YOSAN CB-250 - nowość??

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

SEGAL11
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-06, 21:11
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SEGAL11 »

niestety od auta nie ma zakłuceń mąm dwa auta i na nich jeżdzę z obiema antenami
jeden starszy wan 2.2 16v benzyna 97 r tyn jak mam czasem nisko sq to wycieraczki słychać w drugim mondeo mk 3 tdci 06 nie ma żadnych zakłóceń od auta czy włączony silnik czy nie ale szum i tak bardzo głośny
to radyjko ma sq i auto sq ale nie ma redukcji szumu i to jest problem tak mi się wydaję
poprawcie mnie jeśli się mylę
YOSAN CB 250 ; PIRAT 63 NEW; SIRIO ML 145 NEW
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: artega7 »

A masz dostrojone anteny które używasz ?
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

A co ma zestrojenie anteny do szumów i zakłóceń ?
Radio ma filtry dość dobre (może znakomite nie są, ale powinny dać radę). Ja bym jednak stawiał na zakłócenia od elektroniki i silnika. No chyba, że jest jakiś problem z anteną ...
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Dla mnie wniosek jest jeden...badziewne radio.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
SEGAL11
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-06, 21:11
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SEGAL11 »

Antenki są oby dwie zestrojone SWR ok
Może ktoś bardziej doświadczony wstawił by fotkę którym potencjometrem ruszyć żeby obniżyć ASQ
YOSAN CB 250 ; PIRAT 63 NEW; SIRIO ML 145 NEW
SEGAL11
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-06, 21:11
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SEGAL11 »

Dzisiaj zakupiłem do radyjka zewnętrzny rf-gajne. Powiem wam że jest różnica na plus
Wcześniej SQ zamykało szumy na poziomie 9- 10
po teraz szumu nie słychać już na 1 Podobnie jak było na funkcji Local
YOSAN CB 250 ; PIRAT 63 NEW; SIRIO ML 145 NEW
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

Witam
Otrzymałem w.w. radio do testów z firmy Yosan Polska.
Postaram się opisać moje spostrzeżenia odnośnie użytkowania tego radyjka, a ponieważ posiadam od roku CB-300 to na pewno będę się odnosił w swoich opisach do niego jak i młodszego brata JC-650.
Na początek sprawa zawieszeń o których wcześniej czytałem odnośnie tego modelu jak i bliźniaczego Lafayette Venus. Mi zdarzało się to bardzo często (okazało się że nowe radio miało problem z kablem mikrofonowym i po wymianie mikrofonu na inny nie zawiesiło się jak na razie ani razu. Co ciekawe zawieszanie miało też związek z napięciem w instalacji samochodu (mam tam układ aktywnego ładowania co zmienia napięcia w zależności od obciążenia i poziomu naładowania akumulatora), ale winny był wspomniany wcześniej kabel.
Wbudowany w bazę głośnik jest lepszy niż w CB-300, odsłuch też jest przyjemniejszy na zewnętrznym głośniku. Głośnik w mikrofonie pomimo zaczytanych opinii jest jak dla mnie całkiem niezły, nie zauważyłem charczenia przy dużej głośności (ale fakt radio jest nowe i może się to zmienić).
Po przejechaniu trasy z Megawatem 4000 muszę przyznać, że radio jest trochę głuche (zaczynam się zastanawiać czy problem nie jest w antenie, bo inne radia na niej też jakby słabiej chodziły), po zmianie na ML-145 radio daje radę troszkę lepiej.
ASQ pracuje trochę lepiej niż w CB-300 (wpuszcza mniej, ale mniej jest też wpuszczanych szumów, co akurat mi - ze względu na to że używam radia do informacji co dzieje się na drodze - bardzo odpowiada), wpuszcza jednak więcej niż JC-650.
SQL wydaje mi się, że pracuje minimalnie gorzej niż w CB-300. Kilkukrotnie wpadał w coś jakby oscylację co bardzo drażniło ucho (tak jakby otwierał się na drobną część sekundy i zaraz zamykał i tak przez dłuższą chwilę), przydała by się większa bezwładność tego układu.
Trochę kabel mikrofonowy jest za sztywny, stąd pewnie problemy z zawieszaniem (zapewne zbyt duża siła idzie na złącze - tu przydało by się ramie które stablilizowało by kabel i przejmowało by część tej siły na siebie).
Obsługa praktycznie identyczna jak w bliźniakach, na plus na pewno dobrze umieszczone klawisze i duże wielofunkcyjne pokrętło (jeśli można je tak nazwać - bo to tak naprawdę układ 3 klawiszy wyzwalanych pokrętłem), zmiana podświetlenia powinna być możliwa w większej ilości kolorów (aby dopasować radio do samochodu), przydała by się barwa biała, czerwona (ta która jest to coś pomiędzy pomarańczem a czerwienią), niebieska. Dobrze było by też gdyby można było regulować intensywność tego podświetlenia lub go wyłączać (ale bez wchodzenia w menu ustawień).
Funkcja LOCAL podobnie jak w innych Yosanach działa zbyt mocno. Będę powtarzał chyba na każdym kroku, że przydał by się w tych radiach albo cyfrowy RF-GAIN (coś na wzór SQL'a o kilkunastu krokach) lub chociaż żeby można było zmienić czułość radia w funkcji local w menu, każdy wtedy dopasował by to do siebie.
Więcej uwag opiszę za kilka dni.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

