Yosan JC-850

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

MISIEK OLKUSZ
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-18, 22:34

Yosan JC-850

Post autor: MISIEK OLKUSZ »

Bardzo dziękuję szanownemu koledze 73
MISIEK OLKUSZ
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-18, 22:34

Yosan JC-850

Post autor: MISIEK OLKUSZ »

Witam to i ja coś napisze o wyżej wymienionym yosan jc-850 zakupiony w konektor 5000 oczywiście radio w wersji tuning bardzo dobry odsłuch komunikatów na kanale 19 jak i przy łącznościach lokalnych baza mobil nadawanie głośne 100% zrozumiałe takie informacje podają kierowcy jak i operatorzy baz mikrofon też kupiony w konektor5000 a dokładnie mikrofon DENSEI EC-2002 po tuningu. AQ na 1 pozycji działa jak dla mnie rewelacyjnie wszystkie dalekie komunikaty dolatują w 100% nie są urywane w połowie lub rwane, co jakiś czas RF Gain też bez żadnych zastrzeżeń jak dla mnie pracuje bardzo dobrze zestaw pracuje z anteną president florida. Polecam taki zestaw, jako tak zwany anty misiek 73
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Yosan JC-850

Post autor: killer »

Że tak ładnie to chodzi to zasługa krótkiej i słabej anteny. Trochę inaczej by się odbiornik zachowywał przy dłuższej antenie.

Nie mniej jak jesteś zadowolony to życzę satysfakcji z użytkowania.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Yosan JC-850

Post autor: Hasan-Łódź »

Używałem JC-850 zarówno z krótką anteną (Solarcon 202) jak i Turbo 5000 - to radio zwyczajnie pracuje bardzo fajnie, a po małych modyfikacjach na pewno dużo ciekawiej niż Harry III.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
radder
Posty: 1
Rejestracja: 2015-01-05, 22:22

Yosan JC-850

Post autor: radder »

Witam. Miesiąc temu kupiłem to radio. Troszkę km przejechało ze mną więc śmiało mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Poprzednie moje radio to Alan 109 z anteną pirat, z radiem wytrzymałem niecałe 10 miesięcy ilość szumów które wydawało z siebie było dobijające i mecząca w długich trasach, teraz jest Yosan JC 850 z anteną AS 100 na magnesie. Jak dla mnie to generacyjnie oba radia dzieli przepaść. Yosan pracuje zdecydowanie lepiej, komunikaty słychać wyraźniej , zdecydowanie mniej szumi, wyraźnie zwiększył się zasięg dobrze słyszanych komunikatów ale to pewnie kwestia długości anteny. Wszystkie filtry działają zadowalająco. Radio ma też minusy najważniejszym z nich jest urywanie komunikatów częściej zdarza się w mieście niż w trasie nie mniej jest to irytujące zjawisko i jest to rzecz którą chciałbym poprawić /poddać tuningowi, mała gruszka/mikrofon wydaje się być delikatna i trzeba nauczyć się ja dobrze chwytać i chętnie bym ją wymienił na jakąś większa (np z Presidenta Teddy) nie musi być z przyciskami do zmiany kanałów (ciekawe czy można zrobić taką zamianę). Razem z radiem kupiłem też zewnętrzny głośnik 7W i chyba zrobiłem to troszkę na wyrost bo radio wcale nie jest takie ciche jak piszą w opiniach na rożnych forach ...no ale teraz komunikaty słychać jeszcze wyraźniej. Ale i tak uważam że radio jest godne polecenia.
SZWAGIER 77
Posty: 1
Rejestracja: 2015-02-26, 17:17

Yosan JC-850

Post autor: SZWAGIER 77 »

Witam dołączam do grona szczęśliwych posiadaczy Yosana JC- 850. Podziękowania dla KONEKTOR Łódź za zniżki na antenę i jej instalację. Radio odbiera dobrze, lecz stwierdzam, że korekta na odsłuch by mu się przydała. Mam nadzieję, że dalsza współpraca w kwestii tuningu Yosana będzie obiecująca. Z podziękowaniem od SZWAGIER 77.
luki_84
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-27, 22:01

Re: Yosan JC-850

Post autor: luki_84 »

Witam, mam problem z tym radiem. A mianowicie dziś po włączeniu nie widać na ekranie PL i nr kanału tylko ch i numer kanału. Przycisk MT tak jakby nie działał nie mogę zmienić standardu.
Usterka pojawiła się nagle - radio ma za sobą kilka m-cy normalnej pracy. Nie muszę mówić chyba że oprócz szumu nic nie słyszę. :evil: Co gorsze gdzieś posiałem instrukcję a w necie nie znalazłem pdf'a. Może ktoś podpowie o co chodzi z tym ch. Radio bez przeróbek-fabryczne. Wszystkie pozostałe guziki działają normalnie.
kriss150
Posty: 18
Rejestracja: 2015-04-05, 12:00
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Yosan JC-850

