problem z turbo 3031M

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

djremo pisze: Automatyczne wyłączenie nośnej - nie wiem co to
TOT
djremo
Posty: 9
Rejestracja: 2013-01-22, 18:17
Lokalizacja: Głogów

Post autor: djremo »

tego nie sprawdziłem, a za co to odpowiada? często używam mute i może przez przypadek włączyłem bo mam pod jednym przyciskiem ale na wyświetlaczu nie pokazuje

dobra już wiem za co ale raczej chyba nie związane z odbiorem
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Blokada przed zbyt długim nadawaniem - nie ma wpływy w tym przypadku.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

djremo pisze:
Zabierz do domu i jutro sprawdz jak dziala cieple
zabrałem jutro sprawdzę, ale problem wystąpił już przed mrozami jak było jeszcze na plusie

Zobacz - zaobacz Aby wykluczyć

taki mały cytat

Radiotelefon CB jak każde urządzenie elektroniczne należy chronić przed skutkami działania środowiska takimi jak: wilgoć, opary i pyły agresywnych substancji (rozpuszczalników, kwasów,zasad, soli itp), zbyt wysoka lub za niska temperatura, udary mechaniczne. Stąd też należy tak wybierać miejsce zamontowania radiotelefonu aby nie był on narażony na zawilgocenie, przegrzanie promieniami słońca lub strumieniem gorącego powietrza z układu ogrzewania pojazdu. Radiotelefon poza koniecznością utrzymania ogólnej czystości jego zewnętrznych części wymaga okresowych przeglądów w celu sprawdzenia jego parametrów (dostrojenia częstotliwości kanałów, mocy nadajnika czy czułości odbiornika). Ponadto okresowo należy poddać fachowemu czyszczeniu ( a niekiedy wymianie) najczęściej zużywających się elementów stykowych i regulacyjnych - takich jak przełączniki kanałów, potencjometry regulacji siły głosu VOLUME, blokady szumów SQL czy RF GAIN. Wyczyszczenia wymaga głośnik, który jest narażony na przedostawanie się do jego wnętrza pyłów, kurzu i drobnych opiłków. Oczywiście nie wolno tego robić odkurzaczem, gdyż grozi to uszkodzeniem membramy głośnika. Bardzo często konserwacji lub naprawy wymaga mikrofon - w tym również jego kabel.
Własnie przy zmiennych warunkach temperatury +/- Warto sprawdzić zostaw w domu na dzień dwa i sprawdź
....
djremo
Posty: 9
Rejestracja: 2013-01-22, 18:17
Lokalizacja: Głogów

Post autor: djremo »

Tak słyszę większość ludzi a byli w odległości do 1km ode mnie

Nagranie z cb
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Wysusz go. Jak tego posłuchałem, to mam wrażenie, że cos "zamokło" i przebija. Jako laik.
Raz miałem podobnie po opadach i mrozie - no może w mniejszym stopniu.

Opcja nr 2 - cały czas o tym kablu antenowym - nie jest gdzies w bagażniku, samochodzie pozwijany a może gdzieś się przytarł??? Pytam jako laik.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
djremo
Posty: 9
Rejestracja: 2013-01-22, 18:17
Lokalizacja: Głogów

Post autor: djremo »

Nie, nie jest. Tak jak pisałem na innej antenie z własnym kablem to samo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”