Yosan CB-300

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
tery
Posty: 217
Rejestracja: 2010-11-08, 22:38
Lokalizacja: z laptopa

Post autor: tery »

Czy Wam też w CB 300 ASQ rwie rozmowy? U mnie rwie na Piracie i na ML-145. :cry:
damiankck
Posty: 50
Rejestracja: 2012-06-01, 12:46
Lokalizacja: Kłobuck

Post autor: damiankck »

tak.
dlatego zmieniłem to radio
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pieczar »

Przyznam, że już dawno zmieniłem CB-300, ale ja jakoś nie kojarzę specjalnie rwania rozmów w zestawie z moją AS-100. Czasem pewnie rwało, ale nie wydaje mi się, że to było częste i uciążliwe.
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
jarobsa
Posty: 8
Rejestracja: 2012-02-22, 21:50
Lokalizacja: Wrocław

Yosan cb-300

Post autor: jarobsa »

Witam
Jak to usłyszałem to pomyślałem, że radio mi się zepsuło...
Nagranie nie oddaje rzeczywistości, myślałem, że tych Ruskich to mam na tylnym siedzeniu
http://www.youtube.com/watch?v=9gXjQBnkpKc na drugim filmiku Francuzi. Odetchnąłem z ulgą gdy usłyszałem Polaków na 19 i oni mnie też słyszeli.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

jarobsa, i co to ma wspólnego z tematem o yosanie cb-300 ?? Bo jak dla mnie robisz OT. Przynajmniej w tym kształcie posta.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

tery pisze:Czy Wam też w CB 300 ASQ rwie rozmowy? U mnie rwie na Piracie i na ML-145. :cry:
U mnie na ML, AS i floridzie też czasem rwie (albo gdy są na granicy słyszalności /ASQ i SQ/ albo bardzo silne). Jak tylko się zmobilizuję radio pojedzie do Hasana na tuning i mam nadzieje że będzie dobrze :hopla:
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
alicja
Posty: 44
Rejestracja: 2013-05-24, 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alicja »

Proszę o poradę czy zestaw Yosan CB300 + Sirio ml 145 to będzie dobre połączenie? Generalnie czytałam dobre opinie, radio mieści mi się w schowku ale boje się braku rf gain. Czy jest to b. przydatne w takim mieście jak np Warszawa? Tutaj będę pewnie włączać radio na 3 min z pytaniem czy taka i taka droga jest przejezdna i tyle. Tak non stop to raczej jeździć na nim po stolicy pewnie nie będę.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

alicja pisze:Proszę o poradę czy zestaw Yosan CB300 + Sirio ml 145 to będzie dobre połączenie? Generalnie czytałam dobre opinie, radio mieści mi się w schowku ale boje się braku rf gain. Czy jest to b. przydatne w takim mieście jak np Warszawa? Tutaj będę pewnie włączać radio na 3 min z pytaniem czy taka i taka droga jest przejezdna i tyle. Tak non stop to raczej jeździć na nim po stolicy pewnie nie będę.
Połączenie dobre w trasie aczkolwiek trzeba się przyzwyczaić wtedy do dość sporego zasięgu.
Nie wiem jak w Warszawie ale w Krakowie bywa ciężko. Local gdyby wycinał 70% a nie 90% byłby pewnie idealny w dużych miastach.
Wydaje mi się ze po tuningu będzie lepsze /moje na to czeka ;-)/ ale pewnie coś z rf-gain'em będzie lepsze.
Zastanów się może nad 3031 po tuningu (z rf-g) lub poczekaj na 2205. Nie są one wbrew pozorom dużo większe, lub prosty PRO-120.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

W takim mieście jak Warszawa RF Gain to podstawowa sprawa.

Plus tej kombinacji taki, że przy ML-145 nie czka ASQ.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
alicja
Posty: 44
Rejestracja: 2013-05-24, 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alicja »

A jakie widzicie inne rozwiązanie? Ja pomyślałam o czymś takim http://www.forumkk.eu/index.php?topic=1094.0 ale żadne z nich zdaje się, że też nie ma rf-gain?
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Jak włączysz LOC (taki skokowy rf-gain) to da radę w Warszawie, ale też ograniczy bardzo mocno zasięg ;-) Może Tobie wystarczy. Konektor oferuje poprawę tej funkcji.
Radia typu Yosan 120 / Lafayette Atena są naprawdę bardzo małe, myślę, że dasz radę upchnąć :)
edek1977
Posty: 535
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

też uważam że najlepszą opcją będzie yosan 120/lafayette atena po tuningu. Wyłączenie radia to kiepski pomysł, jest inny sposób na to abyś ty , pasażer lub ktoś z pozostałych współpasażerów nie wywalił radia przez okno. Przy antenie 1,5m np. w Warszawie przy "dużym ruchu" skręcisz rf gain dość mocno (70% skali), a sq dasz godzinę wyżej od granicy szumów. Będziesz miał ok. 2- góra 3 km i będziesz zadowolony. Jak jade z kimś w trasie i jest spory ruch to też dość mocno zaciagam rf-gain i sq, bo przy tej antenie ładnie wszystko słychać, zasięg nie powala ale jest czysto i wyraźnie.
alicja
Posty: 44
Rejestracja: 2013-05-24, 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alicja »

Fajnie tylko, że ja mam na szerokość max 10cm a na długość nie więcej niż 18 (dobrze by było aby radio było mniejsze)
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

W takim razie wybierz sobie coś z tego :)

http://konektor5000.pl/index.php?k50,cb ... go-montazu

Lafayette Venus/Yosan CB250/Yosan CB300/Yosan CB100 to w zasadzie modele, które pracują podobnie :)
O resztę modeli i wybór najlepszego pytaj kolegę Hasan-Łódź ;-) Być może od razu coś poprawią.

Jaką kwotą alicja dysponujesz na radio ?
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

alicja pisze:Fajnie tylko, że ja mam na szerokość max 10cm a na długość nie więcej niż 18 (dobrze by było aby radio było mniejsze)
To bierz Lafayette Venus albo Yosan'a CB-250, radio schowasz nawet w bagażniku i nie będzie problemów z montażem :hopla:
Z tych dwóch to wybierz takie które Ci się bardzie podoba bo to praktycznie to samo radio z troszkę inną obsługą, ale zasada działania i funkcje są identyczne. Hassan poprawi od razu to co pasuje w tym radyjku poprawić.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”