Yosan turbo dziwny problem

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

author0928
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-06, 13:00
Lokalizacja: Gorlice

Yosan turbo dziwny problem

Post autor: author0928 »

Witam !!!

Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu Yosan Turbo i Sirio ML145. Wszystko fajnie śmigało lecz dziś zauważyłem dziwną przypadłość... Po włączeniu radyjko szumiało i nic się z tym nie dało zrobić.... Wskaźnik SWR wskazywał pół zakresu i radyjko cały czas szumiało, SQUELCH nic nie dawał, ASQ bez różnicy czy włączone czy nie... komunikaty ledwo co dało się słyszeć i kiepsko dało się zrozumieć... Po odkręceniu mikrofonu totalna cisza.... Po jakichś kilkunastu minutach, kiedy przejechałem autem jakby samo się naprawiło, jestem słyszalny i słyszę innych... Co może być tego powodem? Czy to że mam antenkę na dachu i przewód przytrzaśnięty klapą? Niby tam jest luz ale troche przygnieciony jest... Czy jest możliwość sprawdzenia w jakiś sposób tego kabelka miernikiem bez odkręcania z podstawy ? Co to może być
author0928
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-06, 13:00
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: author0928 »

Dzisiaj zauważyłem coś takiego:
Rano wyjechałem autkiem i wszystko było ok, wjechałem do jednego małego miasta ok, wyjechałem z niego w trasę jakieś 20km i wjechałem do drugiego i ok. Wyjechałem z niego w kierunku mojego domu i OK. Na trasie, zaczęły się godziny szczytu i radyjko znów zaczęło szumieć jak głupie. Wskaźnik na wyświetlaczu na połowie miarki i szumi strasznie tak jakby ktoś za mną miał naciśniętą cały czas gruchę... Bliskie komunikaty słyszę a dalsze bardzo kiepsko i zniekształcone... ASQ gdy wyłącze nic nie da regulacja squelch... Dopiero jak włącze local szum cichnie... Czy taka przypadłość na trasie jest normalna ?? Trasa między wioskami może tak zakłucać? Czy te godziny szczytu kiedy mi się to zaczęło to tylko zbieg okoliczności i w radyjku jest jakiś filtr walnięty?
Przeglądam właśnie YTB i zauważyłem że ostatnio ktoś zamieścił podobny filmik gdzie radio tylko wersja po tuningu konektora zachowuje się podobnie jak moje... Z tym że moje bardziej szumi... Może to przez to że ja mam wersje standart...
Poniżej ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=H_iWgC1_7TM
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

........ radio na serwis do regulacji bramki SQ według mnie, to raz ........ druga sprawa, przy dużym natłoku w eterze będzie tak jak jest, wskazane radio z funkcją RFG - regulacja czułości odbiornika, bez tego ani rusz.
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7803
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

To radio z filmiku dziś do nas trafiło. Trzeba było poprawić bramkę automatyczną i ręczny SQ. Po doregulowaniu wszystko OK. Efekt przed był dokładnie taki jak opisałeś czy na filmiku.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
author0928
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-06, 13:00
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: author0928 »

Dzięki panowie!!!

Hasan a powiedz mi bo jestem od Nowego Sącza czy podesłać to radyjko do Was czy do MERXa z nim ??
robertmat
Posty: 6
Rejestracja: 2012-07-02, 07:37
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: robertmat »

Hasan-Łódź pisze:To radio z filmiku dziś do nas trafiło. Trzeba było poprawić bramkę automatyczną i ręczny SQ. Po doregulowaniu wszystko OK. Efekt przed był dokładnie taki jak opisałeś czy na filmiku.
Hasan mam radyjko po Waszym tuningu. Dzieje się podobnie, z tym, że nie zawsze. Czy moje również kwalifikuje się do regulacji?
kimi_923
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-13, 17:26
Lokalizacja: Będzin

Post autor: kimi_923 »

Witam , radio na filmiku to niestety mój egzemplarz..
Z tego co się orientuje Hasan je już zrobił i pojutrze będzie u mnie to dam wam znać jak się sprawuje i na jak długo ten zabieg pomógł :->
author0928
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-06, 13:00
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: author0928 »

