrego bo ma i rf gain i asc (czasem che włączyć i mieć spokój) a tych z daleka świszczących poprostu wyeliminować rf gainem, mam myślenice straszne, perfekcjonistą jestem,
moge polecic smialo taki zestaw. uzywam od kilku miesiecy, wczesniej z Midland ML145 a teraz Sirio T5000 i na ASC mam Rf Gain rozkrecone na max . skrecam tylko przy propagacji. przy takich ustawieniach jak narazie lacznosc mobil - mobil ok 17 km w terenie niezabudowanym (na Turbinie). na recznie ustawionym SQ nie sprawdzalem zasiegu, bo nie chce mi sie krecic galkami ;-) a taki zasieg mi w zupelnosci wystarczy.
Jackson II ASC tuning Konektor + K-PO EC2018 (Filipiny) tuning Konektor + Sirio T5000 w dziurce po FM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”