YOSAN MICRO

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Caps

YOSAN MICRO

Post autor: Caps »

REDWHITE, ja nie jestem przekonany do tej firmy, i nikt mnie nie przekona.
A poza tym, radio jak paczka fajek niczym dobrym nie wróży. Napewno nie wpadnie się w nałóg przy pracy ...

:hopla:
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: REDWHITE »

Paskuda pisze:A poza tym, radio jak paczka fajek niczym dobrym nie wróży
A widzisz i tu się możesz mylić .
Radio powiedzmy do dyskretnego montażu z dobrze działającym odbiornikiem , SQ , ASQ , RF gain, oraz porządnymi filtrami to będzie ideał dla kogoś kto potrzebuje na #19. Jeżeli ktoś szuka na wypady, okazyjne wyjazdy to może być dobra propozycja. Małe niewidoczne i tyle. To ma działać i nie zrażać. I wtedy nie interesuje mnie brand .
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: YOSAN MICRO

Post autor: Sahim »

REDWHITE pisze: Radio powiedzmy do dyskretnego montażu z dobrze działającym odbiornikiem , SQ , ASQ , RF gain, oraz porządnymi filtrami to będzie ideał .
To byłby ideał dla 95% "mobilowych" użytkowników radia, tylko chyba nie da się czegoś takiego zrobić ze względów konstrukcyjnych.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: YOSAN MICRO

Post autor: BeBek »

REDWHITE pisze:No to poczekam na testy filtrów . Już nie uwierzę na słowo w żadne radio . W żadne zapewnienia i opisy . Tym bardziej że chinole tną koszty jak mogą. Za parę elementów dadzą się pokroić. :mrgreen:
Opis kolegi Bebka , to jak na tą chwilę niczym nie potwierdzone opinie, kiedyś przerabialiśmy takie wprowadzenie innego radia i wyszło jak wyszło . Oby w tym przypadku było inaczej i nie skończyło się na sloganach marketingowych .
Jeśli nie zauważyłeś to w mojej opinii nie było żadnych ochów i achów na temat tego modelu. Napisałem tylko o moich odczuciach z użytkowania tego egzemplarza. Oczywiście, że ze względu wymiarów nie można spodziewać się cudów (pewnych zależności fizycznych nie da się ominąć), ale jeśli radio będzie (a wszystko na to wskazuje) pracować poprawnie to będzie to ciekawa alternatywa dla innych maluchów. Osobiście uważam, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest radio z oddzielnym panelem (tu niestety tylko CB-100) albo (co wolę) z mikrofono-głośniko-panelem (Venus, CB-250, Apollo, 75 ST) i wtedy można zbudować normalne urządzenie a zarazem łatwe i dyskretne w montażu. Ale oczywiście ile ludzi tyle opinii.
A tak naprawdę to nawet najlepsze radio jeśli się ludziom nie spodoba to nie będzie się sprzedawać, to kupujący decydują co jest dla nich dobre a co nie (firmy które uważały inaczej znikają z rynku np. Nokia, HTC).
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Caps

YOSAN MICRO

Post autor: Caps »

BeBek, ale telefonu nie porównuj do CB.
Duży % mobilówek pałuje na Alana 102, 109 i tp., twierdząc, że ma moc ...
Tak więc moim zdaniem, może się ktoś zgodzić, bądź nie, owe radio, jakim jest Yosan Micro, bedzie zwykłym paścem, szumofonem.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: YOSAN MICRO

Post autor: tarnus »

Dla mnie rozmiar radia CB do samochodu ma znaczenie takie, że im mniejsze tym lepiej, natomiast do domu na bazę, dobre radio to takie, którego nie ściągnę przypadkowo za mikrofon z biurka.
Byle tylko działało przyzwoicie. Może być do samochodu nawet wielkości zegarka na rękę.
Rozmarzyłem się.... ale tak niestety jest gdyż jeżdżę ze słuchawką w uchu.
Caps

YOSAN MICRO

Post autor: Caps »

tarnus, dokładnie.
Narazie można gdybać. Ale za "rewelację sezonu", jaką zostało okrzyknięte to cudo, 300 złotych to cena pokroju szajsów Alanowskich itp.
I śmiem twierdzić, ze to bedzie mniejsze g.wno w hierarchii niż Pro 120.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: YOSAN MICRO

Post autor: BeBek »

Paskuda pisze:Ale za "rewelację sezonu", jaką zostało okrzyknięte to cudo
Możesz pokazać gdzie, bo ja na pewno tak nie pisałem.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: YOSAN MICRO

Post autor: BeBek »

REDWHITE pisze:Tym bardziej że chinole tną koszty jak mogą.
Z tym zgodzić się nie mogę, to nie Chińczyk tnie koszty, a jego odbiorca mówi ile może zapłacić a on musi się dopasować.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Caps

YOSAN MICRO

Post autor: Caps »

BeBek, nie mówie, że tu. Ale pewnie już jest nr. Łan na listach prawdziwych mobilków :bravo:
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: YOSAN MICRO

Post autor: tarnus »

BeBek pisze:
REDWHITE pisze:Tym bardziej że chinole tną koszty jak mogą.
Z tym zgodzić się nie mogę, to nie Chińczyk tnie koszty, a jego odbiorca mówi ile może zapłacić a on musi się dopasować.
Tyle że yosan jeszcze za czasów merxowych wyniósł produkcję do Chin pewnych modeli bo chciał mieć taniej a więc większe zyski, podczas gdy dla nas cena wcale nie zmalała. Więc sam widzisz, nie było żadnych nacisków.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

YOSAN MICRO

Post autor: BeBek »

Ale to Yosan zlecił robotę Chińczykom bo chciał więcej zarobić. I to potwierdza moje słowa. Zlecił za tyle ile chciał sam zapłacić a Wy to już kolejny element układanki.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

YOSAN MICRO

Post autor: poweredge »

Trochę pojawił mi się na uśmiech na twarzy zobaczywszy tą fote pokrywy Yosana :-D

Obrazek

Widać że w miejscu nagrzewania Yosan już zastosował nową technologię radiacyjną w postaci folii :-P :mrgreen:

Tu dla porównania ta sam pokrywa tylko z radia MJ-50

Obrazek

gdzie technologi radiacyjnej brak :mrgreen: A nawiasem mówiąc coś ta pokrywa nie wygląda na wykonaną z czegoś co mogło by sobie poradzić z odprowadzaniem ciepła ... Czy to jest plastikowe :shock: :?: [/size]
Ostatnio zmieniony 2014-06-04, 17:18 przez poweredge, łącznie zmieniany 1 raz.
....
Caps

YOSAN MICRO

Post autor: Caps »

Ale kiiiiichaaaaaa ...
:hopla:
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

YOSAN MICRO

Post autor: kubaopp »

kicha to mało powiedziane :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: technika idzie do przodu , stal.blacha to przestarzały materiał trza się rozwijać w plastiku siła
ML145 +DNT Strato FM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”