Yosan CB-300

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pieczar »

jak pisałem wyżej, póki co używam go w mieście... ASQ ładnie działa, wiadomo jak jest śmietnik w eterze, to nic nie pomoże, ale jestem zadowolony... jak jest za dużo informacji, to wyłączam DX i słyszę tylko to co się blisko mnie dzieje bez żadnych trzasków... wszyscy zgłaszają mi, że ładnie i wyraźnie mnie słychać... głośnik pomimo, że mniejszy wg mnie lepszy od tego co jest w Alanie 109 (moje poprzednie radio), wyraźniej i bardziej zrozumiale przekazuje komunikaty (Alan 109 dla mnie za basowy ma głośnik)...

obsługa nie sprawia mi problemów... do 3-cich funkcji (czyli A/F + przycisk) wydaje mi się prędko sięgał nie będę, a 1-sze i 2-gie funkcje działają szybko i bezproblemowo (2-gie funkcje potwierdzane "beep'em", który oczywiście można wyłączyć)... pokrętło wspólne po jednym dniu nie sprawia problemu, może troszkę mogłoby mieć większy opór, bo na początku przestawia się o dwa kanały do góry/dołu, ale jak już się czuje pokrętło, to jest ok... grusza lekka i fajnie leży w ręku (jest goła, bez przycisków do zmiany kanałów i głośności)

moje CB-300 działa z anteną Sirio AS-100 na podstawie od ML-145... dziś rano jadą do pracy nasłuchiwałem to, co się działo w promieniu ok. 4-5 km (może +/- 1 km) ode mnie tak, że można było zrozumieć

oczywiście przy najbliższej możności popełnię jakiś filmik, bo jestem pod wrażeniem tego radyjka i w szoku, że tak długo wytrzymałem z Alanem 109... swego czasu już miałem kupować Lafayette Venus albo u Hasana Yosana CB-100 albo JC-2204, ale napisałem do Merx i odpisali, że w grudniu będzie w sprzedaży CB-300, więc poczekałem i nie żałuję przemyślanej i długo podejmowanej decyzji... wiadomo, kto szybko kupuje, ten dwa razy kupuje... a Alana 109 i tak będę b. miło wspominał, jak na pierwsze radio był w porządku

[ Dodano: 2011-12-15, 09:27 ]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oK62L8IKjOs[/youtube]
na szybko zrobione ;) narazie musi Wam wystarczyć :)

[ Dodano: 2011-12-16, 08:51 ]
zrobiłem jeszcze parę filmików:
http://www.youtube.com/user/Pieczar82
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
Sebath
Posty: 48
Rejestracja: 2011-09-04, 14:14
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Sebath »

Z filmików słychać że fajne radyjko :)
Baza: Alan 28D+SUPERSTAR 6-8A+antena w planach

Ręczniak: Intek H-520 Plus
Olo.

Post autor: Olo. »

Widziałem te filmiki. Potrzeba bardziej rzetelnych testów...
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pieczar »

no niestety, ale nie jestem fachowcem w tematyce CB i obawiam się, że bardziej rzetelnych testów nie jestem w stanie przeprowadzić...
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Olo.

Post autor: Olo. »

Pieczar pisze:no niestety, ale nie jestem fachowcem w tematyce CB i obawiam się, że bardziej rzetelnych testów nie jestem w stanie przeprowadzić...
Nie miałem zamiaru podważać Twoich kompetencji. Przepraszam, może źle się wyraziłem....

Potrzeba więcej filmików od innych użytkowników by mieć porównanie w różnych warunkach. Twoje filmiki dużo pokazują.. To miałem na myśli.. ;-)
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pieczar »

nawet jakbyś chciał, to nie bardzo by było co podważać :) zobaczy kiedy się zarejestrowałem, a aktywniej z CB zacząłem się bawić mniej więcej od tego samego czasu, co zacząłem tu przebywać...

jeśli filmiki sporo pokazują, to się cieszę... chciałem tylko, żeby można było cokolwiek więcej zobaczyć niż jedyny filmik w sieci od handlarza... zwłaszcza, że to radio to nowość i każdy może się wahać, czy je kupić... dla mnie jest bomba sprzęt :)

[ Dodano: 2011-12-19, 20:09 ]
jechałem wczoraj trasą Lublin - Kraśnik... w pewnym momencie słyszałem zapytania z mniej więcej równolegle biegnącej trasy Lublin - Biłgoraj... włączone ASQ... sprawdziłem na google maps i w miejscu, gdzie słyszałem ów komunikat wspomniane drogi oddalone są od siebie o ok. 15 km... wiadomo, że nie było słychać super czysto, ale tak, że zrozumiałem zapytania "jak dróżka na Biłgoraj" itp... na poprzednim radyjku Alan 109, nie zdarzyło mi się słyszeć takich zapytań, a trasą LU - LKR jeżdżę często i zawsze z CB na pokładzie
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
mihail1
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-06, 12:50
Lokalizacja: bytom

Post autor: mihail1 »

jeździsz na włączonym dxie? bo ja na włączonym dx słysze rozmowy naprawdę oddalone sporo ode mnie:) a mam antenkę tylko 1 metrową:) co prawda są to również trzaski itp ale słychać co nie co;]
na trasie wyłączam dx i włączam asq i radio działa wyśmienicie:)
Olo.

