Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynamiczny

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynami

Post autor: Lagunasnk16 »

damiannik pisze:Witam wszystkich
Posiadam aktualnie yosana pro 120 i do tego sirio ml 145 i moje pytanie jest takie czy zostać lepiej przy tym moim starym radiu ewentualnie dać go na tuning czy może przesiąść się na coś nowego np yosan cb300 lub coś podobnego ??
Wysłać na poprawki najlepiej V2, praca radia będzie nieporównywalnie lepsza od fabrycznego modelu.
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
damiannik
Posty: 13
Rejestracja: 2012-01-18, 19:47
Lokalizacja: polska

Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynamiczny

Post autor: damiannik »

Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony bo na które auto nie założę to działa tylko trochę mi się już znudziło to radio , a może technologia już poszła na przód i to jest przeżytek ??
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynami

Post autor: Sahim »

Jeśli Yosan ma być technologicznym przeżytkiem to co mają powiedzieć posiadacze pełnoletnich Jacksonow albo Herbertow? [WINKING FACE] W sumie to wiem co. Żeby jedynie mniejsze nieco były..

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
damiannik
Posty: 13
Rejestracja: 2012-01-18, 19:47
Lokalizacja: polska

Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynamiczny

Post autor: damiannik »

Czyli uściślając lepiej zainwestować w nowe radio ??czy oddać do tuningu ??
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynamiczny

Post autor: Bartek048 »

Przede wszystkim ile chcesz/możesz dołożyć? Jak często radia używasz, miasto czy trasa itd itp.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynami

Post autor: Lagunasnk16 »

damiannik pisze:Czyli uściślając lepiej zainwestować w nowe radio ??czy oddać do tuningu ??
Pisałeś, że jesteś z niego zadowolony bo dobrze działa w autach w których go używasz. Po tuningu będzie działał jeszcze lepiej, a Ty będziesz jeszcze bardziej zadowolony, wniosek wysłać na poprawki ;-)
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
damiannik
Posty: 13
Rejestracja: 2012-01-18, 19:47
Lokalizacja: polska

Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynamiczny

Post autor: damiannik »

Bartek048 pisze:Przede wszystkim ile chcesz/możesz dołożyć? Jak często radia używasz, miasto czy trasa itd itp.
Widziałem że na stronie konektora taka usługa kosztuje w granicach 120 zł to pewnie tyle mógłbym dołożyć . Używam radia bardziej w trasie niż w mieście chodź i miasto tez się zdarzy . mam jeszcze takie pytanie trochę nie w temacie czy można założyć na podstawę magnetyczna od sirio ml145 sztywna jakiś bat od anteny łamanej takiej samej długości ??
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynami

Post autor: Speed »

damiannik pisze:mam jeszcze takie pytanie trochę nie w temacie czy można założyć na podstawę magnetyczna od sirio ml145 sztywna jakiś bat od anteny łamanej takiej samej długości ??
Kup sobie adapter PL-DV i do tego Alana 9 Plus. Ew. coś z serii Turbo, wtedy adapter zbędny, a antena będzie "łamana".
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynamiczny

Post autor: Kasztelan »

Dałbym Y 120 na korektę SQ. Co do anten, jest tez opcja taka, żeby na tej samej podstawie mag., na trasę Sirio ML-145, a na miasto krótszą Sirio T3-AS http://www.konektor5000.pl/index.php?p1 ... kablowania" onclick="window.open(this.href);return false; ( dla forum 105 zł ).
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
damiannik
Posty: 13
Rejestracja: 2012-01-18, 19:47
Lokalizacja: polska

Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynamiczny

Post autor: damiannik »

Speed pisze:Kup sobie adapter PL-DV i do tego Alana 9 Plus. Ew. coś z serii Turbo, wtedy adapter zbędny, a antena będzie "łamana".
Czyli mam rozumieć że są dwa takie wtyki jeden do anteny a drugi do podstawy żeby jakoś to połączyć czy trzeba kupić całkiem inna antenę
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynami

Post autor: Speed »

damiannik pisze:
Speed pisze:Kup sobie adapter PL-DV i do tego Alana 9 Plus. Ew. coś z serii Turbo, wtedy adapter zbędny, a antena będzie "łamana".
Czyli mam rozumieć że są dwa takie wtyki jeden do anteny a drugi do podstawy żeby jakoś to połączyć czy trzeba kupić całkiem inna antenę
Jeżeli kupisz antenę z serii Turbo to możesz ją przykręcić do magnesu od ML'ki. Jeżeli kupisz antenę z mocowaniem DV (motylek), np Alan 9 Plus, to musisz dodatkowo dokupić adapter/przejściówkę z PL na DV, o taki: http://www.konektor5000.pl/index.php?p1 ... na-glowica" onclick="window.open(this.href);return false;
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
damiannik
Posty: 13
Rejestracja: 2012-01-18, 19:47
Lokalizacja: polska

Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynamiczny

Post autor: damiannik »

Czyli nie mogę kupić takiej przejściówki żeby moja mlka stała się anteną łamaną tylko trzeba kupić przejściówkę + inny promiennik
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynami

Post autor: Lagunasnk16 »

damiannik pisze:Czyli nie mogę kupić takiej przejściówki żeby moja mlka stała się anteną łamaną
Nie, nie możesz takiej przejściówki kupić, masz dwie opcję, albo kupujesz np. Antenę z serii Sirio Turbo i zakładasz bezpośrednio na obecny magnes, albo kupujesz przejściówkę PL/DV nakręcasz na magnes od ML-ki i do tego przykładowo składaną antenę Sirio Omega 27.
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynami

Post autor: Speed »

damiannik pisze:Czyli nie mogę kupić takiej przejściówki żeby moja mlka stała się anteną łamaną
Dokładnie tak jak piszesz. Nie kupisz takiej przejściówki.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
strateg2210
Posty: 5
Rejestracja: 2018-06-04, 12:18
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Yosan 120 PRO + tuning Jaka antena, jaki mikrofon dynamiczny

Post autor: strateg2210 »

Witam kolegów. Jako nowy prosze o wyrozumiałość jesli zadam pytanie nie tu gdzie trzeba.
Planuje zakup radyjka Yosan 120 pro i chciałbym dobrać do niego krótką antenę. Czemu krótką? Ano tak jak mnóstwo forumowiczów ja też nie chciał bym jej ściągać przy każdym wjeździe do garażu moja zafirą. Myślałem o kupnie Sirio t3 27 do tego radia. Długość tej antenki była by na styk. I tu mam kilka pytań. Czy taki zestaw bedzie jakos w miare działał? Czy pochylenie tej anteny znacznie pogorszy jakość odbioru i nadawania? A może polecicie coś innego? Dodam, że cb ma służyc na dojazdy do pracy (70 km/d) i czasem na dłuższe wyjazdy. Z góry dziekuję za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”