YOSAN MICRO

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

No nie wiem dlaczego oni piszą że ASQ czka? Dla mnie raczej otwiera za nisko. Chociaż jeżeli szumy są wysokie to jakby zmieniało się ładnie i niby na skali pokazuje powiedzmy S5 a ono nie otwiera dopóki nie ma modulacji . Ale czasem S-meter S0 a tu się otwiera nie wiadomo dlaczego .
Ogólnie czasami S-meter jak to się mówi pogodę chyba pokazuje.
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: poweredge »

Z foto wynika że może też i łatwo będzie sobie poradzić z tymi przyciskami w mikrofonie

Obrazek
....
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

No tylko zamiast używać markerów można ograniczyć jakimś rezystorem świecenie tych diod.
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
golfir1

YOSAN MICRO

Post autor: golfir1 »

poprostu to radio jest tragiczne....dla mnie oczywiscie
strazakp
Posty: 66
Rejestracja: 2012-12-18, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk

YOSAN MICRO

Post autor: strazakp »

Ponieważ szukam obecnie radia które było by małe (do tzw dyskretnego montażu), to podjechałem do jednego ze sklepów w Gdańsku (http://www.cbradio-carlos.com/" onclick="window.open(this.href);return false;) by zobaczyć m.in Yosan Micro ale również tego cb300.
Sprzedawca bardzo chwalił Micro, mówiąc że bije nawet inne teoretycznie lepsze modele CB, a na pewno cb300.
Choć wymiarowo pasuje mi bardzo (Micro), to nie wiem czy płacąc prawie 400zł nie wpakuje się na minę. Cb300 gabarytami tez mi pasuje ale jest prawie 150zł tańszy.
Myślę, że gdybym się decydował wydać kwotę 400zł to wolałbym (chyba) jednak Apollo Road Blues niż tego Micro...choć na żywo jeszcze go nie widziałem.
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

strazakp pisze:Sprzedawca bardzo chwalił Micro, mówiąc że bije nawet inne teoretycznie lepsze modele CB
A podał może dokładnie modele? I pod jakim względem je bije?

Bo świstak siedział i zawijał w te sreberka..................... :mrgreen:
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
strazakp
Posty: 66
Rejestracja: 2012-12-18, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk

YOSAN MICRO

Post autor: strazakp »

w sumie to nie podał żadnych modeli ;-) Własnie obejrzałem kilka filmów na Youtube by porównać w/w Yosany z Apollo i wg mnie Apollo jest sporo lepszy. Chyba jednak pójdę w tym kierunku, bo choć radio ma mi służyć sporadycznie i głównie w mieście to chyba lepiej dołozyć 100zł by nie żalować....
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

Dobrze gdybyś miał możliwość sprawdzenia u siebie obu. W obu brak jest RF-gain co czasem przeszkadza. Niby w Micro jest funkcja LOC ale pomijawszy jej włączanie to wycina za dużo jak i w innych modelach. W Apollo wyżej jest ustawiony próg otwarcia ASQ oraz możliwość ustawienie tego we własnym zakresie przy odpowiednim potraktowaniu radia w menu . Musisz poczytać i się zdecydować .
Ma wyjść też na czasie poprawiona wersja Micro wiec nie wiadomo .
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

YOSAN MICRO

Post autor: BeBek »

Dzisiaj dostałem do testów model sprzedawany za kilka dni opiszę swoje doświadczenia więc jeśli chcesz to możesz poczekać. Używałem wcześniej CB300, JC-650 a mam Apollo i JC-850 i na pewno będę porównywał te radia ze sobą i to z kilkoma - różnej długości - antenami.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
strazakp
Posty: 66
Rejestracja: 2012-12-18, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: YOSAN MICRO

Post autor: strazakp »

BeBek pisze:Dzisiaj dostałem do testów model sprzedawany za kilka dni opiszę swoje doświadczenia więc jeśli chcesz to możesz poczekać. Używałem wcześniej CB300, JC-650 a mam Apollo i JC-850 i na pewno będę porównywał te radia ze sobą i to z kilkoma - różnej długości - antenami.
Super. Poczekam jednak bo w sumie to nie moge sie jakos zdecydowac jeszcze.
Chyba faktycznie bede musial moze najpierw kupic i zamontowac antene a potem podjechac do sklepow by sprawdzic te radyjka i porownac ze soba.

