Yosan JC-650 - nowy model

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

zachudy
Posty: 14
Rejestracja: 2013-06-24, 07:47
Lokalizacja: himielin

Post autor: zachudy »

a ja dzisiaj jeździłem po Tychach i coraz to bardziej stwierdzam że coś sie z radiem nie tak dzieje bo zatyka sie strasznie (tak mi sie wydaje że sie zatyka) w sumie to nie było możliwości żeby radio tak ustawić żeby było cokolwiek słychać tylko buczenie, co ciekawe po wyjeździe z miasta na trasę efekt nie jest już tak uciążliwy ale słychać takie jakby sprzęganie sie.
No nic pojeżdżę jeszcze i po obserwuje ewentualnie sprawdzę z inną anteną może to coś po stronie anteny?

Mam nadzieje żę to nie choroby wieku dziecięcego:)
Darekb68
Posty: 8
Rejestracja: 2013-07-25, 05:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Darekb68 »

Jeszcze nie tak dawno byłeś zadowolony-coś się zmieniło?
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Jedno co się zmieniło, to pogoda. :mrgreen:
Też jeździłem dzisiaj w pobliżu Tychów i w eterze był wyjątkowy spokój. Może w samym mieście ujawnił się jakiś nowy mysiopyś?
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Darekb68
Posty: 8
Rejestracja: 2013-07-25, 05:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Darekb68 »

Czy ktoś ma rozkład pin mikrofonu Yosana jc 650?
pepero
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-10, 21:28
Lokalizacja: LDZ

Post autor: pepero »

Ja również mam mieszane uczucia odn. działania JC-650. Radio nabyłem stosunkowo niedawno (jest to moje pierwsze radio), nie mam porównania do innych modeli, niemniej wielokrotnie odnosiłem wrażenie, że radio ucinało wyraźne komunikaty, albo w ogóle ich nie przepuszczało - bez znaczenia czy z ASQ czy bez. Oczywiście przy włączonym ASQ ogólnie słychać mniej. Myślę, że tak jak pozostałe modele Yosana, tak i ten powinien zostać poddany stosownemu tuningowi i będzie OK, ale na to trzeba jeszcze trochę poczekać...
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

pepero pisze:... wielokrotnie odnosiłem wrażenie, że radio ucinało wyraźne komunikaty, albo w ogóle ich nie przepuszczało ...
A jaką posiadasz antenę? A może masz to co u mnie się działo że przy drganiach lub nawet dotknięciu gałki SQ/RF potrafił się wyciszać?
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
pepero
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-10, 21:28
Lokalizacja: LDZ

Post autor: pepero »

Antena to Sirio ML-145. Niesprawna gałka raczej odpada, gdyż radio zachowuje się tak, jakby cięło wyraźnie zapowiadające się komunikaty - słyszę np. sekundę wyraźnego i głośnego komunikatu po czym następuje cisza, komunikat się urywa. Stan permanentnej głuchoty występuje najczęściej w trybie ASQ, ale to ponoć cecha, a nie wada tego typu systemów :-D
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

A czy jak wtedy wyłączysz ASQ to słyszysz resztę komunikatu? Bo jeśli tak to odpowiada za to asq a jeśli nie to może być coś z torem odbiorczym w radiu lub coś z poza radiem (antena, kabel, podstawa ...).
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
pepero
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-10, 21:28
Lokalizacja: LDZ

Post autor: pepero »

Nie robiłem takiego testu. Postaram się sprawdzić, chociaż nie będzie łatwo gdyż cięcia mają charakter losowy.
zachudy
Posty: 14
Rejestracja: 2013-06-24, 07:47
Lokalizacja: himielin

Post autor: zachudy »

ogólnie zadowolony jestem tylko pisze ze zauważyłem przytykanie sie radia przy dużym natężeniu nadających w eterze, nie wiem czy to norma (_wydaje mi sie że nie) muszę to jeszcze poobserwować, może to tylko kwestia warunków w jakich jeździłem, co nie zmienia faktu że radio jak dla mnie ok:D

Co do anteny to posprawdzałem swr i masę i wszystko jest ok
a propos anteny to co myślicie o sirio turbo 2000 w dziurkę po FM-ce będzie to chodzić czy może lepiej jakaś inna antenka?

na pewno jeszcze muszę się troszkę wdrożyć w używaniu SQ i RFG razem poprzednie radio nie miało RFG wiec tu wydaje mi się problem mam bo w maxonie jak był za duży syf na 19 to porostu skręcałem (naciskałem) SQ i było ok

jeśli chodzi o asq to nie używam za bardzo mam wrażenie że troszke szczeka
zachudy
Posty: 14
Rejestracja: 2013-06-24, 07:47
Lokalizacja: himielin

Post autor: zachudy »

Witam
mam kolejne spostrzeżenia dzisiaj miałem okazje jechać z szwagrem na 2 auta i okazało sie że radyjko nie radzi sobie z odbiorem jeżeli ktoś nadaje z odległości około 5 do 8 metrów odbiór jest strasznie zaszumiały i zniekształcony i naprawde ciężko cos zrozumieć. Dzisiaj też testowałem asq i tak jak ktoś napisał zdarza sie że wpuszcza wiecej niż SQ ustawiony na granice szumów może troszke wyżej.

Nie zmienia to mojego odczucia że radyjko jest bardzo dobre

aha a co do zatykania sie radia to dzisiaj nic takiego nie stwierdziłem:) może to przez to że niedziela i niewiele mobili na trasie.
lukast
Posty: 5
Rejestracja: 2013-08-20, 07:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lukast »

Panowie - czy ktoś dysponuje jakąś normalną instrukcją obsługi tego radia ? Chodzi mi głównie o opis wskazań na LCD - w instrukcji dołączonej do radia przy zakupie pisze tylko że wyświetlasz wskazuje aktualnie włączone funkcje ale mi neiktóre skróty nic nie mówią - np "BE". itd.
zachudy
Posty: 14
Rejestracja: 2013-06-24, 07:47
Lokalizacja: himielin

Post autor: zachudy »

"BE" jeśli świeci to masz włączony dżwięk przycisków
lukast
Posty: 5
Rejestracja: 2013-08-20, 07:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lukast »

ok, a istnieje jakiś opis wskazań tego LCD gdziekolwiek ?
Darekb68
Posty: 8
Rejestracja: 2013-07-25, 05:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Darekb68 »

Ja pojeździłem trochę z radyjkiem i stwierdzam że jest całkiem nieźle. Poprzednio miałem Maxona CM70, obecne jakby więcej słyszy. Kwestia wprawy ustawienie SQ i RFGain- pierwszy na granicy szumów reszta regulacji RFG. Dziś domówiłem wtyki kątowe do przewodu antenowego i mic. Kiedyś kupiłem mic FD2060 po póbach przelutowania kabelków we wtyczce -uadało się go uruchomić -jestem w fazie testów zobaczymy może kiedyś dokupię Astatica Road Devil ale to przyszłośc. Moze ktoś ma jakieś doswiadczenia? Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”