YOSAN CB-100

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

energyypl
Posty: 50
Rejestracja: 2011-06-23, 14:19
Lokalizacja: knw

YOSAN CB-100

Post autor: energyypl »

czy ktoś coś o nim wie? jak się sprawuje etc? czekam na Wasze opinie o nim :)
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

z grubsza to samo co Lafayette Venus (jest temat o tym radiu)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

no po pierwszej zabawie , radio bardzo fajne , gabaryty malutkie , wodotrysków trochę jest , jak za taką cenę radio z odłączonym panelem - sensowna , ja ledwo dostałem te radio do testów nie zdążyłem wejść do domu i już klienta miałem . Radio dostępne oczywiście u hasana , zaraz wrzuce do końca filmik na yt to zobaczycie jak to mniej więcej pracuje

[ Dodano: 2011-08-03, 14:13 ]
http://www.youtube.com/watch?v=dNu9Rmimd_M za chwile wrzucę drugi

[ Dodano: 2011-08-03, 15:19 ]
http://www.youtube.com/watch?v=_z7Q7pB5_7U
samuray
Posty: 5
Rejestracja: 2011-11-30, 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: samuray »

Witam,
Yosan CB-100 to moje pierwsze radio CB, więc nie będę do niczego porównywał.
Ponieważ jest niedużo o nim informacji, więc podzielę się swoimi uwagami.

Plusy:
Panel jest odłączany i bardzo mały, już mniejszego chyba się nie da zrobić ;-) To był główny powód zakupu tego modelu.
Baza radia może być schowana w bagażniku, mamy 2 metrowy przewód telefoniczny, który łączy bazę z panelem.
Bardzo dobrze działa automatyczny squelch, radyjko może być cały czas włączone i nadaje tylko jak złapie mocny sygnał.
Głośnik w bazie 'gada' ładnie i czysto.
'Gruszka' jest poręczna i dobrze wyprofilowana. Mocno świecące przyciski na górze pozwalają momentalnie znaleźć gruszkę w nocy, np.: gdy leży gdzieś na siedzeniu pasażera.

Minusy:
Podświetlenie panela jest zwyczajnie badziewne; jest tak ostre i silne, że w nocy po prostu świeci jak latarka (znaki na wyświelaczu są koloru czarnego, natomiast tylko tło jest podświetlane i to na maksa). Możemy wybrać następujące kolory: brak podświetlenia, pomarańczowe(bursztynowe), czerwone i zielone. Uwaga, słowo bursztynowy jest tutaj niepotrzebnie dodany, bo jest to pomarańcz typu disco.
Radio wyprodukowane w Chinach; może to jest powodem tego, że pod szybką wyświetlacza jest jakiś paproch...
Gruszka ma 3 przyciski na górze, które za ostro świecą na błękitno. Mogły by świecić na połowę tego co teraz. A najlepiej jakby miały wybór koloru zgodny z panelem.
Brak pokrętła RF-Gain.
Jedno pokrętło do regulacji głośności i poziomu squelch, w praktyce regulacja tych dwóch rzeczy naraz jest nieco kłopotliwa, aczkolwiek głównie na początku.

Podsumowując:
Radio polecam.

Pytanie do innych użytkowników tego modelu:
czy wejście jack na panelu (z boku) jest do podłączenia głośnika ? Nic w instrukcji nie pisze na ten temat. Bazę chcę dać w bagażniku, więc to złącze by się przydało...
mzm
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-24, 19:43
Lokalizacja: W-w

