Yosan 2204 Tuning Konektor + filtr I p.cz. KNKTR10.695

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

tarnus pisze:
Pietern pisze:Zgadzam się z Tobą! Ideą handlu jest maksymalny zysk i to jest oczywiste. A rolą takich forów powinno być (oczywista miedzy innymi) rzetelne informowanie potencjalnych klientów o realnych cenach, zagrożeniach, czy też przestrzeganie przed różnymi pułapkami handlowców.
Czyż nie?
Wgląda to trochę tak, jakbyś postawił sobie za cel obnażyć tajemnicę poliszynela :-)
Z drugiej strony próbujesz walczyć z wiatrakami.
Tego Pola Szynela to nie znam... :mrgreen:
Nic takiego nie mam na celu. Jestem człowiekiem i reaguję po ludzku... Jak mi coś przeszkadza, uważam że coś jest nie fair, to mówię o tym, nie przejmując się specjalnie poradami, że jak mi nie pasuje, to wyp... Bo net jest przestrzenią publiczną i ja mam prawo tu być. Chyba, że mnie wyrzucą, ale to już by było jawne zakładanie knebla, bo ja się nie awanturuję, raczej nikogo nie obrażam, regulaminu przestrzegam. Nawet paska jeszcze nie miałem. :mrgreen:
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

Pietern pisze:Nawet paska jeszcze nie miałem. :mrgreen:

A ja dostałem pasek za to że powtórzyłem słowo w słowo to co napisał kilka tygodni wcześniej jeden z moderatorów...
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7801
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Pozwolicie koledzy, że pozwolę sobie na pewne wyliczenia i drobne uwagi.

Strojenie RX/TX, wymiana diód podświetlających, wymiana i dostrojenie filtra I p.cz., wymiana filtra II p.cz., przerobienie SQ na RF Gain, poprawa ASQ (obniżenie progu i wydłużenie czasu otwarcia bramki), poprawa modulacji.

Zajmuje to 2 godziny pracy. Z biorących udział w dyskusji pewnie umiałby to zrobić tylko tarnus. Reszta może skopiować gotowy opis modyfikacji, ale samemu nic nie wymyśli :) Bez napinania się, ale tak to właśnie wyglądu.

Dodajmy do tego koszt części. I p.cz. to filtr kwarcowy na zamówienie, nie masowa produkcja. Nie kosztuje 15zł jak muRata. Diody 7-8zł. Reszta to drobne kwoty.

220zł brutto.
Co znaczy brutto? To znaczy, że ujmuje 23% VAT (~41zł) oraz podatek liniowy dochodowy 19% (~34zł). Zostaje 145zł odjąć części.

Prawdziwa fortuna za coś czego nie zrobi nikt inny i dwie godziny pracy serwisanta elektroniki. Potężny pieniądz, prawda? Oszustwo w biały dzień, prawda?

Nie kwestionuję, że Jack czy Grant to będą lepsze radia. Oczywiście - tylko żadne nie jest takich gabarytów.

Pawle piszesz, że wymiana filtrów I i II p.cz. nic nie daje. Interesująca sprawa, bo z tego co pamiętam byłeś mile zaskoczony chyba Cobrą 25 po podobnych modyfikacjach.

Tak samo dodanie RF Gain do radia to jest nic, tak samo poprawienie modulacji nic nie znaczy.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Ale chyba nie o tym gadamy.
Ty masz prawo kalkulować jak chcesz i bezczelnością byłoby ingerować w to.
Jeżeli dobrze zrozumiałem wypowiedzi, to podważany jest sens takich działań, wg powiedzenia "po co świni rogi?".
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Pietern pisze:Ale chyba nie o tym gadamy.
Ty masz prawo kalkulować jak chcesz i bezczelnością byłoby ingerować w to.
Jeżeli dobrze zrozumiałem wypowiedzi, to podważany jest sens takich działań, wg powiedzenia "po co świni rogi?".
Czyżby? A od tego się zaczęła cała dyskusja:
Robot" pisze: Moje gratulacje. Masz prawo
kandydować do nagrody "Jeleń roku".
Przykre to..
Pawel2113 pisze:Ile ?! :shock: :shock:

Za cenę tego radia i modyfikacji można mieć zdecydowaniee lepiej pracujące radio nie zryte i nie tjuningowane ...

