YOSAN JC 2204

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Marko176
Posty: 80
Rejestracja: 2008-07-23, 18:51
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: Marko176 »

A ja miałem ostatnio przyjemność sprawdzić yosana 2204, 120 i presidenta Johnego.
Tak jak wyżej-2204 piszczał jak wariat. Wniosek-ten typ chyba tak ma - wielki minus. Generalnie nie stwierdziłem różnicy w odbiorze między 2204 a 120. Wyglad Yosana na zdjęciach może się podobać ale na żywo jest już tragicznie - jak dla mnie. Jakość wykonania i użytych materiałów pozostawia wiele do życzenia. Różnice widać zwłaszcza gdy obok leży president. W modelu 2204 odchodziła szybka od wyświetlacza, nabywca będzie musiał ją przykleić na kropelkę :mrgreen: .Praca Johnego przypadła mi bardziej do gustu - niższy poziom szumu oraz wyraźniejszy odbiór-o jakości wykonania nie wspomnę.
Podsumowując- jeżeli chcecie kupić Yosana to zobaczcie go na żywo i posłuchajcie a być może unikniecie niezadowolenia z wydanych pieniędzy.
uniden 520XL sirio ML sirio T3-27 BNU741
Awatar użytkownika
paapas
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-15, 21:57
Lokalizacja: poznań

Post autor: paapas »

[quote="Marko176"]A ja miałem ostatnio przyjemność sprawdzić yosana 2204, 120 i presidenta Johnego.
Tak jak wyżej-2204 piszczał jak wariat. Wniosek-ten typ chyba tak ma - wielki minus. Generalnie nie stwierdziłem różnicy w odbiorze między 2204 a 120. Wyglad Yosana na zdjęciach może się podobać ale na żywo jest już tragicznie - jak dla mnie. Jakość wykonania i użytych materiałów pozostawia wiele do życzenia. Różnice widać zwłaszcza gdy obok leży president. W modelu 2204 odchodziła szybka od wyświetlacza, nabywca będzie musiał ją przykleić na kropelkę :mrgreen: .Praca Johnego przypadła mi bardziej do gustu - niższy poziom szumu oraz wyraźniejszy odbiór-o jakości wykonania nie wspomnę.


no powiem Ci że ja takich problemów z radiem tym nie mam, dwa razy mi spadło dość boleśnie i szybka cała, mało tego trzyma się radia :mrgreen: radio piszczy, hmm ale w samochodzie czy pisk słyszy odbiorca twojej modulacji, president leżał obok i żadna rewelacja, ale cena, świetna, tylko pytam za co, mam swoje zdanie na temat presidenta i chyba, podkreślam chyba go nie zmienię bo anuż trafię na egzemplarz wart swojej ceny,tak więc wszystko zależy na jaki egzemplarz trafisz, i firma nie ma tu nic do rzeczy ( no może czasami) :mrgreen:

[
Jutro jest w świecie baśni więc ciesz się dniem dzisiejszym:)
Awatar użytkownika
Marko176
Posty: 80
Rejestracja: 2008-07-23, 18:51
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: Marko176 »

Piszczenie słyszał odbiorca. Cena za Presidenta jak już nie raz mówilem jest zbyt wysoka więc osobiście nigdy nie kupię radia tej marki. Trzeba jednak przyznać że jakość wykonania jest naprawdę na poziomie i za to szacunek.
uniden 520XL sirio ML sirio T3-27 BNU741
Awatar użytkownika
paapas
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-15, 21:57
Lokalizacja: poznań

Post autor: paapas »

Marko176 pisze:Piszczenie słyszał odbiorca
no to Kolego przyczyn może być wiele np. złe ustawienie anteny,może uszkodzony mikrofon.
Jutro jest w świecie baśni więc ciesz się dniem dzisiejszym:)
Awatar użytkownika
Marko176
Posty: 80
Rejestracja: 2008-07-23, 18:51
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: Marko176 »

Jak już wspomniałem testowałem (to za duże słowo ale niech już będzie) trzy radia na raz tzn. antena jak i jej położenie nie ulegały zmianie (Sirio Omega na magnesie). Przepinałem tylko radia do jednej anteny i tylko 2204 piszczał. Skoro wcześniej inni pisali o takich przypadkach to wniosek taki że ten typ może tak mieć lub trafiają się wadliwe sztuki.
Chciałbym podkreślić że moja opinia nie może być miarodajna ponieważ nie używałem tych radyjek przez dłuższy okres. Nie mniej jednak zakładając że kupowałbym radio i musiałbym podjąć na szybko decyzję to wybrałbym Presidenta-mimo znacznie wyższej ceny.
uniden 520XL sirio ML sirio T3-27 BNU741
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

Prztestowałem wczoraj JC 2204 na trasie z Łodzi do Warszawy. Był przejazd w warunkach typowo miejskich jak i trasa przez tereny wiejskie................