Post autor: mzm »

samuray pisze:Pytanie do innych użytkowników tego modelu:
czy wejście jack na panelu (z boku) jest do podłączenia głośnika ? Nic w instrukcji nie pisze na ten temat. Bazę chcę dać w bagażniku, więc to złącze by się przydało...
W instrukcji jest właśnie napisane, że to gniazdo zewnętrznego głośnika (po wpisaniu do Googla "yosan cb-100 instrukcja" drugi link to instrukcja po polsku w pdf'ie - może masz jakąś inną wersję instrukcji ;-) ).
Też posiadam to radyjko (też jest to moje pierwsze radio). Potwierdzam wszystko, co kolega napisał. Do radia mam podpiętą antenkę AS-100 i działa to bardzo przyzwoicie. Sporą zaletą (czego kolega nie napisał) jest możliwość zmiany squelch'a, kanału i głośności z mikrofonu (jest to mało absorbujące). O wiele bardziej, niż podświetlenie panelu, przeszkadza mi "wieśniackie" podświetlenie mikrofonu - można byłoby go znaleźć nie tylko na siedzeniu pasażera, ale i w pobliskim rowie - ale to największa wada radia. Od strony działania nie mogę mu nic zarzucić.

Pozdr.
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

mzm pisze:. Sporą zaletą (czego kolega nie napisał) jest możliwość zmiany squelch'a, kanału i głośności z mikrofonu (jest to mało absorbujące)
Opisz dokładniej kolego jak to funkcjonuje bo nie miałem do czynienia z tym radiem, a jest to jakaś nowość (no poza Venus i Cobrą). Ale jak już mówiłe z żadnym z tych 3 radyjek nie miałem do czynienia.
mzm
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-24, 19:43
Lokalizacja: W-w

Post autor: mzm »

Filozofia jest prosta: na mikrofonie są 3 przyciski: środkowy - do zmiany funkcji i prawy - "w górę" oraz lewy - "w dół". Naciskasz góra/dół - zmieniasz głośność. Naciskasz raz środkowy - góra/dół zmieniasz kanały, dwa razy środkowy - ustawiasz squelch'a. Dużo łatwiej i wygodniej jest jadąc samochodem chwycić mikrofon i klikać na nim, niż popatrzeć na panel (który np. jest jak w moim przypadku wciśnięty obok fotela pasażera), złapać pokrętło i nim kręcić. Krótko mówiąc - działa obsługa bezwzrokowa :)
Pozdr.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Stałem się posiadaczem radyjka - nowe kupiłem na giełdzie elektronicznej za 370 zł na stoisku ze sprzętem CB. Radyjko działa przyzwoicie, ładny odsłuch - głośnik zewnętrzny, pomimo zakręcenie wyglądającej obsługi radia jest ona prosta, słychać mnie głośno i wyraźnie. Irytuje mnie gruszka, tzn jest zgrabna ale wnerwia mnie kabel i niebieskie podświetlenie - wymieniał je ktoś ?
Na razie mam tyle spostrzeżeń więcej wyjdzie po pierwszych 100 km a jeszcze więcej po 1000

[ Dodano: 2012-03-19, 11:24 ]
Wymiana diod led nie jest trudna, są użyte zwykłe - najzwyklejsze - obawiałem się że są wlutowane smd .... - wszystkie diody led mają takie same zasilanie ???

[ Dodano: 2012-03-19, 11:39 ]
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

Wojtek KR, to sprawdź miernikiem
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

:) jak bym miał to bym sprawdził .... miernik - uniwersalny miałem w aucie, ale pożyczyłem i już do mnie nie wrócił ... , diodki bym wymienił na czerwone i nie świecące jak latarka :) , zamontowałbym jeszcze wzmocnienie - kupiłem płytkę na allegro za 4,99 i wkładkę wm61A panasonica - tylko nie wiem czy nie będzie zbyt dużo zbierać ....

