YOSAN JM-3031 TUNING KONEKTOR

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

master_be
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-22, 19:27
Lokalizacja: Białystok

YOSAN JM-3031 TUNING KONEKTOR

Post autor: master_be »

Witam.
Przeglądałem sklep konektor5000.pl i natrafiłem na YOSAN JM-3031 TUNING KONEKTOR

LINK

Czemu jeszcze nikt nie wspomniał o tym na forum oraz czemu nie ma w cenniku dla forumowiczów.
Ktoś miał przyjemność testowania tego radia?
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Odpowiedziałeś sobie sam :mrgreen:

He he je nie testowałem ale kiedyś miałem je chęć kupić, w jakimś tam wątku są chyba dobre opinie - przeszukaj forum.
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Re: YOSAN JM-3031 TUNING KONEKTOR

Post autor: Skorupa »

master_be pisze: Czemu jeszcze nikt nie wspomniał o tym na forum oraz czemu nie ma w cenniku dla forumowiczów.
Ktoś miał przyjemność testowania tego radia?
Nie dostał należytego wsparcia marketingowego po prostu jak jego mniejszy brat Y120 (bez odniesień :-D)

Mam takiego, ale bez tuningu i sprawuje się super. ASQ przyjemne, niestety nie ma RFG, ma za to dwa miliardy innych nieprzydatnych funkcji.

Na Twoim miejscu kupiłbym zwykłą wersję i SAMLEXA. Sam sobie poprawisz mikrofon i voilà!
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Re: YOSAN JM-3031 TUNING KONEKTOR

Post autor: Mayor7 »

Skorupa pisze:
master_be pisze: Czemu jeszcze nikt nie wspomniał o tym na forum oraz czemu nie ma w cenniku dla forumowiczów.
Ktoś miał przyjemność testowania tego radia?
Nie dostał należytego wsparcia marketingowego po prostu jak jego mniejszy brat Y120 (bez odniesień :-D)...
Dobre ! Chyba dostaniemy paski. Ja się od dawna proszę ale żyły nie dają :mrgreen:
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
master_be
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-22, 19:27
Lokalizacja: Białystok

Post autor: master_be »

Miałem styczność z normalną wersją i kolega sobie chwali bardzo ten model.
Raczej chodzi mi o tunning by konektor. Może więcej danych bo na forum była wzmianka że taka wersja będzie.
Gonzo

Post autor: Gonzo »

Jak rozmawiałem na PW z Hasanem, to mówił coś o cenie 425 zł dla Forumowych. Sam sobie takie radio sprawię pod choinkę do drugiego mobila i będę miał porównanie ze zwykłą wersją jaką mam teraz. :)) W każdym razie na pewno działa lepiej niż normalna wersja. :) Konektor gówna nie sprzedaje, fuszerki też nie odwalają. :)
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Myślę, że cena opadnie z czasem, ale musimy wysprzedać się ze starych dostaw.

Chcemy jeszcze zrobić wersję z RF Gain - tylko pozostaje problem estetyki. Potencjometr musiałby być dołożony z boku radia.

Kilku forowiczy już posiada wersję Yosana 3031 po tuningu - może niech oni się wypowiedzą :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

Hasan-Łódź pisze:Chcemy jeszcze zrobić wersję z RF Gain
Squelch won!
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Można zrobić i tak, ale sama blokada SQ inaczej działa na antenie 50cm, a inaczej na 200cm...
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Trzy opcje wg mnie:

1. Pokrętło dwufunkcyjne zamiast SQ
2. RFG zamiast gniazda mikrofonu, a gniazdo na tył radia
3. "potencjometr" suwakowy jak np. w fd18
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Hasan-Łódź pisze:Chcemy jeszcze zrobić wersję z RF Gain - tylko pozostaje problem estetyki. Potencjometr musiałby być dołożony z boku radia.
Estetyka estetyką (fakt, ważna rzecz), ale ważniejsza jest funkcjonalność. Z RFG z boku radia nie wmontuje się w kokpit - a to już poważna wada dla tych, co tak lubią zamontowane radia.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Podwójny potencjometr byłby najlepszym rozwiązaniem pod względem estetycznym, o ile są techniczne możliwości ;-)
Kolega z forum dorobił RFG w miejsce pokrętła zmiany kanałów, ale to wiąże się z ograniczeniami ewentualnej zmiany mikrofonu na lepszy ze wzmocnieniem. Jeżeli fabryczny z wkładką Panasonica ma fajną modulację to może jest to do przeżycia ;-)
dante
Posty: 2
Rejestracja: 2012-09-20, 17:56
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dante »

Proponuje RF Gain w miejsce pokrętła zmiany kanałów, jak już wyżej była mowa a do zmiany kanałów wykorzystanie klawiszy M1 i M2 lub M3/M4.
jackkk
Posty: 31
Rejestracja: 2012-05-29, 18:26
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: jackkk »

Nie jestem jakimś specjalista, ale po mojemu po zmianie wkładki mikrofonowej, oraz po pogłębieniu modulacji radio nadaje czysto i głosno. W moim przypadku nie zamierzam zmieniac mikrofonu wiec RF-G wstawiłem w miejsce zmiany kanałow, ale musze przyznac, ze na poczatku tez myslalem o zmianie kanalow za pomoca przyciskow pamieci, ktorych i tak nigdy nie uzywam.
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

A Hassan to zamiast sprzedawać to będzie się bawił w jakiś tuningi i wymysły kupujących...
Hassan! Radio po modach to zrób cenę +50% czy tam +200 złotych i tyle.
Chcom to niech płacom :mrgreen:
Zwłaszcza za ryzyko - sprzęt modyfikowany automatycznie traci homologację czyli nie można go sprzedawać.
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”