Yosan 2204 Tuning Konektor + filtr I p.cz. KNKTR10.695

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Robot
Posty: 74
Rejestracja: 2013-08-18, 19:44
Lokalizacja: Rudziczka

Post autor: Robot »

Hasan-Łódź pisze:Pozwolicie koledzy, że pozwolę sobie na pewne wyliczenia i drobne uwagi.

Strojenie RX/TX, wymiana diód podświetlających, wymiana i dostrojenie filtra I p.cz., wymiana filtra II p.cz., przerobienie SQ na RF Gain, poprawa ASQ (obniżenie progu i wydłużenie czasu otwarcia bramki), poprawa modulacji.

Zajmuje to 2 godziny pracy. Z biorących udział w dyskusji pewnie umiałby to zrobić tylko tarnus. Reszta może skopiować gotowy opis modyfikacji, ale samemu nic nie wymyśli :) Bez napinania się, ale tak to właśnie wyglądu.

Dodajmy do tego koszt części. I p.cz. to filtr kwarcowy na zamówienie, nie masowa produkcja. Nie kosztuje 15zł jak muRata. Diody 7-8zł. Reszta to drobne kwoty.

220zł brutto.
Co znaczy brutto? To znaczy, że ujmuje 23% VAT (~41zł) oraz podatek liniowy dochodowy 19% (~34zł). Zostaje 145zł odjąć części.

Prawdziwa fortuna za coś czego nie zrobi nikt inny i dwie godziny pracy serwisanta elektroniki. Potężny pieniądz, prawda? Oszustwo w biały dzień, prawda?

Nie kwestionuję, że Jack czy Grant to będą lepsze radia. Oczywiście - tylko żadne nie jest takich gabarytów.

Pawle piszesz, że wymiana filtrów I i II p.cz. nic nie daje. Interesująca sprawa, bo z tego co pamiętam byłeś mile zaskoczony chyba Cobrą 25 po podobnych modyfikacjach.

Tak samo dodanie RF Gain do radia to jest nic, tak samo poprawienie modulacji nic nie znaczy.
eś"
Ale po kiego Ty się prujesz??? Czy ktoś Ci zarzucił, że "skasowałeś" typa??? "Podziwiamy klienta..nie Ciebie.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Ja bym z miłą chęcią chciał dostać takie radio po modyfikacjach i standardowy egzemplarz ... miałbym wtedy dobre spojrzenie na sytuację i jeżeli rzeczywiście byłaby znacząca poprawa, która warta jest wydania tych 220zł, to przyznałbym rację, że te przeróbki coś dają i nie miałbym problemu przeprosić za to, że wprowadzałem w błąd innych

A Przemku co do mojego Uniden'a którego robiliście to rzeczywiście byłem zadowolony przez dość krótki czas ... niestety wtedy warunki były jakie były, a i ja może popadłem w jakąś "euforię" i zbyt pochopnie wyrobiłem sobie opinię na ten temat. Po dłuższym czasie testowania stwierdziłem, że odbiór wcale się nie poprawił. Niestety ani MuRata, ani filtr I .p.cz. nie pomógł w zauważalnym stopniu. Zakłócenia propagacyjne jak były słyszane tak i są. Doszedł do tego "kubeł" na #19 ... Takie jest moje zdanie na temat używania Uniden'a 68XL po waszym autorskim tuningu... aaaa i jeszcze powiem tyle, że praca tego radia niczym nie różni się od pracy starszego Uniden'a PC66XL (którego w tym momencie mam u siebie 2 sztuki) oraz od pracy Uniden'a PC68XL w wersji filipińskiej (którego również posiadam).
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

Na ostudzenie głów...
co do tego radia (wersja fabryczna)miałem bardzo mieszane uczucia, przeleżało u mnie w szafie dość długi czas i za bardzo nie wiedziałem co z nim zrobić, ponieważ odpowiadało mi w nim: wymiary, wyświetlacz, ułożenie pokręteł i przycisków, bardzo ładny odsłuch to nie
chciałem się go pozbywać, ale nie byłem w stanie jeździć z tym radiem dłużej niż godzina(potem go wyłączałem) bo: ASQ siekał i czkał, na manualu nie było lepiej, dodatkowo ASQ sporo ograniczał zasięg, dużo szumu i jazgotu w mieście no i brak rf-gain. Więc wysłałem do Konektora na poprawki. Teraz mam bardzo przyjemne radio jak dla mnie bez wad. A jako, że radio według mnie bardzo fanie pracuje i w stosunku do fabryki jest ogromna różnica na plus to postanowiłem się pochwalić :-)

z tą cena to nie róbcie histerii, to tyle co wymiana oleju w samochodzie, przecież radio służyć będzie wiele lat, to po co się męczyć jak niewielkim kosztem można zlikwidować słabe punkty, a nawet jakby ktoś kupował nowe radio i nie chciał np. unidena 68, bo po prostu albo nie może wymiarowo albo nie potrzebuje to wydanie zamiast 300 zł ok. 500 zł na proste, funkcjonalne i przyjemnie pracujące radio chyba nie jest jakimś wielkim szaleństwem ;-)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

i tym optymistycznym akcentem zamykam temat ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Zablokowany

Wróć do „Yosan”