Kwestia zakłóceń to na szczęście (ale tylko na potrzeby testu) mam siejące auto.
Przy montażu radia w miejscu innych poziom zakłóceń według mnie identyczny jak w CB-300.
Przenika wspomaganie, szyby i wentylator chłodnicy.
Z anteną AS-100 asq pracuje przyjemniej niż CB-300.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

Na koniec postanowiłem wypróbować działanie radyjka wraz z zewnętrznym RF-GAIN'em i zachowuje się całkiem, całkiem. Wiadomo nie ma to jak RF-GAIN wbudowany w radio ale myślę że jak ktoś chciałby niewielkim kosztem poprawić coś w radiu to jest to jakaś alternatywa.

Ogólnie radio wywarło na mnie pozytywne wrażenie, ze względu na łatwą obsługę (trzeba się do niej przyzwyczaić ale bardzo dobrze używa się radia jedną ręką). Oceniam je lepiej od CB-300 (jednak made in Korea robi swoje), lepszy głośnik w bazie i dość dobry w mikrofonie. Największym plusem radyjka jest montaż do którego potrzebujemy praktycznie zamontować tylko uchwyt mikrofonu i nie musimy nic wycinać, wiercić i demolować.
Gdybym chciał kupić małe radyjko i wahał się pomiędzy CB-100, CB-250, CB-300 a Venus to wolałbym dopłacić do CB-250.
Mam pomysł który może importer weźmie pod uwagę:
Może wzorem Presidenta można było by zrobić radio które ma zwykły panel (np. CB-300) do którego można podłączyć mikrofon od CB-250 robiąc z tego całkiem ciekawy (aczkolwiek może trochę za prosty) kombajn.

A może ktoś się wypowie czy można zamieniać panel z mikrofonem w CB-100 z mikrofonem w CB-250 ewentualnie w Venus?
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
kww24
Posty: 2
Rejestracja: 2013-08-06, 10:40
Lokalizacja: Działdowo

Post autor: kww24 »

A z jaką anteną testowałeś ten zewnętrzny RF-gain?
Mma to radio + Sirio Omega27 i zastanawiam się nad zmianą anteny, choć aż tak bardzo na obecną nie narzekam.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

MEGAWATT 4000
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
mxostry1
Posty: 12
Rejestracja: 2015-02-22, 10:41
Znak/ranga: 1

YOSAN CB-250 - nowość??

Post autor: mxostry1 »

Koledzy jak ogolnie oceniacie te radio w skali od 1 do 10 ? Jest slabe dobre przecietne zajebiste ? Jakbyscie mieli to ocenic przy dzialaniu z dluga antena
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

YOSAN CB-250 - nowość??

Post autor: Skrzydło »

7 , dobre jak na te radia :mrgreen:
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
kww24
Posty: 2
Rejestracja: 2013-08-06, 10:40
Lokalizacja: Działdowo

YOSAN CB-250 - nowość??

Post autor: kww24 »

Porównując do jedynego jakie miałem yosana CB-300, temu mogę dać 8.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”