Ale ludzie są naiwni ... I jeszcze piszą, że przystępna cena :shock:

angel_dark666 - nie opłaca się wymieniać tych filtrów... sam się o tym przekonałem. To nie jest robione dla polepszenia pracy radia. Odbiór kubłowaty, radio jak jest szerokie to i dalej będzie. MuRata to nie filtr ze stromymi zboczami, żeby można było usłyszeć różnice
To uważasz,co to jest?
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7801
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Może inaczej, bo prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Pietern - chcesz fabrycznego 2204 i takiego po modyfikacji (bez zmiany koloru) na test?
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

I tam wyczytałeś, coś o niepoprawnej kalkulacji usług? Ja to czytam tak, że za te pieniądze nie ma sensu "kupować" takiego radia. Ja też to zresztą napisałem.
I podtrzymuję, że w tej sprawie w ogóle mnie nie interesuje rzetelność kalkulacji.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Hasan-Łódź pisze:Może inaczej, bo prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Pietern - chcesz fabrycznego 2204 i takiego po modyfikacji (bez zmiany koloru) na test?
Dziękuję ale nie skorzystam, bo ten segment w ogóle mnie nie interesuje, a na testy dla testów nie mam miejsca w kalendarzu.
Natomiast chętnie bym w końcu zobaczył taki test.


PS. Tylko Paskudzie nie dawaj.... Boże... :mrgreen:
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

Pawel2113 pisze:Ile ?! :shock: :shock:

Za cenę tego radia i modyfikacji można mieć zdecydowanie lepiej pracujące radio nie zryte i nie tjuningowane ...

Ale ludzie są naiwni ... I jeszcze piszą, że przystępna cena :shock:

angel_dark666 - nie opłaca się wymieniać tych filtrów... sam się o tym przekonałem. To nie jest robione dla polepszenia pracy radia. Odbiór kubłowaty, radio jak jest szerokie to i dalej będzie. MuRata to nie filtr ze stromymi zboczami, żeby można było usłyszeć różnice
no właśnie nie jestem naiwny i dalej podtrzymuję że cena jest bardzo przystępna, zawodowo zajmuję się księgowością i wiem co ile kosztuje, a mam wrażenie że mieszkasz gdzieś daleko w Afryce gdzie wszystko można kupić za dolara.
Widać że dla forum Przemek robi to praktycznie po kosztach.
Zgadza się, po odliczeniu vat i dochodowego jest 145 minus części, do tego należy doliczyć proporcjonalnie pozostałe koszty i tu tak podaje przykładowo: zatrudnienie pracownika aby wypłacić mu 2000 na rękę kosztuje:
brutto- 2800 zł, do wypłaty 2017,67, całkowity koszt pracownika(ZUS, wypłata, podatek) -3435,30
należy zaznaczyć że nie możesz do takiej pracy zatrudnić byle patałacha, to jednak wymaga wiedzy i umiejętności.
Wynajem lokalu z mediami - pewnie około 2500
księgowść -ok 800 zł
ZUS właściciela -1042,46
trzeba doliczyć inwestycje w sprzęt, materiały , do tego dochodzi wiedza, czas poświęcony na testowanie i wiele innych wydatków które też robią spore koszty.

Dla porównania, serwis komputera, błacha drobnostka - 200 zł bez części przy niechętnym wystawieniu paragonu i tez przecież do serwisu komputer sam nie przyleci :mrgreen:
wulkanizacja -80 zł chyba że z faktura 100 zł a ile z tym roboty i jakiej wiedzy to wymaga ;-)
za pieczątkę notariusza przy byle czym 800 zł

Pewnie że te większe radia są lepsze, nie miałem ale wierzę bardziej doświadczonym kolegom, natomiast nie każdy może sobie pozwolić na takie wymiary i nie każdemu potrzebne jest radio z takimi parametrami. Fabryczny Yosan 2204 ma wygodne wymiary, dobrze się go słucha ale ma kilka wad. 220 zł za wyeliminowanie wad i poprawę jakości pracy to nie jest wiele. Serwis wystawia fakturę/paragon więc mamy gwarancję i prawa z tym związane.
Co do pracy radia to jak jeżdżę sam to mam rf-gain rozkręcony na max, radio pracuje na tyle przyjemnie że nie mam potrzeby skręcania, ale rf-gain się przydaje jak jadę z pasażerem. W moim odczuciu w porównaniu do fabryki jest duża różnica, przede wszystkim nawet na rozkręconym rf-gain w miejski zgiełk jest czytelny, a nie jak przed tuningiem był szum z jazgotem. Dalsze komunikaty w trasie są czytelniejsze i mniej zaszumione a i ASQ działa bardzo ładnie, nie ogranicza zasięgu i nic nie tnie.
Odsłuch nie jest kubłowaty, jest taki sam przed i po tuningu.
Ostatnio zmieniony 2014-02-14, 14:31 przez edek1977, łącznie zmieniany 1 raz.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

No to jeszcze raz, bo źle się wyedytowało (to tzw umiejętność obsługi telefonu)

"Moje gratulacje. Masz prawo
kandydować do nagrody "Jeleń roku"."

