Yosan pro 120 - pojawiły się zakłócenia

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

toolpusher
Posty: 7
Rejestracja: 2011-05-27, 22:52
Lokalizacja: Jasło

Yosan pro 120 - pojawiły się zakłócenia

Post autor: toolpusher »

Witam kolegów,
Ostatnio pojawił się pewien problem. Polega on na tym, że gdy ktoś nadaje blisko pojawia się głośne natarczywe buczenie uniemożliwiające usłyszenie czegokolwiek. W tej chwili radio jest bezużyteczne. Z tego co zauważyłem:
- początek nadawania ok - buczenie pojawia się po 1-2 sekundy
- buczenie pojawia się na silnym nadawaniu - dalekie słyszę bez buczenia
- zmniejszenie czułości odboru lekko poprawia sytuację ale dla silnych bliskich sygnałów dalej występuję
- jak ja nadaję - jestem słyszalny
Zestaw to Yosan Pro 120 + Litlle Will używany od roku.
Zauważyłem też że czasami buczenie znika tak na 5 -10% używania radia - ale to żadna pociecha. Nic nie grzebałem jedynie co może być że kabel od anteny dostaje w tyłek przy każdym zamknięciu drzwi pasażera. Lekko się spłaszczył ale z zewnątrz uszkodzeń nie ma.
Nie mam możliwości sprawdzenia z inną anteną.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Problemy z ARW?
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

Yosany generalnie chyba mają problemy z ARW bo już nie raz słyszałem że komuś radio zatyka się przy silnych sygnałach.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

Lasmen pisze:mają problemy z ARW
3/4 sprzętu mobilnego/używanego obecnie ma problem z ARW :-|
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
toolpusher
Posty: 7
Rejestracja: 2011-05-27, 22:52
Lokalizacja: Jasło

Post autor: toolpusher »

Fajnie - tylko dlaczego problem pojawił się po roku używania. Jak by jaszcze ktoś wyjaśnił co to znaczy ARW? Automatic .........
W samochodzie żony mam też takiego samego Yosana ale z inną anteną i tam ten problem nie występuje. Czy radio nadaje się do reklamacji czy ten typ tak ma? Nie wiem co robić bo tak jak napisałem radio jest bezużyteczne skoro przez 50% czasu milczy a przez drugie 50% buczy.
Ostatnio zmieniony 2012-10-07, 20:18 przez toolpusher, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

toolpusher pisze:co to znaczy ARW?
Google nie gryzie... http://pl.wikipedia.org/wiki/Automatycz ... zmocnienia
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
toolpusher
Posty: 7
Rejestracja: 2011-05-27, 22:52
Lokalizacja: Jasło

Post autor: toolpusher »

Google to mój brat jednak tak się zapaliłem przy pisaniu posta, że sobie pomyślałem najpierw napiszę a potem sprawdzę ale kolega był bardzo szybki. A wracając do meritum - jestem laikiem więc chodzi mi o konkretną odpowiedź czy ten feler nadaje się do reklamacji bo jak rozumiem zbiesił się układ AGC i wzmacnia dużo za dużo. Z waszych odpowiedzi wnioskuję, że tak.
Ostatnio zmieniony 2012-10-07, 20:23 przez toolpusher, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

toolpusher pisze:Google to mój brat jednak tak się zapaliłem przy pisaniu posta, że sobie pomyślałem najpierw napiszę a potem sprawdzę ale kolega był bardzo szybki. A wracając do meritum....
A wracając do meritum to sam nic z tym nie zrobisz. Jeżeli radio jest na gwarancji to zareklamuj. Jeżeli nie ma już gwarancji to oddaj do jakiegoś sensownego serwisu na sprawdzenie i ew. naprawę.

Zanim to jednak zrobisz sprawdź to radio w drugim aucie na innej antenie. Może to jednak coś z instalacją antenową. Ciężko tak 'wróżyć z fusów'.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
toolpusher
Posty: 7
Rejestracja: 2011-05-27, 22:52
Lokalizacja: Jasło

Post autor: toolpusher »

OK - dzięki. Postaram się znaleźć drugą antenę i sprawdzić. Jeżeli nie to reklamacja. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”