Yosan JC-850

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

mdhlodz
Posty: 47
Rejestracja: 2010-07-04, 16:27
Lokalizacja: łódź

Yosan JC-850

Post autor: mdhlodz »

Żałuję, że się wypowiedziałem, niech sobie kupujący radzą na hipotezach hobbystów. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: Yosan JC-850

Post autor: BeBek »

mdhlodz pisze:Żałuję, że się wypowiedziałem, niech sobie kupujący radzą na hipotezach hobbystów. Pozdrawiam.
Ja uważam że czasem pierwsza opinia też jest ważna, gdyż po czasie zawsze możesz przyzwyczaić się do pewnych wad które na początku od razu zauważysz.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
mrc
Posty: 472
Rejestracja: 2012-11-22, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Yosan JC-850

Post autor: mrc »

mdhlodz pisze:Żałuję, że się wypowiedziałem, niech sobie kupujący radzą na hipotezach hobbystów. Pozdrawiam.
Kolego, nie chodzi o to aby zrobić Ci przykrość. Nie zachowuj się jak mała dziewczyna, która zacznie tupać jak zwróci jej się uwagę.
Chodzi o to abyś ochłonął z tego pierwszego zachwytu i na spokojnie po pewnym czasie opisał co Ci się podoba a co nie. Pamiętaj, że to Tobie ma radio odpowiadać a nie innym, gdyż to Ty z nim będziesz jeździł. Jeżeli jesteś zadowolony - to świetnie :-)
Nie ma idealnego radia, jeżeli tak by było każdy by je posiadał i nie było by setek tematów i pytań co kupić. Testuj, jeździj, może będziesz miał okazję posłuchać jeszcze jakiegoś innego radia, nabierzesz porównania i dopiero wydasz rzeczową opinię na temat tego Yosana.
Harry III ASC + SIRIO ML 145/SIRIO OMEGA 27
Jeździłem z: alan 48 plus multi, Uniden 520, Johnny II, Harry II, Johnny I, Yosan PRO-120, Yosan Turbo, Johnny III
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Yosan JC-850

Post autor: edek1977 »

A ja bym chętnie poczytał o tym yosanie 850, tak że czekam na opinie mdhlodz o tym radiu zwłaszcza że to rzadkie radio, przecież potem można uzupełnić swoje wrażenia po większym dystansie.
Nie wiem dlaczego tak siedliście na mdhlodz, nie dziwię się że wycofał opinie, przecież napisał ile przejechał z tym radiem i że jest to opinia po określonym dystansie w określonych warunkach.
Taki sposób prowadzenia dyskusji na forum prowadzi do tego, że forum zamiera bo każda opinia odbiegająca od jedynej świętej prawdy jest od razu obszczekiwana. Po co prowadzić dyskusje skoro można na stronie głównej napisać: tuning jest zły a do użytku nadają się tylko stare radia i pozamiatane.
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Re: Odp: Yosan JC-850

Post autor: Piotrek-TJE »

edek1977 pisze:A ja bym chętnie poczytał o tym yosanie 850, tak że czekam na opinie mdhlodz o tym radiu zwłaszcza że to rzadkie radio, przecież potem można uzupełnić swoje wrażenia po większym dystansie.
Nie wiem dlaczego tak siedliście na mdhlodz, nie dziwię się że wycofał opinie, przecież napisał ile przejechał z tym radiem i że jest to opinia po określonym dystansie w określonych warunkach.
Taki sposób prowadzenia dyskusji na forum prowadzi do tego, że forum zamiera bo każda opinia odbiegająca od jedynej świętej prawdy jest od razu obszczekiwana. Po co prowadzić dyskusje skoro można na stronie głównej napisać: tuning jest zły a do użytku nadają się tylko stare radia i pozamiatane.
Nic dodać, nic ująć.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
Awatar użytkownika
mariusz_1004
Posty: 525
Rejestracja: 2013-05-07, 22:44
Lokalizacja: Siedlce

Yosan JC-850

Post autor: mariusz_1004 »

Może to zabrzmi w kontekście do poprzednich wypowiedzi dziwnie ale...
Nie przejmuj się tym.
Na forum jest dużo zapaleńców którzy szukają tego "jednego jedynego" bądź testują kolejne modele.
Miałeś poprzednie radio, masz teraz nowe.
To ty je użytkujesz, to ty masz mieć z niego pożytek.
Jeśli jesteś zadowolony to gra gitara i nie przejmuj się wypowiedziami "zbieraj kasę na następne"
Tak zrobisz jeśli obecne radio nie spełni twoich oczekiwań ale na to zawsze będziesz miał czas.