Czy moge w ogóle tak zrobić by kupic najpierw antene a pozniej szukac i porownywac pod nia Cb?
Awatar użytkownika
mrc
Posty: 472
Rejestracja: 2012-11-22, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

YOSAN MICRO

Post autor: mrc »

strazakp pisze:Czy moge w ogóle tak zrobić by kupic najpierw antene a pozniej szukac i porownywac pod nia Cb?
Możesz, tylko kup w miarę przyzwoitą antenę bo na chińskiej tandecie każde radio będzie źle działać :mrgreen:
Harry III ASC + SIRIO ML 145/SIRIO OMEGA 27
Jeździłem z: alan 48 plus multi, Uniden 520, Johnny II, Harry II, Johnny I, Yosan PRO-120, Yosan Turbo, Johnny III
strazakp
Posty: 66
Rejestracja: 2012-12-18, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk

YOSAN MICRO

Post autor: strazakp »

Wlasnie mam zamiar kupic cos dobrego. Chce montazowa o dlugosci ok 1m i dobrej marki (sirio, lemm itp.)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

YOSAN MICRO

Post autor: cassiopeia »

o antenach zapraszam do innego tematu. ten jest o yosan micro
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

YOSAN MICRO

Post autor: BeBek »

Pojeździłem troszkę z tym radiem po mieście. W trasę akurat mi się nie udało.
Znacznie poprawione jest nagrzewanie radia - poziom nagrzewania jest jak jak najbardziej do zaakceptowania.
ASQ otwiera się zbyt wcześnie, ale dzięki temu przy włączonej funkcji LOC przepuści coś więcej niż np. w CB-300. Jeśli miałbym porównać to ASQ w tym radiu wpuszcza więcej niż w JC-850 gdy ustawione jest na '1'.
Poprawione sterowanie działa teraz jak w CB-300 (i podobnych) i jest to intuicyjne.
Podświetlenie klawiszy mikrofonu jest - dla kogoś kto będzie trzymał mikrofon blikso szyby - w nocy zbyt jasne. Powinno być to łatwe do zmiany.
Z ciekawostek to radio pamięta stan z przed odłączenia zasilania i gdy np. podepniemy go pod stacyjkę (zapalniczkę itp), włączy się gdy włączymy kluczyk gdy wcześniej było włączone, a gdy wyłączymy je wyłącznikiem to samo się później się nie uruchomi - trochę jakby używać zwykłej gałki vol do załączania. Jest to przydatne dla kogoś kto chce mieć radio na stałe w aucie żeby nie pamiętać o włączeniu, a używa anteny na magnesie i czasem jej nie wyjmuje to lepiej radio mieć wtedy wyłączone aby przez przypadek nie spalić sobie końcówki.
Głośnik działa nadzwyczaj dobrze jak na gabaryty jego samego jak i radia.
Radio porównując do CB-300 pracuje lepiej, ale mnie do gustu troszkę lepiej przypada Apollo Road Blues.
Jeśli ktoś chce malutkie radio (a jednak w klasycznej formie) to Yosan Micro jest jak znalazł.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
strazakp
Posty: 66
Rejestracja: 2012-12-18, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: YOSAN MICRO

Post autor: strazakp »

BeBek pisze:Pojeździłem troszkę z tym radiem po mieście. W trasę akurat mi się nie udało.
Znacznie poprawione jest nagrzewanie radia - poziom nagrzewania jest jak jak najbardziej do zaakceptowania.
ASQ otwiera się zbyt wcześnie, ale dzięki temu przy włączonej funkcji LOC przepuści coś więcej niż np. w CB-300. Jeśli miałbym porównać to ASQ w tym radiu wpuszcza więcej niż w JC-850 gdy ustawione jest na '1'.
Poprawione sterowanie działa teraz jak w CB-300 (i podobnych) i jest to intuicyjne.
Podświetlenie klawiszy mikrofonu jest - dla kogoś kto będzie trzymał mikrofon blikso szyby - w nocy zbyt jasne. Powinno być to łatwe do zmiany.
Z ciekawostek to radio pamięta stan z przed odłączenia zasilania i gdy np. podepniemy go pod stacyjkę (zapalniczkę itp), włączy się gdy włączymy kluczyk gdy wcześniej było włączone, a gdy wyłączymy je wyłącznikiem to samo się później się nie uruchomi - trochę jakby używać zwykłej gałki vol do załączania. Jest to przydatne dla kogoś kto chce mieć radio na stałe w aucie żeby nie pamiętać o włączeniu, a używa anteny na magnesie i czasem jej nie wyjmuje to lepiej radio mieć wtedy wyłączone aby przez przypadek nie spalić sobie końcówki.
Głośnik działa nadzwyczaj dobrze jak na gabaryty jego samego jak i radia.
Radio porównując do CB-300 pracuje lepiej, ale mnie do gustu troszkę lepiej przypada Apollo Road Blues.
Jeśli ktoś chce malutkie radio (a jednak w klasycznej formie) to Yosan Micro jest jak znalazł.
Dzięki za opis i wrazenia. Dla mnie brzmi to optymistycznie i coraz bardziej się skłaniam ku temu radyjku. Myślałem też o tym Apollo Road Blues ale Yosan Micro fajnie wejdzie mi do poielniczki w mojej Octavi2 i może nawet razem z gruszką więc to dla mnie super sprawa i atut tego radia. Jeżeli natomiast działa ten Micro tak jak opisujesz to jest to dla mnie wystarczająco by się skusić na jego kupno. Fajnie by jeszcze było jak ktoś by chciał się pozbyć tego radyjka za rozsądną cenę... ;-) bym nie musiał kupować nowego w cenie 350zł. Dodam że chce nabyć antenkę heikalną (Solarcon203) więc mam nadzieje że będzie to przyzwoicie współgrało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”