Chyba kupię sobie nowy miernik , bo jednak brakuje ....

http://allegro.pl/miernik-uniwersalny-u ... 41261.html

poprzedni miałem UNI-T UT20B - taki kieszonkowy

[ Dodano: 2012-03-22, 10:22 ]
Wkładka jest wlutowana w płytkę mikrofonu

[ Dodano: 2012-03-22, 22:29 ]
Dziś z radyjkiem troszkę pojeździłem i w Krakowie daje radę, na LOC rzeczywiście za dużo wycina, ASC daje radę - działa poprawnie, dźwięk z głośniczka ujdzie ratunkiem jest odpiąć zewnętrzny, ładnie słyszy, ładnie szumi - nie uciążliwie, mnie też dobrze czysto słychać.
Kolorki deklarowane po zmroku przedstawiają się inaczej - czerwony wpada w pomarańczowy, zielony wpada w żółty, pomarańczowy jest pomarańczowy, wyświetlacz czytelny, obsługa w sumie prosta jak się przyzwyczaić, mikrofon - kolorki guzików odpadają albo do wymiany diodki albo do wywalenia ... ori za bardzo dają po oczach, po dłuższym czasie jest uciążliwy

radyjko zakamuflować - antenka po mieście T3-27

[ Dodano: 2012-03-29, 18:02 ]
napięcie na diodach w gruszce - 2,6V - czyli najzwyklejsze 3 mm diody można użyć - najlepiej czerwone matowe ...

[ Dodano: 2012-03-30, 16:45 ]
po montażu w ibizie :
panel poszedł pod konsole, siedząc widać wszystko dokładnie - wyświetlacz czytelny, wygodny dostęp
Obrazek

centralka w nogach pasażera w schowku
Obrazek

[ Dodano: 2012-04-08, 11:58 ]
Radyjko ma za sobą pierwszy 1000 km - na trasie dobrze się spisuje, w mieście daje radę jednak mogło by być lepiej .... zauważyłem że przy skoku napięcia np. podczas odpalania auta gdy radio jest włączone - radio się zawiesza , taki mały feler ....

[ Dodano: 2012-04-22, 11:16 ]
rozpiska pinów do mikrofonu taka sama jak w reszcie Yosanów, majk z wzmocnieniem i echem działa bez problemu - Densei EC2002

[ Dodano: 2012-05-02, 14:02 ]
z radyjkiem dalej jeżdżę, gałkologia nie sprawia mi problemów - po przyzwyczajeniu jest bardzo prosta, radyjko jednak wymięka w porównaniu z Yosanem 120 ... , ale czego można się spodziewać po takim lilipucie, jako antymisiek sprawdza się znakomicie, można by poprawić modulację by można w pełni cieszyć się mikrofonem z wzmocnieniem
(to radyjko to taka zabaweczka :mrgreen: )
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pieczar »

swego czasu zakupiłem od kolegi Wojtek KR tą zabaweczkę jaką jest Yosan CB-100 ;)

niedawno oddałem do tuningu i od poniedziałku mam wersję CB-100 tuning by KONEKTOR

narazie nie mam za bardzo czasu do testów i porównań, ale dwa razy użyłem już radyjka i narazie jestem w szoku :)
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Na pierwszym filmie tak gdzieś od 1:29 widać radiator???????
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pieczar »

tak, bliźniacze CB-300 też go ma
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
alvent
Posty: 7
Rejestracja: 2013-01-24, 10:57
Lokalizacja: małoplska

Post autor: alvent »

Witam serdecznie...podłączę się do tematu.
Po analizie wymiarów i możliwości montażu mam do wyboru 2 radia. Omawiany w niniejszym temacie CB-100 ( z tuningiem) i President William ASC. Różnica w cenie duża (ale do zaakceptowania). Lekka przewaga w możliwościach montażu na korzyść Williama. Pytanie , które będzie mniej szumiało i lepiej będzie działał ASC. Przewidziana antena to albo Sirio Omega 27 Mag 95 cm, albo Pirat helikal 62 cm.
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

ASC lepsze w Williamie, ale i tak bym go nie kupił, bo nie wart tej ceny :mrgreen: Moim zdaniem CB-100 i poddać tuningowi będzie lepszym wyjściem. ASQ zapewne można poprawić. Tym bardziej, że anteny nie są "wymagające" dla radia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”