A moje narazie chodzi ok z tym że nie jeździłem nigdzie... U mnie była taka różnica że jak trzeszczało to wskaźnik na wyświetlaczu wskazywał połowę skali... Wyczytałem jeszcze że jest coś takiego iż ITD lub Miśki po ustawieniu się gdzieś wciskają gruchę i zakłucają, zresztą jest pokazany na YTB filmik który poniżej wklejam. Jak u Was Panowie było z tym trzeszczeniem? Cały czas tak szumiało czy nie?? Bo u mnie zdażyło sie to drugi raz i to nie w mieście a wczoraj minąłem patrol straży granicznej....


http://www.youtube.com/watch?v=g_5hRVEEVdo
kimi_923
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-13, 17:26
Lokalizacja: Będzin

Post autor: kimi_923 »

U mnie tak jak zaprezentowałem na filmie. Na wskaźniku SRF kresek 0 a asq nie umiało wyciszyć szumów pomimo tego ze nikt nie nadawał ( nawet ręcznym SQ nic nie dawał po skręceniu na "zero") . Jedynym wyjściem było włączenie funkcji LOCAL dzięki któremu dało się używać radio .
Radio do mnie już wróciło . Po weekendzie dam znać jak jest po naprawie
Awatar użytkownika
IRON
Posty: 299
Rejestracja: 2012-01-31, 16:34
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: IRON »

kimi_923 pisze:U mnie tak jak zaprezentowałem na filmie. Na wskaźniku SRF kresek 0 a asq nie umiało wyciszyć szumów pomimo tego ze nikt nie nadawał ( nawet ręcznym SQ nic nie dawał po skręceniu na "zero")
u mnie jest bardzo podobnie :-| ASQ wpuszcza cos co na wskazniku SRF nie ma wskazan , czesto wisi na tym i musze skrecic do konca RF-geina (dorobiony zamiast recznego SQ)
MOBIL:Yosan 3031 Turbo TUNING KONEKTOR (RF Gein zamiast SQ)+Sirtel Santiago 1200(dach,dziurka :) ) + K-PO 532
BAZA:INTEK HR5500,RM KL 203P,Sirio Gain Master , Densei EC 2002 tuning KONEKTOR, 2Xbox
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Post autor: Janosik »

Kurde to co widzę na filmiku to mam tak zawsze u mnie na wiosce i to jakie by radio nie było , zapraszam do Wrocławia tu są porządne syfatory :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

To jakaś powszechna wada 3031 nieznana do tej pory ? :roll: A może wadliwa seria.
author0928
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-06, 13:00
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: author0928 »

No to u mnie jest tak że SRF pokazuje w połowie skali, ale narazie zdarzyło mi się to tylko dwa razy więc moje może jest dobre :) Jutro jadę w dłuższą trasę do Krakowa to go wytestuje... Jak wróce to dam znać
Awatar użytkownika
IRON
Posty: 299
Rejestracja: 2012-01-31, 16:34
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: IRON »

author0928 pisze:No to u mnie jest tak że SRF pokazuje w połowie skali, ale narazie zdarzyło mi się to tylko dwa razy więc moje może jest dobre :) Jutro jadę w dłuższą trasę do Krakowa to go wytestuje... Jak wróce to dam znać
jak pokazuje to ma prawo ASQ sue uaktywnic. gorzej jak nic nie pokazuje a sie ukatywnia w postaci szumu :-)
MOBIL:Yosan 3031 Turbo TUNING KONEKTOR (RF Gein zamiast SQ)+Sirtel Santiago 1200(dach,dziurka :) ) + K-PO 532
BAZA:INTEK HR5500,RM KL 203P,Sirio Gain Master , Densei EC 2002 tuning KONEKTOR, 2Xbox
author0928
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-06, 13:00
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: author0928 »

No moje chyba sprawne, objechałem Kraków i jestem zaskoczony... Nie miałem nigdy CB, ale to moje bardzo ładnie tłumiło zakłucenia z samego centrum miasta... Co prawda nie byłem tam w godzinach szczytu bo między 11 a 13 ale mimo wszystko było słychać ładnie i czysto komunikaty...

Podoba mi się również nagłośnienie tego radyjka... Teść ma u siebie Inteka M-790plus i strasznie wysoko mu gra głośnik w nim że szkliwo w zębach aż pęka i od razu głowa boli... Yosan Turbo ma fajny basowy wręcz dźwięk:)

Plusem jeszcze wielkim ale to już na oddzielny dział jest dla mnie antenka Sirio ML-145, a właściwie jej podstawa magnetyczna (u mnie o średnicy 125mm). Przy prędkości 210km/h nie przesunęła się nawet o milimetr na dachu... bardzo polecam. Napiszcie koledzy jak Wasze Radyjka po naprawach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”