yosan jc650 tuning konektor

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Paskuder
Posty: 2
Rejestracja: 2013-10-25, 22:21
Lokalizacja: Skawina

yosan jc650 tuning konektor

Post autor: Paskuder »

Nie widze odpowiedniego watku wiec pozwolilem sobie zalozyc nowy temat.
Ktos ma, uzywa albo testowal? Jak sie spisuje na trasie i w miescie?? Widoczna roznica w stosunku do golej 650tki?
Darekb68
Posty: 8
Rejestracja: 2013-07-25, 05:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Darekb68 »

Witam.Czy naprawdę nikt się nie podzieli doświadczeniami z testów radia po tuningu?
Caps

Post autor: Caps »

A co? macie zwykłe 650tki i chcecie zrobic tjiuning?
Jesli tak jak w temacie to może po prostu kontakt z właścicielem Konektor'a, Hasanem, i będziecie wiedziec co i jak?
;-)
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Post autor: REDWHITE »

Paskuda, to nie do końca tak . Sądzisz że koledzy od Hasana biorą każde radio i jeżdżą po mieście ? Koledzy chcą opinii od użytkowników codziennie mających kontakt z tym radiem. Poza tym potrzeba kilku opinii pewnie . Bez urazy oczywiście do Konektora.
Osoba, którą znam i testowała parę dni w aucie to Franky .
Piszcie do Niego, pewnie się wypowie coś .
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Caps

Post autor: Caps »

REDWHITE, nie chodzi mi o to że Szef jeździ i testuje, tylko dokładnie wie jak tjiuning wpływa na pracę w/w radia i co dokładnie można zrobić i od razu ile to bedzie kosztowac ;-)
Darekb68
Posty: 8
Rejestracja: 2013-07-25, 05:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Darekb68 »

No tak mam 650 i zastanawiam się na modyfikacją, ale przed tym chciałem zasięgnąć opini użytkowników. Pewno są tacy którzy mają porównanie.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Spokojnie, z czasem opinie się pojawią. To świeże radio i świeże modyfikacje.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Darekb68
Posty: 8
Rejestracja: 2013-07-25, 05:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Darekb68 »

Hasan to może napisz coś od siebie. Czy warto bawić się w modyfikacje , czy różnice są mocno odczuwalne
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

ASQ wreszcie działa, wpuszcza dużo i sensownie. Barwa dźwięku dużo bardziej przyjemna - mniej basów. Modulacja głośniejsza i bardziej ostra.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Darekb68
Posty: 8
Rejestracja: 2013-07-25, 05:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Darekb68 »

jaki koszt
Soulshaker
Posty: 61
Rejestracja: 2012-04-07, 23:25
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Soulshaker »

Ja też wypowiem się w temacie.

Mam 650tke po tuningu. Zapięte jest pod Astatic Dominator i chodzi miodzio.
ASQ działa znakomicie. Wpuszcza nawet bardzo słabe sygnały. Mogę porównać to radio z Ateną po tuningu z którą też przez jakiś czas jeździłem, oczywiście duży + na korzyść 650. Warto dołożyć te pare złotych do 650tki. Jedynie co mi nie pasuje to grucha:D Ale to ze względu na to, że częściej pieszczę się z Densei-em:D
PEUGEOT PARTNER A W NIM: INTEK HR-5500, Midek HF747, Densei EC-2002 by KNKTR, Lemm Turbo 2001 (Red Devil), Thunderpole Tank Whip, SP5, FARUN FS-264.
W zapasie: Onwa mk3, SS 1200.
Awatar użytkownika
ivan161
Posty: 299
Rejestracja: 2013-09-04, 09:54
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

yosan jc650 tuning konektor

Post autor: ivan161 »

To i ja się dołoże trochę do tematu.
Użytkuje co prawda radio dopiero kilka dni ale jakieś tam wnioski już wyciągnąłem.

ASQ przy antenie SS1200 w mojej skromnej opinii wpuszcza wręcz za dużo. Na terenach podmiejskich praktycznie bramka się nie zamyka, sytuacji nie poprawia także wg mnie kiepsko działający RFG. Tzn. wycina nazbyt mało. Dla przykładu: przy maksymalnie skręconym RFG + ASQ i tak miałem siewnik ok 6-7km od miasta gdzie przebiega trasa Radom - Rzeszów.
Może z krótszą anteną radio sprawdziło by się lepiej?
Z plusów to na pewno przyjemny dźwięk głośnika (wg mnie naturalny), głośna i wyraźna modulacja oraz wysoka czułość odbiornika.

Gdybym miał możliwość to poprawił bym RFG i skręcił trochę ASQ. W nie których sytuacjach zdarza się także, że wpuszcza sam szum bez modulacji.
Rozwiązanie pokręteł bez oznaczeń pozycji także nie poprawia komfortu obsługi. Ale to już kwestia czysto ergonomiczna i przyzwyczajenia.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

yosan jc650 tuning konektor

Post autor: Hasan-Łódź »

ASQ można zrobić, żeby łapało wyżej. RF Gaina można przerobić, żeby bardziej tłumił.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

yosan jc650 tuning konektor

Post autor: poweredge »

ivan161 pisze:Rozwiązanie pokręteł bez oznaczeń pozycji

A od czego jest kosmetyczka kobity z białym lakierem do paznokci i pędzelkiem do robienia wygibasów ...Poszukaj na bank będzie miała :mrgreen: :mrgreen:
....
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: yosan jc650 tuning konektor

Post autor: BeBek »

U mnie tak zrobilem w 650 i 850. Tylko problem z dobrym i widocznym oznaczeniem rf-gain'a w 650. Dodatkowo na pokrętłach wyżłobiłem malutkie kropki żeby lakier zbyt szybko się nie ścierał.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”