yosan pro 120 potezne zaklocenia

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

bonart1
Posty: 5
Rejestracja: 2012-07-27, 13:54
Lokalizacja: polska

yosan pro 120 potezne zaklocenia

Post autor: bonart1 »

Witam,

zakupilem yosana pro 120 od forumowego kolegi Hasana... Dzis podlaczylem antene, na uchwycie sf40, wlaczylem radyjko na wylaczonym silniiku samochodu... i slychac ladnie,
nadawanie tez chyba ok..

ale problem pojawia sie gdy odpale auto (juz przekrecenie na pozycje przed zaplonem gdt sie robia te wszystkie testy auta) od razu zaczyna szumiec... i nic nie slysze...

gdzie tkwi problem, jak temu zaradzic...

pls pomozcie... bo teraz zestaw wydaje sie bezuzyteczny...
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

widocznie masz mocno siejące auto i za wiele nie zdziałasz :-/ jedyne co możesz zrobić to podłączyć bezpośrednio pod aku.
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

Po pierwsze sposób podpięcia radia do zasilania.
Po drugie samochód i jaki silnik, benzyna/diesel.
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

1. zasilanie zrobić z akumulatora
2. sprawdzić masę na uchwycie
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

a i jeszcze zapomniałem o jednym,odkręć antenę od radia i zobacz czy dalej są zakłócenia (nie nadawaj w tym czasie bez anteny)
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

jaroce80 pisze:2. sprawdzić masę na uchwycie
Własnie kolega mierzył SWR przy montażu anteny? I jak koledzy, zasilanie prosto z aku, sporo zakłóceń zniknie.
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

A na odpalonym silniku nie wystarczy wyżej sq podkręcić, żeby się dało używać jakoś ? To nie jest może rozwiązanie problemu, ale zawsze coś.
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

jmaniek pisze:A na odpalonym silniku nie wystarczy wyżej sq podkręcić, żeby się dało używać jakoś ? To nie jest może rozwiązanie problemu, ale zawsze coś.
Starajmy się eliminować przyczyny a nie skutki, niczego poza ciszą nie uzyska podkręcając SQ , musi kolega troszkę pokombinować.
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

jaroce80 pisze:Starajmy się eliminować przyczyny a nie skutki, niczego poza ciszą nie uzyska podkręcając SQ , musi kolega troszkę pokombinować.
Nieco wyżej podkręcenie sq nie od razu oznacza głuchotę. Chyba lepsze to niż radio do szafy. Zresztą nie wiadomo czy to pomoże, tak tylko zaproponowałem.
Z samochodem to może być ciężka sprawa wyeliminować zakłócenia, jeśli okaże się, że instalacja antenowa jest ok.
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Co z tego że podkręcisz SQ, jak po pojawieniu się jakiegoś komunikatu te zakłócenia się na niego nałożą. I będzie jeden zaszumiony bełkot.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Być może, nie mówię, że nie. Przy dokładanych, niefabrycznych xsenonach są podobne problemy i takie coś pomaga, można normalnie radia używać - stąd pomysł.
Kolega może to bardzo łatwo zweryfikować ;-)
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

podepnij inne radio i zobacz czy jest różnica
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
bonart1
Posty: 5
Rejestracja: 2012-07-27, 13:54
Lokalizacja: polska

Post autor: bonart1 »

radio mam bezposrednio pod aku...
masa do radyjka jest zlapana przy srubie pod siedzeniem... tam jest tez podpiete 2 inne kable masowe ktore pewnie sa wykorzystane w instalacji samochodu...

samochod to jeep grand cherokee 4.7 benz... radio yosan pro 120, antena sirio cb dv 27s, uchwyt sf40

przy montazu anteny, specjalnie "ztarlem"farbe z uchwytu w miejscu przykrecania mocowania anteny,,, tak by sruba miala dobry styk z uchwytem (styk elektryczny)...
potem tez upewnilem sie ze te malutkie srubki imbusowe dobrze sa przykrecone, i przebily warstwe lakieru...

nie mam pomyslu co moge zrobic... powiem tylko ze robilismy miesiac temu test na reczniaku alan'a i bylo totalne zero szumow... natomiast yosan niestety przenosi sianie...
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Dziwna sprawa - kolega ma RAMa z tym samym silnikiem (4,7) i zero siania na CB. Może problem nie leży w samym silniku - diagnostyka przed odpaleniem w benzynie raczej nie ma nic do tego.

Nie masz przypadkiem dołożonych świateł do jazdy dziennej / ledowych, które zapalają się wraz z przekręceniem stacyjki? Masa aftermarketowych dupereli 'made in China' potrafi bardzo skutecznie zakłócać pracę radia. Wyłącz też nawiew kabiny i zobacz, czy sianie nie idzie od silnika dmuchawy, chociaż to mało prawdopodobne. Nie masz wpiętych w gniazda zapalniczek żadnych zasilaczy od nawigacji / laptopa / komórki? To też spore siewniki.

Silnik sam w sobie raczej bym wykluczył. Chyba, że jakoś znacząco się różni od tego pakowanego do Dodge'a ale z tego wiem to paleta silników jest ta sama.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sp9le »

katapultion pisze:a i jeszcze zapomniałem o jednym,odkręć antenę od radia i zobacz czy dalej są zakłócenia (nie nadawaj w tym czasie bez anteny)
Mam podobny problem z sianiem zakłóceń - sprawdzałem dzisiaj w/w opcję. Po wykręceniu anteny z uchwytu w Yosanie nie słychać żadnych zakłóceń, tylko zwykły szum i tak na każdym kanale. Wkręcę antenę i słyszę obroty, kierunkowskazy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”