yosan pro 120 vs yosan JM-3031 Turbo

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

seba88
Posty: 46
Rejestracja: 2013-01-26, 11:22
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: seba88 »

on ja kupił w zestawie z tym yosanem po tuningu u hasana. chciał sprzedać całośc ale zdecydował się na zmianę anteny i teraz jest dopiero zadowolony. ta ml-ka około 120 wyszła.
był U520xl + sirio omega 27 mag
jest Yosan Turbo JM3031m + Sirio T1000
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

skovi pisze: ...
A propos wątku Yosana Turbo. Dowiedziałem się w znanym na śląsku sklepie CB, że Yosan turbo nie będzie już sprzedawany, bo stracił homologację. Czy nie sądzicie to za ciekawe, że wszystkie dobre radyjka z czasem wycofują. Pewnie President się poskarżył, że to radyjo lepiej działa od ich radii :lol:
Nie wiem jak Wy ale ja zatem w najniższych dniach zaopatrzę się w Yosanka Turbo :mrgreen:
Żeby nie oftopić, to nie będę się mądrzył na okoliczność długości, tylko wspomnę, że długość ma znaczenie. Ci z krótkimi tylko się pocieszają. :mrgreen:
Natomiast co do homologacyjnych machlojek Presidenta, to po co powtarzać te bzdury? Uniden 520XL stracił homologację po tym jak oszczędnych Chińczyk zmienił mu wnętrze. Za bardzo.
Co do homologacji Yosanów, to nic nie słyszałem. Ale jak stracą homo, to pewnie z tego samego powodu, co U520. ;-)
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Post autor: skovi »

Oszczędny Chińczyk tez majstruje przy Presidentach.
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

skovi pisze:A propos wątku Yosana Turbo. Dowiedziałem się w znanym na śląsku sklepie CB, że Yosan turbo nie będzie już sprzedawany, bo stracił homologację. Czy nie sądzicie to za ciekawe, że wszystkie dobre radyjka z czasem wycofują. Pewnie President się poskarżył, że to radyjo lepiej działa od ich radii :lol:
Tak się właśnie tworzy urban legend. Jedna babie drugiej babie... :mrgreen:

Nikt się nikomu nie poskarżył i radio nie straciło homologacji. Po prostu radio było sprowadzane przez firmę Merx i na firmę Merx były wystawiony papiery. Firma Merx sama sobie wysłała do badań radio i za badania zapłaciła. To było kiedy jeszcze była oficjalnym dystrybutorem tej marki.
Od jakiegoś czasu firma Merx nie jest sprzedawcą tej marki, natomiast nowa firma która przejęła markę nie zrobiła swoich badań tak więc nie może sprzedawać tych CB pod szyldem badań pochodzących z Merxa.
Co było powodem, że nowo powstała firma nie zdecydowała się kontynuować sprzedaży tego modelu, nie wiadomo. Można sobie tylko gdybać. Niemniej jednak dotyczy to także innych modeli które miały homologacje na firmę Merx.

Innym wątkiem ale nie mającym nic wspólnego jest to że na rynku obecne były (głównie na allegro) turbo z importu z za wschodniej granicy. Ja kilka takich modeli zbadałem i wyszło że jako radia na tamtejszy rynek nie miały ograniczeń mocy i modulacji, przekraczały też dopuszczalne wartości częstotliwości niepożądanych oraz mocy sąsiednio-kanałowej. A więc tak naprawdę nie spełniały norm UE. Ale to inna bajka i nie miała wpływu na te radia które wprowadzane były na rynek UE legalnie przez Merx.

Podsumowując, turbo ma nadal ważną homologację, tyle że wystawioną na firmę Merx.
Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Post autor: skovi »

tarnus, fajnie, że to wyjaśniłeś, bo ja uzyskałem takie informacje w Euro-sat w Mysłowicach.
A tych turbo z prywatnego importu rozumiem unikać? Czy jak na allegro zakupię radyjko z polską kartą gwarancyjną, ze sklepu internetowego to znaczy, że jest z legalnego importu?
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

skovi pisze:tarnus, fajnie, że to wyjaśniłeś, bo ja uzyskałem takie informacje w Euro-sat w Mysłowicach.
A tych turbo z prywatnego importu rozumiem unikać? Czy jak na allegro zakupię radyjko z polską kartą gwarancyjną, ze sklepu internetowego to znaczy, że jest z legalnego importu?
Był przynajmniej jeden przypadek kiedy w opisie podawano CE oraz numer jednostki notyfikowanej jak dla naszego radia a mimo to pudełko wskazywało że to nie nasze radio.
Więc wiesz... :-?
Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Post autor: skovi »

A co powiecie na takie porównanie: President Wilson vs Yosan Turbo? Słyszałem, że Yosan ma lepsze filtry przeciwzakłóceniowe z auta niż Wilson (w końcu Wilson to starsza technologia).
Szczerze to mam "kultowego" U520XL i Passacie B5 benzynie to tragedia jest z zakłóceniami z auta. To dowód na to, że U520XL jest nieco przereklamowany.
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Czy ja wiem, czy Wilson będzie miał gorsze filtry od Yosana Turbo? Jakoś nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Być może ASQ załatwia sprawę.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Nie ma w tym nawet ziarenka prawdy ... Wilson wg mnie jest zdecydowanie lepszym radiem pod każdym względem - czy to filtry, czy odbiornik, czy nadajnik ...
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Nie ma ASQ, co go dyskwalifikuje. :evill:
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Chmarski pisze:Nie ma ASQ, co go dyskwalifikuje. :evill:
To trzeba poszukać egzemplarza z ASC :mrgreen:
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

A przepraszam, był chiński z ASC. Zapomniałem, bo to już nie to samo radio dla mnie :oops:
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Aż tak duża różnica jest między z ASC a bez ASC?
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
mkbewe
Posty: 44
Rejestracja: 2014-03-11, 13:27
Lokalizacja: lbn

Post autor: mkbewe »

Czy warto wymienić 120 na 3031? Antena sirio t3 27 w dziurze.
seba88
Posty: 46
Rejestracja: 2013-01-26, 11:22
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: seba88 »

zależy czy masz tą 120 -tke po tuningu. ja wahałem się nad tymi dwoma radiami pro 120 po tuningu a 3031 zwyklak i wybrałem to drugie. jestem na ten moment zadowolony ale niech się jeszcze inni wypowiedzą
był U520xl + sirio omega 27 mag
jest Yosan Turbo JM3031m + Sirio T1000
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”