Yosan Turbo, jaka Antena ??

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

SZCZWANY_LIS pisze:Sirio ML-145 możesz śmiało zakładać. Mimo braku RF-Gaina w Y3031 Turbo nie odczuwam jakiegoś specjalnego problemu
dokładnie ............. zawsze masz jeszcze funkcję "Local"
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Gonzo

Post autor: Gonzo »

Rafi, ale wycina za dużo niestety. Da się coś z tym porobić, żeby po włączeniu "Local" odbiornik pracował powiedzmy na 75% swojej czułości, a nie jak standardowo pewnie na 25%? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

SZCZWANY_LIS pisze:Da się coś z tym porobić,
pewnie tak, tylko (elektronikiem nie jestem) trzeba coś tam grzebnąć :-?
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Gonzo

Post autor: Gonzo »

Rafi pisze:
SZCZWANY_LIS pisze:Da się coś z tym porobić,
pewnie tak, tylko (elektronikiem nie jestem) trzeba coś tam grzebnąć :-?
No właśnie miałem taką nadzieję, że małe dłubnięcie fachowca i będzie jak trzeba.

Może Przemek coś zaradzi. :D
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

SZCZWANY_LIS pisze:Może Przemek coś zaradzi. :D
Kamil, panie Kamil ;-)
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Gonzo

Post autor: Gonzo »

Rafi pisze:
SZCZWANY_LIS pisze:Może Przemek coś zaradzi. :D
Kamil, panie Kamil ;-)
Ale wiadomo, że chodzi o KONEKTOR. :-D
maly8330
Posty: 2
Rejestracja: 2013-02-22, 21:56
Lokalizacja: Płock

Post autor: maly8330 »

Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.
Jestem zainteresowany zakupem radia Yosan Turbo. Posiadam antenę Sirio AS-100 oraz President Florida. O tą pierwszą się nie martwię a odnośnie drugiej mam wątpliwości. Czy jest może ktoś na forum kto ma doświadczenie z takim zestawem - Yosan Turbo + Florida ?
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

maly8330 pisze: Czy jest może ktoś na forum kto ma doświadczenie z takim zestawem - Yosan Turbo + Florida ?
Będzie działał jak z każdą inną anteną cb, ale zasięg będzie stosunkowo mały a odbierane sygnały słabe.
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Post autor: bad »

będzie rwał sygnały jeśli włączysz ASQ na krótkiej antenie - florida

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
DraGeT
Posty: 11
Rejestracja: 2012-09-26, 20:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: DraGeT »

No więc, ostatecznie kupiłem za jednym zamachem tego Yosana i Sirio ML-145 :-)
Po dłuższym używaniu uznałem że lepiej nie mogłem wybrać, zero zakłóceń czy to z silnika czy z eteru, wiadomo czasem wytnie niewyraźna rozmowę ale jest git :-) Denerwuje mnie tylko że w gruszce jest ASQ zamiast MUTE z którego bym częściej korzystał...
Zestaw przekładam miedzy różnymi autami i działa wszędzie tak samo:
Laguna II (docelowo prywatnie), Fiat Doblo 2, Peugeot Expert, Peugeot Boxer, Citroen Jumper, Opel Astra II, nawet stara Panda... nigdzie nie zaobserwowałem zakłóceń... Filtry spełniają swoje zadanie... Aha dodam że to nie były przejażdżki typu godzina albo jeden dzień, tylko tak grubo ponad tydzień każdym i bite 12 -16 godzin.
Ze stacją bazową też się łączyłem ale ogólnie to było nie miłe doznanie bo zostałem zje... i odesłany do gadania z innymi mobilami ale ok
W mieście świetnie sprawdza się funkcja local (Warszawa, Kraków, Wrocław), niestety w Katowicach sobie nie radzi, tam ogólnie z kilkoma radiami miałem problem...
Startując 7 na Warszawę zawsze złapie wszystko z trasy Olkuskiej, i kolesi dojeżdzających do Miechowa... więc gitara... polecam wszystkim wahającym się :-)
antii7
Posty: 45
Rejestracja: 2012-12-20, 18:00
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: antii7 »

DraGeT pisze:No więc, ostatecznie kupiłem za jednym zamachem tego Yosana i Sirio ML-145 :-)
Po dłuższym używaniu uznałem że lepiej nie mogłem wybrać, zero zakłóceń czy to z silnika czy z eteru, wiadomo czasem wytnie niewyraźna rozmowę ale jest git :-) Denerwuje mnie tylko że w gruszce jest ASQ zamiast MUTE z którego bym częściej korzystał...
Zestaw przekładam miedzy różnymi autami i działa wszędzie tak samo:
Laguna II (docelowo prywatnie), Fiat Doblo 2, Peugeot Expert, Peugeot Boxer, Citroen Jumper, Opel Astra II, nawet stara Panda... nigdzie nie zaobserwowałem zakłóceń... Filtry spełniają swoje zadanie... Aha dodam że to nie były przejażdżki typu godzina albo jeden dzień, tylko tak grubo ponad tydzień każdym i bite 12 -16 godzin.
Ze stacją bazową też się łączyłem ale ogólnie to było nie miłe doznanie bo zostałem zje... i odesłany do gadania z innymi mobilami ale ok
W mieście świetnie sprawdza się funkcja local (Warszawa, Kraków, Wrocław), niestety w Katowicach sobie nie radzi, tam ogólnie z kilkoma radiami miałem problem...
Startując 7 na Warszawę zawsze złapie wszystko z trasy Olkuskiej, i kolesi dojeżdzających do Miechowa... więc gitara... polecam wszystkim wahającym się :-)
To jest opinia o fabrycznym Turbo czy po tuningu?
DraGeT
Posty: 11
Rejestracja: 2012-09-26, 20:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: DraGeT »

O fabrycznym...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”