Yosan CB- 300, Yosan Pro 120, Yosan 2204 Turbo

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

K@mil pisze:Z tym SWR jest tak ze u mnie brak jest jakiegoś mega speca od radia któremu mogłbym z zadowoleniam oddać do ustawienia zestaw :)
Czasem wole zrobić coś sam niż później jeździć na poprawki
To do kompletu zakup jeszcze miarkę swr ;-) takie zwykłe miarki nie są jakieś bardzo precyzyjne, ale do własnego użytku wystarczy, zestroić samemu i skontrolować zestaw
Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 9
Rejestracja: 2012-05-07, 20:57
Lokalizacja: Warmia

Post autor: K@mil »

jmaniek pisze:To do kompletu zakup jeszcze miarkę swr ;-) takie zwykłe miarki nie są jakieś bardzo precyzyjne, ale do własnego użytku wystarczy, można skontrolować zestaw
Wlasnie o tym myślę i dlatego tez napisalem ze wolę czasem zrobić coś sam :) z tego co wiem ustawienie SWR + - 30 zł

Jeszcze mam pytanko co modyfikacji 120P czy opłaca sie modyfikować zwiększenie głębokości modulacji ? Przy tym sie zastanawiam
Yosan 120Pro + Sirio -TDI
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Opłaca się, będziesz głośniejszy w eterze
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

K@mil pisze: Jeszcze mam pytanko co modyfikacji 120P czy opłaca sie modyfikować zwiększenie głębokości modulacji ? Przy tym sie zastanawiam
Jak już wysyłasz do Tuningu to zrób co można :mrgreen: będziesz lepiej słyszalny ;-)
Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 9
Rejestracja: 2012-05-07, 20:57
Lokalizacja: Warmia

Post autor: K@mil »

Dzieki Panowie za przekazaną informację.. jesli macie jeszcze jakies sugestie piszcie śmiało

Powiedzcie mi jeszcze jak zamontować zasilanie na stałe radyjka? Jak macie to zrobione ?
Bezpośrednio z aku czy z bezpieczników oraz jak macie rozwiązane podłaczenie kabli czy na jakies spinki (bo interesuje mnie to ze czasem... czasem moze byc potrzebne radio np w innym aucie i jak wtedy je odłączacie...
Oczywiście zrobić na stale ale wolałbym jakoś mieć odłączany przewód

Pzdr
Yosan 120Pro + Sirio -TDI
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Ja mam kabel pociągnięty przez ścianę grodziową prosto do akumulatora, zarobione końcówki z kółeczkiem i przykręcone pod klemy. Dodatkowo przy radiu mam wtyczkę, którą mogę wypiąć i wymontować radio.
Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 9
Rejestracja: 2012-05-07, 20:57
Lokalizacja: Warmia

Post autor: K@mil »

jmaniek pisze:Dodatkowo przy radiu mam wtyczkę, którą mogę wypiąć i wymontować radio.
oo wlaśnie, mozesz pokazac jaka masz tą wtyczkę bo na zlaczki typu samiec/samiczka nie ma sensu montować :p
Yosan 120Pro + Sirio -TDI
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

http://www.xxx-rc.pl/943-3676-thickbox/ ... a-typ-.jpg

Nie dokładnie taka, ale w ten deseń.
Awatar użytkownika
marco
Posty: 342
Rejestracja: 2009-04-24, 17:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marco »

K@mil pisze:na zlaczki typu samiec/samiczka nie ma sensu montować
A to dlaczego? Kupujesz potem plastikową obudowę tych złączek (coś takiego jak pokazał jmaniek) wpinasz te złączki do środka i po sprawie.

Ja mam taką, tylko czarną.

http://eltronix.pl/products/2019

Dodam też, że ja u siebie z racji braku zakłóceń (i zapewne z wrodzonego lenistwa :lol:) wpiąłem się do zapalniczki od dołu i też jest ok.
Jednak wiadomo, najlepiej bezpośrednio od aku.
Uniden 68 Elite (mody Szpara), Sirio Titanium 1400 + Sirio Omega 27, Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 9
Rejestracja: 2012-05-07, 20:57
Lokalizacja: Warmia

Post autor: K@mil »

Witam panowie :)

Super dzieki za fotki wlasnie o takim czyms myślałem ;d teraz tylko czekać na pogodę i będę działał z montażem Cb na stałe...

Podpowiedzcie mi jeszcze jaki bezpiecznik daliście na kablu (moc) :shock: ? Ja chyba dam jeden przy aku, a drugi zamontuje przy kablu CB (bo jak uciaciam wtyczkę to automatycznie tracę jeden bezpiecznik rurkowy z wtyczki)
Yosan 120Pro + Sirio -TDI
MarianP.

Post autor: MarianP. »

K@mil pisze:Podpowiedzcie mi jeszcze jaki bezpiecznik daliście na kablu (moc) ?
Daj 5A.
K@mil pisze:Ja chyba dam jeden przy aku, a drugi zamontuje przy kablu CB
Tak najlepiej ;-)
Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 9
Rejestracja: 2012-05-07, 20:57
Lokalizacja: Warmia

Post autor: K@mil »

Witam panowie.
Zrobiło się ciepło biorę się powoli za montaż CB na stałe :)

Mam do was pytanko, chce kupić wtykę taka jak mi zaproponowaliście i znalazłem na allegro tylko obawia mnie ten: Dopuszczalny prąd stały 15A.
Jak myślicie starczy ?

http://allegro.pl/tamiya-wtyk-zlacze-pr ... 09481.html

oraz jaki kabel bedzie najlepszy aby poprowadzic z aku, przed komorę do CB
Yosan 120Pro + Sirio -TDI
Gonzo

Post autor: Gonzo »

Spokojnie starczy, zwykłe radyjko w 4W z mobilowym batem nie potrzebuje dużo prądu. Także jak wtyk wytrzymuje do 15A to śmiało montuj i się nie zjara ten wtyk.
renko
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-15, 20:19
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: renko »

Odświeżę trochę temat, bo stoję przed wyborem pierwszego w życiu radia i zastanawiam się nad modelami z tematu.

Używane będzie w Fordzie Focusie mk1, 1,6 benzyna; 50% trasa (po obwodnicy trójmiasta), jakieś 40% małe miasta, 10% duże miasto (Gdynia, Gdańsk).

Poczytałem, poprzeglądałem forum i wstępnie wytypowałem firmę Yosan jako dobry stosunek jakości/ceny.

Bardziej do moich zastosowań przyda mi się RFgain (Yosan 120) czy ASQ (Yosan 2204)?

Myślałęm o antenie do 100 cm - Pirat lub AS100.

Ma toto jakiś sens, czy całkiem zbłądziłem i lepszym wyborem będzie coś zupełnie innego? Z montażem i strojeniem chciałbym się zmieścić w okolicy 500 zł.
Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

Post autor: Witek3212 »

To szkoda, że tylko do metra - słabo będzie z obwodnicy do mnie szło...
Przebadane wiele razy.
Antena o długości ML-ki - łączność średnia i dobra z całej obwodnicy.
Anteny 2m - od bramek do Chyloni łączność ciągła.
2204 nie przypadł mi, kilka sztuk w 3mieście notorycznie ma problemy z charczącą modulacją - czyżby wada fabryczna?
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”