Post autor: kriss150 »

Sproboj chwile przytrzymac ten przycisk
jest:
yosan jc-850 v2 konektor,
lemm at-1500
bylo:
President johny ll
sirio turbo1000,lemm at 71
luki_84
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-27, 22:01

Re: Yosan JC-850

Post autor: luki_84 »

Probowalem i nic. Odlaczylem radio na kilka minut i tez nic. FC i MT tez nic. Nie wiem co jest. Czy ch to jakis standard? Kolego kris widze u ciebie w opisie takie radio moze w wolnej chwili wrzucilbys mi fotke instrukcji. Moze tak opisali na ten temat. :-/
luki_84
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-27, 22:01

Yosan JC-850

Post autor: luki_84 »

Kontaktowalem sie z serwisem yosana. Kazali przyslac. :-|
kriss150
Posty: 18
Rejestracja: 2015-04-05, 12:00
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Yosan JC-850

Post autor: kriss150 »

Instrukcja gdzies sie zapodziala
jest:
yosan jc-850 v2 konektor,
lemm at-1500
bylo:
President johny ll
sirio turbo1000,lemm at 71
luki_84
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-27, 22:01

Re: Yosan JC-850

Post autor: luki_84 »

No właśnie u mnie to samo. A na domiar złego na ostatniej stronie jest karta gwarancyjna. Na szczęście w serwisie yosana powiedzieli ze jak mam dowód zakupu to sobie poradzą. Generalnie to sytuacja z tym moim yosanem wygląda tak jakby stracił program ze standardami i z tego co widziałem po wyświetleniu częstotliwości to stoi w 5 (27 185). :roll:
luki_84
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-27, 22:01

Yosan JC-850

Post autor: luki_84 »

Witajcie, serwis sobie poradził, podobno pomógł reset.

W chwili obecnej mam trochę inny problem. A mianowicie po zmianie auta - Transit Custom, konieczne było wykonanie nowej instalacji. Radio wylądowało pod sufitem, a antena na na środku dachu - PL,masa elektryczna jest, w jednym z fabrycznie zaślepionych otworów.
Antena to kilkuletnia już ALASKA. Po montażu, pomiar SWR i zdziwienie - wynik powyżej 3. Zaznaczam, że nie jestem specem, z drugiej strony to chyba 6 instalacja jaką wykonałem, więc wiem co i jak.
Posprawdzałem/wymieniłem wtyczki, wymieniłem kabel- z nowego na nowy z grubszą żyłą i lepszym ekranem, NIC znów SWR>3. Kolejny trop to leciwa antena, rozebrałem, obejrzałem, wizualnie ok. Podmieniłem ją na AS100, sprawdziłem też obie anteny na magnesie obok docelowego miejsca. Dopadłem od znajomego nową antenę i też lipa. Ręce mi opadły- pomyślałem że to auto chyba się nie nadaje do CB.
Aż podczas jazdy z podpiętym miernikiem SWR, zauważyłem że mam SWR w normie - ok 1,2. Haczyk polega na tym że dobry SWR mam tylko wtedy gdy podczas nadawania dotykam przewodu od mikrofonu.
Kabel do wymiany? Znajdę jakiś lepszy od oryginału, ale też tak elastyczny i cienki?

Przepraszam za ten poemat :-P
PorteX
Posty: 1
Rejestracja: 2020-01-05, 17:34

Yosan JC-850

Post autor: PorteX »

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem JC-850. Obecnie posiadam Uniden 520XL (kupiony w 2006r) i antenę Midland ml-145. Zestaw działa całkiem sprawnie ale brakuje mi trochę ASQ.
Na nowe radio chciałbym wydać max 300zl, myślałem też nad JC-650 ale cena praktycznie ta sama a 850 podoba mi się bardziej. Jest miedzy nimi jakaś różnica w jakości?

Jc-850 widzę że wyszedł w 2013r, jak się wam sprawuje do tego czasu? dalej go używacie czy może zmieniliście na coś innego w podobnej cenie?
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Yosan JC-850

Post autor: Speed »

Nie żeby coś :mrgreen: ale jak chcesz radio z asc/asq to ja bym wybrał raczej Harrego III, niż skokowe ustawianie. Nie wiem jak w tych yosanach, ale w smarcie różnie bywało.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”