Sianie na słuchawkach

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

piotrek8000
Posty: 10
Rejestracja: 2014-10-08, 20:05

Sianie na słuchawkach

Post autor: piotrek8000 »

Witam. Posiadam Yosana 120 pro tuning konektor w hyundaiu i30. Ostatnio postanowiłem podłączyć sluchawki i dźwięk masakra. Słysze prace silnika, dodawanie gazu i jak coś nadaję to słysze siebie. Radio jest podpięte na stałe do zasilania zapalniczki. Antena to sirio AS 100 na magnesie w prawym tylnym rogu. Na głosniku nie ma takich problemów. Myślicie, że filtr przeciwzakłóceniowy pomoże czy może wina gniazda? Szukałem podobnego przypadku na forum ale nie znalazłem nic.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Sianie na słuchawkach

Post autor: BeBek »

To norma.
W słuchawce słyszysz znacznie więcej, ze względu że głośnik masz bardzo blisko ucha a te dzwięki przechodzą bo zostają wzmocnione przez wzmacniacz (który pracuje - napewo słyszysz też jego jednostajny szum) a na wejściu gdy nie ma sygnału go wejście wtedy robi jak antena. Gdy będziesz słyszał rozmowę to praktycznie te wszystkie "niechaciane dzwięki" znikają, ale jest to męczące. Jeśli słyszysz siebie to sprawdź swr bo może zbyt duża część sygnału "wraca" z anteny spowrotem do wnętrza radia - u mnie pomogło chociaż swr miałem około 1.5, ustawiłem na 1.2 i siebie praktycznie już nie słyszę.
Jeszcze w CB-300 jak puszczałem PTT to w słuchawkę leciał głośny trzask i to dopiero było denerwujące (a przy włączym RB to masakra).
CB-300 sprzedałem zanim zrobiłem porządek z swr'em więc nie wiem czy z nim było by lepiej, ale w pozostałych radiach problem się zmniejszył.
Co do wszelkich urządzeń elektrycznych to raczej tutaj nic nie poprawisz (chyba że każde z nich odfiltrujesz), choć ja dzięki temu zdiagnozowałem kiedyś awarię przekaźnika od klimy bo przestałem nagle go słyszeć ;-)
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Sianie na słuchawkach

Post autor: januwojt »

Aby zasilić słuchawki z wyjścia głośnikowego radia trzeba dorobić dzielnik napięcia z dwóch rezystorów . Sygnał z radia jest za silny dla słuchawek zwłaszcza niskoomowych. Wtedy połowa , albo wszystkie te ,,dolegliwości'' miną podczas słuchania na słuchawkach .
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Sianie na słuchawkach

Post autor: artega7 »

Tu masz kolego tematy o dzielniku napięcia oraz o dodatkowym potencjometrze do wyciszenia szumów w słuchawce. Mam coś takiego zamontowane w aucie.
http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=82&t ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=21&t ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
Awatar użytkownika
mariusz_1004
Posty: 525
Rejestracja: 2013-05-07, 22:44
Lokalizacja: Siedlce

Sianie na słuchawkach

Post autor: mariusz_1004 »

Można też kupić gotową słuchawkę do CB która ma coś podobnego w sobie:
http://allegro.pl/sluchawka-monofoniczn ... 27602.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Intek HR-5500 6.0 + Astatic Road Devil RD104E + Sirio ML 145/Sirio T3-27
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Sianie na słuchawkach

Post autor: artega7 »

mariusz_1004 pisze:Można też kupić gotową słuchawkę do CB która ma coś podobnego w sobie:
http://allegro.pl/sluchawka-monofoniczn ... 27602.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja mam chyba 3 różne słuchawki tego typu do cb i na każdej było słychać delikatny szum.
Co ciekawe w Anytone smart nie występuje ten problem.
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
piotrek8000
Posty: 10
Rejestracja: 2014-10-08, 20:05

Sianie na słuchawkach

Post autor: piotrek8000 »

Dzięki za odpowiedzi jak wróce do domu to pomyśle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”