Piszczenie tego radia jest wielką wadą. Trzeba bardzo uważać by nie sprzęgnąć mikrofonu. Moim zdaniem to jedyny, ale i bardzo duży minus. Dodam, że SWR mam prawidłowy, antenka na środku dachu.

Teraz plusy:

- małe wymiary
- naprawdę świetne działanie filtrów. Mam Hyundaia z silnikiem Crdi i Alan 109 zakłócał bardzo mocno, szczególnie przy przyspieszaniu II i III bieg (wysokie obroty). Na JC 2204 jest cicho. Ta opinia o filtrach w tych radiach wpełni się sprawdza.
- dobra czułość. Na Sirio AS 100 w terenie niezbudowanym słyszałem wyraźne rozmowy do 14 km, przy czym filtry wycinają szumy tła.
- bardzo fajne działanie automatic squelsch. W mieście (Warszawa) doskonale wycina cały syf w eterze i słychać tylko wyraźne rozmowy w promieniu 2-3 km ( w Wawie to i tak za dużo).

To w zasadzie wyczerpuje opinie o tym radiu. Teraz pytanie do znawców:

CZY WYMIANA MIKROFONU ZROBI COŚ Z TYM PISZCZENIEM. MOŻE POLECICIE JAKIŚ DOBRY MIKROFON NA ZŁĄCZE 6 PIN LUB PRZERÓBKĘ. w PRZYPADKU ZMIANY MIKROFONU CO ZROBIĆ Z PRZEŁĄCZANIEM KANAŁÓW W GRUSZCE.
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Awatar użytkownika
Marko176
Posty: 80
Rejestracja: 2008-07-23, 18:51
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: Marko176 »

14km to tak na oko czy faktycznie dobrze sprawdzona odległość?
Chciałbym jeszcze zapytać czy twoje doznania z użytkowania 2204 opierasz na porównaniu z Alanem 109 czy może znasz jeszcze inne radia?
uniden 520XL sirio ML sirio T3-27 BNU741
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

Sprawdzałem na google earth na podstawie rozmów mobilków na drodze krajowej nr 14 w nocy około 23. Porównanie mam tylko z Alanem 109, choć zaznaczam, że wcale nie oceniam go tak nisko jak wielu go ocenia. Alan 109 zbiera mocno od silnika crdi, ale idzie to też w pewnym sensie opanować manewrując squelschem i volume............
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Awatar użytkownika
paapas
Posty: 377
Rejestracja: 2008-02-15, 21:57
Lokalizacja: poznań

Post autor: paapas »

CZY WYMIANA MIKROFONU ZROBI COŚ Z TYM PISZCZENIEM. MOŻE POLECICIE JAKIŚ DOBRY MIKROFON NA ZŁĄCZE 6 PIN LUB PRZERÓBKĘ. w PRZYPADKU ZMIANY MIKROFONU CO ZROBIĆ Z PRZEŁĄCZANIEM KANAŁÓW W GRUSZCE.
_________________
przyznam że po wczorajszych postach dziś znowu z stacją bazową sprawdziłem sygnał i żadnego piszczenia nie ma, zarówno z mikiem orginalnym jak i KPO 531, więc zagadka, odkryłem jedną wadę tego radia, gdy modulacja jest za mocna, radio się zatyka, może na to ktoś zna receptę.
Jutro jest w świecie baśni więc ciesz się dniem dzisiejszym:)
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

Generalnie problem można wyeliminować odsuwając antenę maksymalnie od radia. Nie da się tego zrobić na samochodzie, ale udało się na balkonie. Hustler IC 100 zestroił mi się bardzo dobrze na balustradzie SWR 1.2 kan 19, antenę odsunąłem od mica i mogłem w niego dmuchać ile się da. Nie było pisku w eterze. Wygląda to na kiepskie ekranowanie mikrofonu, bo porządne ownięcie kabla wokół dłoni też likwiduje problem

[ Dodano: 2009-09-17, 16:25 ]
Drugą istotną kwestią jest to, że po prostu trzeba nauczyć się korzystać z tego mikrofonu. Należy mówić bardzo spokojnie, nie zmieniać natężenia głosu i trzymać mica jakieś 20 cm od ust. Ten mikrofon jest po prostu bardzo czuły. Modulacja jest również wyraźna, gdy trzyma się mikrofon na wyciągniętą rękę................