Jedyne co to fakt, radio to połowa sukcesu.
Jeśli ma dobrze działać musisz mieć sprawną instalację antenową i porządną antenę.
Intek HR-5500 6.0 + Astatic Road Devil RD104E + Sirio ML 145/Sirio T3-27
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Yosan JC-850

Post autor: Kasztelan »

Najważniejsze jest 1 wrażenie czy to chodzi o radio czy auto czy dupy. mdhlodz podzielił się z nami swoimi odczuciami, napisał też ile km przejechał i podał gdzie czyli w aglomeracji łódzkiej. Dla mnie ciekawsza i też miarodajna opinia jest właśnie taka czyli intensywna. Napisał również do czego ma służyć radio: czytelne komunikaty drogowe, dobry odsłuch/niewiele zakłóceń itd, radia w 90 % sie słucha.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Odp: Yosan JC-850

Post autor: alban »

xpiter14x pisze:
edek1977 pisze:A ja bym chętnie poczytał o tym yosanie 850, tak że czekam na opinie mdhlodz o tym radiu zwłaszcza że to rzadkie radio, przecież potem można uzupełnić swoje wrażenia po większym dystansie.
Nie wiem dlaczego tak siedliście na mdhlodz, nie dziwię się że wycofał opinie, przecież napisał ile przejechał z tym radiem i że jest to opinia po określonym dystansie w określonych warunkach.
Taki sposób prowadzenia dyskusji na forum prowadzi do tego, że forum zamiera bo każda opinia odbiegająca od jedynej świętej prawdy jest od razu obszczekiwana. Po co prowadzić dyskusje skoro można na stronie głównej napisać: tuning jest zły a do użytku nadają się tylko stare radia i pozamiatane.
Nic dodać, nic ująć.
popieram Edka, bo zamiast pomóc to niektórzy tylko krytykują i zniechęcają do tego forum swoimi wypowiedziami.
mdhlodz
Posty: 47
Rejestracja: 2010-07-04, 16:27
Lokalizacja: łódź

Yosan JC-850

Post autor: mdhlodz »

Użytkownicy oczekują recenzji. Posiadacz radia nie jest miarodajną jednostką do pisania takowej, ponieważ nie ma szerszego poglądu i porównania. Dlatego porównałem do Alana 199A. Nie czuję się na siłach wsiadać ludziom do aut żeby posłuchać ich radia i na tej podstawie oceniać swoje. Mają zaś porównanie sprzedawcy. Ale oni nie są od recenzji bo muszą sprzedać nawet to co nie schodzi. Radio ma już dla mnie małe minusy ale ma wielkie plusy. Radio w ogóle mnie nie męczy. 14h dzisiejszej jazdy i nie czuję się rozdrażniony. Teraz jeżdżę z tym hustlerem więc puki co wstrzymam się od pisania o zasięgu. Wrócę do transita i mojej porządnej anteny sirio super 9 to się wypowiem. Dwa minusy dla mnie to bardzo czułe gałki. Łatwo dotykiem rozkręcić radio albo ściszyć. Tak jest z każdą gałka. W midlandzie chodziły bardzo ciężko więc to mi się rzuciło. Następny minus to trochę cichy głośnik. Oczywiście zależy gdzie się radio położy ale kładąc radio pod panelem środkowym w Daily mając otwarte jedno okno słabo już słuchać. Ktoś jeździ osobówką w benzynie z klimą, nawet o tym nie pomyśli. Będę dopisywał spostrzeżenia.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Yosan JC-850

Post autor: BeBek »

Najważniejsze jest to abyś opisał dokładnie swoje odczucia i inteligentny człowiek wyciągnie z tego co potrzebuje.
Ale wątek jest o radiu a nie o tym jak napisać własną recenzję i tego się już trzymajmy.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
alban
Posty: 533
Rejestracja: 2013-07-01, 19:18
Lokalizacja: Wyszków

Re: Yosan JC-850

Post autor: alban »

Mdhlodz, ja będę czekał na następne spostrzeżenia tego radia i dobrze że założyłeś ten temat bo komuś może pomóc taka właśnie opinia.
Jeździłem takim iveco I jest tam miejsca sporo wiec zawsze gdzieś go zamocujesz. Zainwestuj w głośnik motorola RSN4001A, jest trochę drogie, ale napewno nie będziesz żałował, jest głośny i bardzo dobrze z niego słychać. Różnica jest duża w odsłuchu :-)
Awatar użytkownika
Pielgrzym
Posty: 43
Rejestracja: 2012-07-30, 07:41
Lokalizacja: Lublin

Yosan JC-850

Post autor: Pielgrzym »

Jakieś nowe opinie dotyczące tego radyjka może ?

Zastanawiam się nad zakupem i mnie już baniak od myślenia boli ;)
( coś ze względnie działającym ASQ wchodzi tylko w grę )
yarecki
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-09, 00:05
Lokalizacja: PL

Re: Yosan JC-850

Post autor: yarecki »

Witam wszystkich.
Czy w jc-850 można regulować głośność z poziomu mikrofonu?
Szumofon: President Johny II ASC
Antena: Sirio Triflex
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Re: Odp: Yosan JC-850

Post autor: Piotrek-TJE »

yarecki pisze:Witam wszystkich.
Czy w jc-850 można regulować głośność z poziomu mikrofonu?
Nie
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
yarecki
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-09, 00:05
Lokalizacja: PL

Yosan JC-850

Post autor: yarecki »

To ciekawe, że w wysokim dość modelu nie ma takich "ficzerów", które są przydatne a jest klawiatura numeryczna która chyba nikomu się nie przyda.
Szumofon: President Johny II ASC
Antena: Sirio Triflex
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”