Post autor: Olo. »

Filmiki wkleisz jakieś?
mihail1
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-06, 12:50
Lokalizacja: bytom

Post autor: mihail1 »

jeszcze nigdy nie kręciłem nic. postaram się coś wrzucić po weekendzie w czwartek jadę jakieś 300 km w jedną stronkę:) ale to będzie nagrywane telefonem tylko nokią 6700 classic więc rewelacji nie będzie:) jeśli uda się dobrze nagrać wrzucę:)
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pieczar »

ja też mam antenę o długości 1m... jeżdżę na włączonym DX, w święta jak tylko wyjechałem w powrotną drogę do domu, pojawił się jasny i wyraźny komunikat z odległości ok. 12 km przy włączonym ASQ... po pewnym czasie ze względu na pasażerów wyłączyłem DX (ASQ pozostało włączone) i na odcinku ok. 30 km pojawiły się dosłownie 2-3 komunikaty typu "Janek, Janek?" i "Paweł, Paweł?", ale za to tak czyste jakby ten ktoś, kto wołał, stał obok... wg mnie przy wyłączonym DX w trasie traci się wiele i jeżeli już jazda bez DX, to tylko z totalnie wyłączonym SQ, ale i tak słyszy się (wg mnie) tylko to co się dzieje "wkoło komina"
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
mihail1
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-06, 12:50
Lokalizacja: bytom

Post autor: mihail1 »

potwierdzam jazda na wyłączonym dxie powoduje zupełną głuchotę radia.....odbieram komunikaty z maks 1 km( i to nie jest pewne, bo na pół godziny jazdy koło Zielonej Góry usłyszałem może z 5 komunikató na 19). Jak już włączymy dx to radio odbiera odległościowo jak mój stary U520xl . Porównując do unidena, Yosan jest o tyle lepszy, że ma asq. Głośnik w radiu gra lepiej niż w unidenie.
Wg, mnie radio nie jest złe ani też rewelacyjnie. Cena jak za tak głuche radio jest chyba wygórowana. Może płacimy za najmniejsze gabaryty na rynku;]
Szczerze mam mieszane uczucia co do radia..........muszę jeszcze trochę na nim pojeździć i może przekonam się o jego wyższości nad innymi radiami z podobnej półki cenowej
A może zmienię antenkę na Sirio As-100 albo omege 27
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

Pieczar pisze:ale i tak słyszy się (wg mnie) tylko to co się dzieje "wkoło komina"
Myślę że właśnie tak to ma działać. Po prostu to takie ratowanie się przed brakiem płynnej regulacji rf-gain. Dobrze że w ogóle jest taka funkcja bo można chociaż w godzinach szczytu użyć radia. Wiele się nie usłyszy ale zawsze można wysłuchać wiązanki jak komuś nie spodoba się nasz manewr czy cuś.
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pieczar »

mihail1 pisze:Głośnik w radiu gra lepiej niż w unidenie.
Gra wg mnie również lepiej od głośnika w Alanie 109.
mihail1 pisze:Cena jak za tak głuche radio jest chyba wygórowana. Może płacimy za najmniejsze gabaryty na rynku;]
Głuche, ale chyba tylko z wyłączonym DX. Ja chciałem zapłacić za najmniejsze gabaryty na rynku (z myślą o montażu na stałe, w końcu zmieści mi się radio w samochodzie tam gdzie sobie umyśliłem) i za jakość Yosana, która jest powszechna na tym forum i jest to wg mnie prawdą
mihail1 pisze:A może zmienię antenkę na Sirio As-100 albo omege 27
a jaką kolega ma antenkę?
lasmen pisze:Myślę że właśnie tak to ma działać.
Nie pisałem, że ma to inaczej działać... po prostu wyłączając DX wiadomo co się dzieje najbliżej Ciebie... chociaż śmiem twierdzić, że na włączonym DX i ASQ radio daje radę w szczycie... oczywiście z płynnym RF-Gainem byłoby znacznie lepiej...


po moim byłym Alanie 109 i obecnie posiadanym Yosanie CB-300 twierdzę, że zakup radia musi być przemyślaną sprawą i wypadkową własnych oczekiwań co do zestawu CB oraz funkcji jakie oferuje dane radio z daną anteną... nie pieję, że CB-300 jest super propozycją z niewiadomo jaką funkcjonalnością... po prostu spełnia moje oczekiwania

P.S. co do ceny... mogłem trochę poczekać i teraz kupić radio taniej, a zostało by parę dutków w kieszeni, ale miesiąc temu CB-300 było tylko u Hasana i na allegro u jednego sprzedawcy (wolałem od Hasana)... ale teraz nie byłbym bym pionierem użytkującym CB-300, a wtedy byłem :-P a cena ok. 350 zł w porównaniu do cen Preziów itp. wydaje mi się w porządku
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
mihail1
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-06, 12:50
Lokalizacja: bytom

Post autor: mihail1 »

antene mam od dawna hustlera orygialnego. ale dzisiaj po przejechaniu 300 km doszedlem do wniosku ze albo radio albo antena odmowily posluszenstea, gdyz przy wylaczonym dx slysze tylko mobila przedemna lub za mna maks 30 metrow. a przy wlaczonym dx przez 3 h jazdy kie uslyszalem zadnego komunikatu czystego same szumy i glos w tle czy to na asq czy tez na manualnym i maksymalnej wartosci...... daje sq maks i mimo pelnej sily sygnalu slysze szumy gdy ktoa nadaje, glos ledwie slyszalny
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Pewnie antena się w końcu rozsypała... Sprawdź swr, być może gorąca żyła nie ma połączenia...
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”