Więc radio jest po prostu specyficzne........................trzeba się przyzwyczić po przesiadce z Alana......................
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Awatar użytkownika
Marko176
Posty: 80
Rejestracja: 2008-07-23, 18:51
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: Marko176 »

Podsumowując- nowe modele Yosana miały być hitem (tak opisywano na innym forum), alternatywą dla droższych marek a okazało się że są niedopracowane. Cena adekwatna do jakości użytych materiałów. Mam nadzieję że awaryjność będzie niska.
uniden 520XL sirio ML sirio T3-27 BNU741
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

Dalszy ciąg opinii.............. Sprzęganie tak jak mówilem udało mi się weliminować. Dodatkowo (mam kombi) puściłem kabelek od anteny do drzwi nad relingiem tak, że nie dotyka dachu................. Może i to coś pomogło.

Chciałem jednakże dodać pierwsze wrażenia z użytkowania Yosana JC 2204 turbo jako radyjka bazowego. Skleciłem sobie taką mini stację na balkonie z użyciem Sirio ML 145 zestrojonej na balustradzie na 1.3 no i właśnie Yosana z zewnętrznym głośnikiem. W radyjku bazowym przydają się takie funkcje jak:
- możliwość pracy w modulacji FM, co w Wawie jest dość popularne ze względu na zakłócenia (jak nadaje w AM to wyłączam sobie i pewnie sąsiadom telewizor)
- w modulacji FM świetnie działa auto squelsch. Radio można ustawić naprawdę głośno, a ASQ wpuści tylko rozmowy na radiu.

MIałem już moment, że chciałem to radio sprzedać, ale jednak widzę, że je sobie zostawie.

Co do mobila pewną wadą jest brak RF GAINA (zastępuje go w pewnym sensie ASQ, ale w godzinach szczytu w Warszawie na 19 jest taki syf w eterze, że i RF GAIN nie pomaga tzn przepuszcza sygnały o dużej sile, a kompetnie niezrozumiałe.................) Jedynym wyjściem jest wyłączyć radio..................

Wkrótce porównawcze testy z Uniden Pro 520 XL tj. czułość, szumy, wrażenie ogólne no i działanie filtrów w silniku Crdi.
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Awatar użytkownika
Marko176
Posty: 80
Rejestracja: 2008-07-23, 18:51
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: Marko176 »

Czekamy, do dzieła :evill:
uniden 520XL sirio ML sirio T3-27 BNU741
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

W zasadzie wrażenia z Unidena pro 520 xl vs yosan jc 2204 turbo w moim przypadku można podsumować krótko:

Uniden to głośny pierdzący szumofon.Tak jak obiecałem test przeprowadziłem na mojej stałej trasie łódż-warszawa z anteną sirio as 100, Trasę przemierzam bocznymi dróżkami, gdzie nie ma zbyt wielkiego natężenia ruchu w eterze. Moją przygodę z Unidenem zakończyłem po 40 km wsłuchiwania się w dokuczliwie pierdzenie........
Nie chce nawet opisywać co działo się, gdy wyłączyłem filtr ANL.
Zatrzymałem się na poboczu i założyłem Yosana.................. i wkomforcie dokończyłem podróż do domu

Podsumowując:

- Uniden wogóle nie daje sobie rady z silnikiem common rail w przeciwieństwie do Yosana, który całkoiwcie i zgrabnie wycina zakłócenia. Filtr ANL jest całkowicie niewydolny. Lepiej spisywał się w moim aucie nawet Alan 109
- małe wymiary Unidena nie są plusem, gdyż yosan też jest małym i zgrabnym radyjkiem
- Uniden ma donośny dźwięk i gdyby nie pierdzenie byłby nieco wyraźniejszy w odbiorze niż yosan
- Uniden posiada rf gain jednak nie pomaga on w zmniejszeniu uciążliwości pierdzenia.
- Jedyne co można zapisać na plus unidena to wrażenie nieco lepszego wyłapywania dalekich sygnałów co odnotowuje, gdy używam go jako bazy. Jednakże w mobilu nie ma to znaczenia.
- yosan ma asq, które fajnie sprawdza się w trasie i przełącznik kanałówna mikrofonie
- piszczenie yosana, które opisywałem było spowodowane kablem anteny as 100. Po wymianie na lepiej ekranowany problem ustąpił.

Miałem przez moment nadzieję, że Uniden zastąpi yosana. Ale nie zastąpi. W moim wypadku trafił na parapet jako składowa mojej balkonowej mini bazy............
I w tej roli spisuje się całkiem nieźle.
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 742
Rejestracja: 2009-04-10, 07:57
Lokalizacja: JO91AR ( Kalisz )

Post autor: Michu »

520 Szał to nie jest filtry słabe no to jak to ma wycinać ??? jedno do drugiego nie halo.
Jakis KF
Wołajcie a będzie wam dane:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”