YOSAN MICRO

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

YOSAN MICRO

Post autor: bad »

Tragedia.

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

YOSAN MICRO

Post autor: Hasan-Łódź »

Testuję od kilku dni w aucie.

Plusy:
- gabaryty
- głośnik - zaskakująco wydajny jak na takie małe pudełko
- barwa dźwięku odbiornika - idealnie wpada w mój gust - nie jest ani zbyt sopranowy, ani zbyt basowy
- z krótką anteną ASQ radzi sobie całkiem dobrze
- modulacja jest bardzo przyzwoita jak na fabryczne radio
- radio włącza się przy odpaleniu silnika

Minusy:
- bardzo się grzeje - już po 5 minutach pracy aluminiowe elementy obudowy są gorące - zaraz jadę w długą trasę to zobaczymy jak radio się będzie zachowywać używane 5h bez przerwy
- mało intuicyjne menu
- sterowanie z mikrofonu można by rozbudować o więcej funkcji
- nie można wyłączyć podświetlenia przycisków w mikrofonie
- złącze RJ pewnie będzie sprawiać kłopoty w przyszłości

Krótki film z krótką anteną :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=zEqCowT ... 7m3Bpbhvmw" onclick="window.open(this.href);return false;

Generalnie powyżej oczekiwań, chociaż przyznam, że byłem bardzo sceptycznie nastawiony. Prototyp, który miałem kilka miesięcy temu miał beznadziejne filtry przeciwzakłóceniowe i grzał się jeszcze bardziej.

W BMW E91 2.0D 184PS/E87 3.0SD 330PS żadnych zakłóceń nie ma.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

Hasan-Łódź pisze:W BMW E91 2.0D 184PS/E87 3.0SD 330PS żadnych zakłóceń nie ma.

Nie, że się czepiam ale czy inne Ci siały ? Apollo też działało poprawnie z tego co pamietam.

Prosiłem o filmy z auta benzynowego innego niż ten z Yosan Polska gdzie Hyundai został pokonany, niestety bez echa.
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

YOSAN MICRO

Post autor: Hasan-Łódź »

Nie mam auta benzynowego i nie zamierzam kupować, by nagrać film ;-) To nie koncert życzeń tylko forum internetowe gdzie użytkownicy wymieniają się informacjami.

Masz okazję podjechać samemu sprawdzić i nagrać film - daleko nie masz przecież.

Co do zakłóceń, proponuję czytać cały post:
Prototyp, który miałem kilka miesięcy temu miał beznadziejne filtry przeciwzakłóceniowe i grzał się jeszcze bardziej.
Jak można wywnioskować, były zakłócenia.

Wróciłem z trasy, kilka słów o nagrzewaniu się.

Grzeje się jak diabli, generalnie miałem obawy jak to będzie przy długiej pracy. Wygląda na to, że po kilku minutach aluminiowe elementy obudowy są już bardzo gorące - temperatura jednak już dalej nie rośnie. Radio jest tak samo gorące po pół godziny pracy jak po 6h.

Na obudowie radia powinna być informacja o wysokiej temperaturze (tak jak jest np. w CRE 8900). Informacji w instrukcji obsługi również o tym nie ma. Zrobimy swój dodatek w tej kwestii i będziemy dodawać do każdej sztuki, bo to dość duże niedopatrzenie ze strony Yosan Polska.

Kolejna obserwacja: automatyczny SQ działa wyraźnie lepiej niż manualny (nie ma denerwującego pukania).

Jako antymisior radio się sprawdziło. Brak RF Gain jest odczuwalny przy antenie 1.5m (sprawdzałem z Titanium 1400 ~140cm) w większych miastach. Przy dość czułym ASQ jest problem, gdy ktoś dalej postawi nośną - bramka jest otwarta cały czas i zostaje tylko włączenie tłumika LOC.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Caps

YOSAN MICRO

Post autor: Caps »

Na grzanie zawsze mozna wiatrak zmontować ;-)
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: YOSAN MICRO

Post autor: tarnus »

Hasan-Łódź pisze:Grzeje się jak diabli, generalnie miałem obawy jak to będzie przy długiej pracy.
No przyznam że jak oglądałem film na którym miałeś przytulone to radio do fotela to też się zastanawiałem czy ci nie zadać pytania czy wiesz co robisz :-)
Hasan-Łódź pisze:Na obudowie radia powinna być informacja o wysokiej temperaturze (tak jak jest np. w CRE 8900).
Tyle że CRE8900 ma 4x więcej mocy i ma radiator daje do myślenia.
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

Przemku, obecnie jestem daleko ale chętnie potestuję dla dobra innych jak wrócę skoro Ty nie możesz i założyciel tematu również.
Co do opisu działania SQ to pewnie to samo będzie co w Cb-300.
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
golfir1

Re: YOSAN MICRO

Post autor: golfir1 »

i tyle z Twoich testów,,,,dzikękuje nie mam wiecej pytan....pozdro
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

YOSAN MICRO

Post autor: Hasan-Łódź »

Wszyscy do Twoich usług, Golfir.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

YOSAN MICRO

Post autor: Rafi »

REDWHITE pisze:Prosiłem o filmy z auta benzynowego innego niż ten z Yosan Polska gdzie Hyundai został pokonany, niestety bez echa.
W moim PB/LPG (Galaxy Mk1 2,3l.) radio sprawdziło się lepiej niż Apollo, zakłócenia nie zauważalne (kamery nie będę kupował, aby nagrać filmik ;-) )
Hasan-Łódź pisze:Jako antymisior radio się sprawdziło. Brak RF Gain jest odczuwalny przy antenie 1.5m (sprawdzałem z Titanium 1400 ~140cm) w większych miastach. Przy dość czułym ASQ jest problem, gdy ktoś dalej postawi nośną - bramka jest otwarta cały czas i zostaje tylko włączenie tłumika LOC.
podpisuje sie rencyma i nogamy ;-)
zbyt duża czułość, przy antenie 2-metrówce, w mieście, ASQ praktycznie cały czas otwarte. Po za miastem, jest dużo lepiej. Bramkę wypadałoby, podciągnąć wyżej.
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

YOSAN MICRO

Post autor: Rafi »

.......... małe sprostowanie, Apollo bez filtra ANL ;-)
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

Rafi nie wiedziałem że do takiego nagrania potrzeba kamery :mrgreen:

Golfir , możesz rozwinąć swą wypowiedź?
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

YOSAN MICRO

Post autor: SP9 »

....zimą może radyjko może robić za ogrzewanie postojowe :-D
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

Wojtek KR pisze:...zimą może radyjko może robić za ogrzewanie postojowe

Jak się okazuje wcale nie jest tak tragicznie, robi się ciepłe lecz bez przesady.
Aż ciekawi mnie skąd taka obudowa , no chyba że faktycznie wklejają folię miedzianą i rozchodzi się to inaczej.
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: poweredge »

... Ale za to mikrofon świetnie może służyć jako latarka :mrgreen: Trochę przesadzili z podświetlaniem przycisków na mikrofonie . Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć , dlaczego dzisiaj produkuję się tak czułe radia a nie daję się RF-G . Naprawdę trudno opanować takie coś bez RF-G ..

Samo ASC pozostawia sporo do życzenia ... Choć niby można w łatwy sposób je zmodyfikować

http://27kb.ru/zou.php?f=300&article=32" onclick="window.open(this.href);return false;
....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”