Yosan JC-650 - nowy model

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

zachudy
Posty: 14
Rejestracja: 2013-06-24, 07:47
Lokalizacja: himielin

Post autor: zachudy »

Koledzy pisali wyżej że pro 120 po tuningu lepiej chodzi niż jc 650 a 350 to to samo tylko okrojone, tak sobie myślę że może 650/350 po tuningu będzie lepsza?
Jeżeli chodzi o tuning to dopiero po okresie wakacyjnym.

Ja dzisiaj zamówię 650 i zobaczę jak to będzie latać
:mrgreen:
hos0
Posty: 5
Rejestracja: 2013-07-02, 20:48
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: hos0 »

Poczekam na to radyjko po tuningu w Konektorze. Myślę że może namieszać na rynku CB
zachudy
Posty: 14
Rejestracja: 2013-06-24, 07:47
Lokalizacja: himielin

Post autor: zachudy »

ja juz kupiłem czekam na przesyłkę na tunign zawsze można odesłać:)
Wielebny0
Posty: 26
Rejestracja: 2013-06-04, 19:43
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Wielebny0 »

A ja mam od kilku tygodni Yosana Turbo. i jestem zdecydowanie zadowolony z tego jak działa. Tylko kurka wodna nie jestem zadowolony z tego co słyszę w radyjku. Oprócz bardzo interesujących informacji o takich bądź innych misiach itp. słyszę mieszaninę języka polskiego i słowiańskiej odmiany łaciny. No ja Was przepraszam ..... nie bardzo wiem jaką konkluzję dać bo czasami też chce się odpowiedzieć łaciną....
nowy ale stary
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

To taki paradoks - przeszkadzają Ci przekleństwa, ale sam byś ich użył... Niczym "nie klnij, bo Ci Bozia język upier..."

Ja w takich przypadkach przyciszam radio albo słucham radiowego show narodu :)
czerwo
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-26, 09:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: czerwo »

Czy ktoś może porównywał działanie automatyki w 650 do 350? Bo zastanawiam się czy warto dopłacać te parę zł do wersji 650?
zachudy
Posty: 14
Rejestracja: 2013-06-24, 07:47
Lokalizacja: himielin

Post autor: zachudy »

Witam
Radyjko już zamontowane i pierwsze wrażenia naprawdę ok w sumie to nie mam zbyt dużego doświadczenia z różnymi radiami, wiec moja opinia nie jest do konca obiektywna,
radio ładnie zbiera, jeżeli chodzi o ASC to faktycznie czasami trochę rwie chociaż sygnał jest dosyć mocny ale wpuszcza wiecej niż moje ostatnie radio, rfg ekstra, nigdy nie miałem w radiu. ogólnie radio całkiem fajne żadnych szumów pochodzących od zasilania nie zauważyłem, lekko basowy odsłuch dla mnie rewelka.
aha radio chodzi z sirio omega 27 przełożonej do dziurki po fm-ce
w planie coś większego tak do 180cm:)


zdarzyło mi sie że pokrętło od przełączania kanałów nie działało jak kręciłem w prawo (kanał +)
po wyłączeniu i włączeniu radia wróciło do normy mam nadzieje że sie to nie powtórzy inaczej gwarancja:(
czerwo
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-26, 09:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: czerwo »

Witam
Która wersja radyjka? 350 czy 650?
zachudy
Posty: 14
Rejestracja: 2013-06-24, 07:47
Lokalizacja: himielin

Post autor: zachudy »

650 mam.
a co do 350 to wcześniej było napisane czym sie róźnią
czerwo
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-26, 09:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: czerwo »

Niby było, tylko nie wiem czy ktoś zrobił porównanie wg. specyfikacji czy porównał "zawartość". Boje się, czy czasem nie wpadli na pomysł żeby zmodyfikować lekko filtr i już nie działa tak ładnie jak 650. A różnica w cenie to 40zł więc też nie mało.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7781
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Jeśli chodzi o JC-350 to dość dziwny model. Szkoda, że nie dołączyli mikrofonu ze zmianą kanałów, być może wtedy dałoby się zrobić z tego lepsze radio niż Yosan Pro 120.

Nawet jak się uda poprawić ASQ, to i tak będzie działać jak SQ po tuningu w 120-stce. Plus taki, że jest RF Gain osobno, minus, że mikro nie ma zmiany kanałów.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
zachudy
Posty: 14
Rejestracja: 2013-06-24, 07:47
Lokalizacja: himielin

Post autor: zachudy »

Witam
po trzech tygodniach używania jc-650 mogę powiedzieć że radyjko jest bardzo ok, w sumie tylko jedna trasa z kato do Rzeszowa reszta po okolicy, z asq w sumie nie korzystałem bo nie było takiej potrzeby (włączyłem ale jakoś nie za bardzo mi odpowiadało wydawało mi się, że mało odbierałem|) SQ ustawiałem troszkę wyżej niż szumy i RFG dostrajałem i powiem że super sie to spisywało, porównując do mojego maxon-a cm 70 antena sirio omega 27 (w planach cos dłuższego). Tylko raz radio okazało słabość jak wracałem z Rzeszowa korek przed bramkami 3 tyś nadających z odległości do 1km i wtedy tak jakby sie radio przytykało zaczynało buczeć po skręceniu SQ było ok, jeśli chodzi o odsłuch spokojnie słyszę ludzi nadających z mobili z odległości 6-7 km tyle mam zmierzone na google maps
kudlaty_email
Posty: 41
Rejestracja: 2012-12-31, 14:54
Lokalizacja: Wołów

Post autor: kudlaty_email »

Też mam to radio i jest ok, tylko kurde chyba mam coś uszkodzone, nie wiem albo antene albo radio właśnie. Mam antene sirio 100 i max. zasięg to jakieś 2- 3 km, o 5 km nie mam co myśleć a o 7 km nawet nie marzę, eh...niby wszystko ok jest ustawione zestaw nowy a tu taki zonk :(
Olo.

Post autor: Olo. »

Wyłącz ASQ..
kudlaty_email
Posty: 41
Rejestracja: 2012-12-31, 14:54
Lokalizacja: Wołów

Post autor: kudlaty_email »

ASQ wyłączone mam, dziwna sprawa bo czasem na włączonym ASQ wiecej słyszę niż na wyłączonym :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”