yosan pro 120 potezne zaklocenia

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

Jak koledzy wyżej, jeśli antena przeynosi zakłocenia, to ten filtr nic Ci nie da. Sprawdż multimetrem przejścia w antenie, SWR sprawdzałeś czy wszystko z anteną ok.
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
bonart1
Posty: 5
Rejestracja: 2012-07-27, 13:54
Lokalizacja: polska

Post autor: bonart1 »

powiem wam panowie ze troche do bani takie radyjko yosan ktore nie jest wyposazone w zaden filtr...
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

bonart1 pisze:powiem wam panowie ze troche do bani takie radyjko yosan ktore nie jest wyposazone w zaden filtr...
przecież ma anl...
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
kruger75
Posty: 45
Rejestracja: 2012-05-14, 19:55
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: kruger75 »

bonart1 pisze:powiem wam panowie ze troche do bani takie radyjko yosan ktore nie jest wyposazone w zaden filtr...
podłącz Alana 199 i zobaczysz dopiero zakłócenia :evi:
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sp9le »

drakomp pisze: Moje Philipsy DayLights 4 lekko są słyszalne w Yosanie.
Tu się myliłem. Wczoraj na spokojnie wieczorem zakładałem uchwyt NAGOYA RB-400 na klapie bagażnika - wszystkie masy są SWR 1,4 1,5, 1,7 a jak załączę zwykłe światła to znika dużo zakłóceń. Wniosek - Philipsy sieją i to dobrze. Jak pisałem w poście na temat swojego samochodu po urlopie podłącze radio pod akumulator i zobaczę efekty.
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

yosan pro 120 potezne zaklocenia

Post autor: Lagunasnk16 »

Witam
podłącze się do postu bo tytuł pasuje do mojego wpisu
Posiadam radio Yosan pro120 + antena Sirio AS 100 Mag. Jest to moje pierwsze radio. Wydaje mi się, że coś jest ie tak z radiem. Poczytałem posty na forum i widzę, że u większości taki zestaw ładnie pracuje.U mnie w aucie Laguna II 1,9 dci kombi jakość odbioru według mnie pozostawia wiele do życzenia. W większości są to szumy i trzaski. Antena umiejscowiona jest na dachu w prawym tylnym rogu. Zestrojona jest prawidłowo, wczoraj byłem się upewnić w serwisie. Połączenie antenowe jest sprawne, radio według serwisanta zachowuje się poprawnie. Radio pracuje na AM ustawione jest w PO, ale na kanale 19 większości co słyszę to szumy i trzaski. Wydaje mi się że na zgaszonym silniku szumi mniej. Serwisant nie zauważył zwiększania się szumów podczas zapalania auta, włączania świateł (oryginalne xenony) opuszczania szyb, czy podczas pracy wycieraczek. Pojeździłem z tym zestawem już trochę po drogach próbując regulować Squlech i Rf-gain, ale za wiele się nie zmienia. Inni piszą, że w trasie jeżdżą z Rf-gain otwartym na 3/4 lub w całości Squlech ustawionym do wycięcia szumów, a w moim przypadku takie ustawienia to jeden wielki szum. Rozumiałbym to w mieście, ale nie na autostradzie, czy w trasie. Ustawiłem Squlech na wolnym kanale, wyszło w połowie przycisku up, mniej więcej na godz. 11. rf-gain mam ustawiony na 1/4 możliwości a i tak odbiór jest średni jakościowo.
Może ktoś miał doczynienia z podobnym przypadkiem i coś mi podpowie ?
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”