" Ale ludzie są naiwni ... I jeszcze
piszą, że przystępna cena"

Przeczytaj jeszcze raz że zrozumieniem, bo wg. mnie to o cenę pełnego tuningu tu chodzi.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

AntekPabianice, skłaniam się ku Twojej interpretacji. Odebrałem to tak samo.
Mimo to, po przeczytaniu (części, bo więcej nie daję rady) nie można odmówić innym możliwości odebrania tego inaczej.
:idea:
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

Post autor: Lopez »

Dowiem się, jak to radio reaguje po modyfikacji, na przebicia z piątek i z miejskimi zakłóceniami? Czy będziecie się drapać, przez następne 10 stron? Tylko bez żadnych ASC, czy jaki to ma tam podobny wynalazek i bez użycia RF-Gaina. Mi radio masz szumieć, no ale bez przesady :mrgreen:
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

Pietern pisze:I tam wyczytałeś, coś o niepoprawnej kalkulacji usług? Ja to czytam tak, że za te pieniądze nie ma sensu "kupować" takiego radia.
Jest sens. Snobizm, posiadanie z określonego źródła. Napisałem to bez urazy dla KNKTR ani też w celu jakiejkolwiek promocji. Mam na myśli tylko odwieczną zasadę handlu.
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

AntekPabianice pisze:No to jeszcze raz, bo źle się wyedytowało (to tzw umiejętność obsługi telefonu)

"Moje gratulacje. Masz prawo
kandydować do nagrody "Jeleń roku"."

" Ale ludzie są naiwni ... I jeszcze
piszą, że przystępna cena"

Przeczytaj jeszcze raz że zrozumieniem, bo wg. mnie to o cenę pełnego tuningu tu chodzi.
Cenę, a nie kalkulację. To nie to samo. Raczej mi napisz, czy Ty kupiłbyś takie radio za 500zł?
Bo o tym jest sens tych wypowiedzi.
Powtarza się sytuacja z wczorajszego wątku, który założyłem. Raczej nikt (z tych zdolnych do ogarnięcia tematu) nie przeczytał co tam jest, zamiast tego wszyscy uruchomili swoje fobie i interpretacje.
Tu jest podobnie, reagujesz jakby ktoś, coś ci zaatakował. I o ile pamiętam też tuningowałeś? To może dlatego? Bo stety-niestety jest w tym wątku podważanie sensu i opłacalności takich działań.
Ja nie ukrywam, że jestem wśród tych wątpiących i jakoś nikt mnie jeszcze nie przekonał, że jest inaczej. Nie ma w necie materiałów porównawczych. Tylko jakieś ujęcia (jak powyższe) z których nic nie wynika.
Może to dobry pomysł dawać radia do testów, tylko od razu pytanie komu. Bo ja nie ukrywam, że gdybyś ty Antoni dostał coś do testowania od Hasana, to bym się wahał czy uwierzyć. Jakoś za często jesteś tam, gdzie trzeba.
Ale może ktoś inny?
tarnus pisze:
Pietern pisze:I tam wyczytałeś, coś o niepoprawnej kalkulacji usług? Ja to czytam tak, że za te pieniądze nie ma sensu "kupować" takiego radia.
Jest sens. Snobizm, posiadanie z określonego źródła. Napisałem to bez urazy dla KNKTR ani też w celu jakiejkolwiek promocji. Mam na myśli tylko odwieczną zasadę handlu.
Faktycznie, taki sens mi umknął.
Mam wrażenie, że inni też tego nie brali pod uwagę.
Kilka razy miałem w rękach temu podobne radyjka i zakup takiego sprzętu (z taniej imitacji plastiku) w ogóle nie wchodził w rachubę. A co dopiero, żeby dać pojeść mojemu snobizmowi. Już moje pierwsze radyjko - HIII był na granicy i po pierwszym kontakcie z Walkerem wiedziałem, że do Harrego już nie wrócę z powodu jakości jego wykonania. :-D
Ostatnio zmieniony 2014-02-14, 14:42 przez Pietern, łącznie zmieniany 1 raz.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Sam jakiś czas temu włożyłem sporo kasy w zakup i polepszenie Faruna Terry Plus.
Teoretycznie jestem jeleniem, idiotą, kretynem i jak tam jeszcze sobie wymyślicie.

Tyle, że akurat TO radio w TYM konkretnym przypadku najlepiej się wpasowało.
Nie udało mi się utrafić lepszego rozwiązania nawet przy założonym trzykrotnie większym budżecie.

Może edek1977 też miał swoje powody.

P.S. Co Wy ostatnio tacy agresywni jesteście :?: :?: :?:

:stupi: :stupi:
Zablokowany

Wróć do „Yosan”