YOSAN MICRO

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Caps

YOSAN MICRO

Post autor: Caps »

Wojtek KR, nie raczej, a napewno :D

:hopla:
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

YOSAN MICRO

Post autor: BeBek »

Pojezdziłem dzisiaj troszkę po mieście z nim.
Jak dla mnie to porównywalne do Yosana CB-300.
Malutkie jest, obsługowo jak CB-300 (z wyjątakami na mniejszą liczbę funkcji). Odsłuchowo to też wydaje się podobne do CB-300. Na duży plus zasługuje głośnik, bo jak na tej wielkości radiotelefon jest lepiej niż dobrze.
Co do grzania się to faktycznie zimny nie jest, ale korpus jest z amelinium i szybko ciepło się rozchodzi. Może gdy ktoś je zabuduje to z czasem będzie to problem ale przy normalnej ekspoatacji nie powinno być problemów - ewentualnie uchwyt mocujący z solidnego kawałka amelinium załatwi sprawę. Wyświetlacz jest czytelny i nawet s-metr jest (chyba) 5 stopniowy.
Standardowo uruchamia się po podaniu napięcia (oczywiście można wyłączyć i włączyć przytrzymując pokrętło) co w grupie docelowych klientów będzie zaletą.
Oczywiście LOC/DX działa jak w innych modelach co powoduje, że faktycznie radio w LOC jest bardzo głuche (jak to w innych modelach).
Co do filtrów to jestem miło zaskoczony - wydaje mi sie że jest lepiej niż w CB-300/CB-250 a nawet w JC-650/JC-850.
Wymiarowo jest trochę większe od paczki papierosów.
Zostaje czekać aż trafi do sprzedaży bo na pewno jak ktoś szuka małego radia, to jest warte zainteresowania.
Nie nagrałem żadnych filmów ani nie opisuje bardziej szczegółowo swoich uwag, gdzyż wersja finalna może mieć coś jeszcze zmienione i niechciałbym wprowadzać kogokolwiek w błąd.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: poweredge »

BeBek,

A czy SQ działa podobnie jak w CB -300 z charakterystycznymi trzaskami - prykami :-P :?:
....
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

YOSAN MICRO

Post autor: BeBek »

Mi żadne trzaski w 300 nie przeszkadzały więc nie jestem w stanie odpowiedzieć.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: YOSAN MICRO

Post autor: tarnus »

BeBek pisze:strone.png[/img]
Wymiary: 136x108x29, waga 700g (według katalogu).
Widzę że też cię wprowadził w błąd katalog yosana. Wymiary są nieprawidłowe, gdyż pochodzą z CB300. Waga też nieprawidłowa. Czułości tego radia oraz pozostałych CB też nie wiadomo w jakich warunkach zmierzone, do czego się odnoszą, SN czy SINAD, czy to 12dB czy 20dB, a może dla 10dB. Katalog wprowadza w błąd. Nie można być pewnym żadnych parametrów wszelkich urządzeń w nim się znajdujących.
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

BeBek pisze:Mi żadne trzaski w 300 nie przeszkadzały więc nie jestem w stanie odpowiedzieć.
No to Ci przypomnę , SQ na granicy szumów i bramka puka :mrgreen: :

https://www.youtube.com/watch?v=pwIYWw53AoQ


Poza tym jeżeli mogę poprosić o film z auta benzynowego to chętnie zobaczę . A to dla tego, iż 2 film z Yosana w pewnych momentach jak dla mnie pokazuje lekkie popierdywanie , tylko nie wiem cz to od auta cz z zewnątrz. A dokładnie właśnie od ok 2:05 .
A co do porównywania do CB-300 to czułością faktycznie bije na głowę nie jedno radio.
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: poweredge »

Tu dzięki naszym znajomym z Radiochief i CI-BI .RU porcja poprawek tego radia . Czyli jak w przypadku CB 300 bez modyfikacji takie radia nie zadowolą wymagającego odbiorcy :mrgreen:

http://radiochief.ru/payal-nik/dorabotk ... jet-mj-50/" onclick="window.open(this.href);return false;
....
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

YOSAN MICRO

Post autor: BeBek »

Ten squelch w 300 faktycznie występował ale mi jakoś nie przeszkadzał - w tym radiu używałem głównie automatu, ale faktycznie gdyby działał bardzie miękko to było by lepiej.
W moim aucie akurat nie pierdziało, słyszałem wentylator chłodnicy (ale bardzo bardzo cicho).
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

A możesz to zrobić dla mnie , niewiernego Tomasza i nagrać coś z benzynowego auta? Wiem , że każde auto inaczej będzie zakłócać , ale możesz wziąć pierwsze lepsze . Ustaw SQ na granicy i też coś pokaże odnośnie skrzeczącej bramki .
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

YOSAN MICRO

Post autor: BeBek »

Niestety radio miałem tylko kilka godzin więc póki co to niemożliwe.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

Na YT na kanale Yosanpolska są dostępne filmy pokazujące działanie radia. Bramka SQ działa przyzwoicie.
Teraz pozostaje dalsza część mojej prośby, czyli ukazanie działania filtrów w radiu. Na filmie z Hundaia lekko jakby popierdywał w czasie komunikatów.
Zatem czekamy dalej bo jak mniemam to jest próbka radia a nie finalny produkt i jeszcze można coś zmienić zanim będzie w sklepach ?
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

YOSAN MICRO

Post autor: Hasan-Łódź »

Nic nie zmienisz, bo kontener pewnie już dawno płynie jak ma być premiera w tym miesiącu.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

No to poczekam na testy filtrów . Już nie uwierzę na słowo w żadne radio . W żadne zapewnienia i opisy . Tym bardziej że chinole tną koszty jak mogą. Za parę elementów dadzą się pokroić. :mrgreen:
Opis kolegi Bebka , to jak na tą chwilę niczym nie potwierdzone opinie, kiedyś przerabialiśmy takie wprowadzenie innego radia i wyszło jak wyszło . Oby w tym przypadku było inaczej i nie skończyło się na sloganach marketingowych .
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Caps

YOSAN MICRO

Post autor: Caps »

Ja już wiem, że bedzie kaszana. Z 2 powodów.
1. Bo to Yosan.
2. Bo nowy.

:hopla:
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Re: YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

Paskuda pisze:Ja już wiem, że bedzie kaszana. Z 2 powodów.
1. Bo to Yosan.
2. Bo nowy.

:hopla:

Aż tak to nie podchodźmy do tematu.

Są radia nowe i działają w miarę poprawnie. Są również radia stare i nie działają dobrze. Marka to nic innego jak brand i za to się płaci . Środek to zazwyczaj komponenty, moduły , bloki , całość jednego producenta.
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”