YOSAN JC 2204

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Marko176
Posty: 80
Rejestracja: 2008-07-23, 18:51
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: Marko176 »

Widzę że test opiera się tylko i wyłacznie na wycinaniu pierdzenia z twojego silnika common rail.
Jeżeli poczytasz więcej o tego typu filtrach to wnioski będą takie: różne filtry różne częstotliwości wycinają bez względu na markę. Bywa tak że sprzęt kilka razy droższy bedzie pierdział a inny za przysłowiowe pare groszy będzie wycinał. Czy to może świadczyć o jakości całego radia :?: raczej nie. W moim HDI nic nie pierdzi i jest spokojnie. Ale czy ja mogę powiedzieć że mój U520 z tego powodu jest super radiem :?: Raczej nie. Traktuję go jako minimum dobrego radia do mobila.
uniden 520XL sirio ML sirio T3-27 BNU741
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

No test opiera się nie tylko na sprawdzaniu zakłóceń. Opisałem też inne rzeczy. Ale jest to przestroga dla tych co chcą kupić Unidena - na pewno nie poradzi sobie z zakłóceniami, co nie zmienia faktu, że w tej chwili u mnie na parapecie wypada nieźle.

W każdym razie słyszałem tyle o "boskim" Unidenie, o cudownych filtrach itd. że w końcu kupiłem go sobie. No i się rozczarowałem.

Drogi kolego jeżeli radio ci tak piedzi to wszystkie inne jego potencjalne zalety idą głeboko w cień. W moim aucie unidena nie da się użytkować.
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Awatar użytkownika
Marko176
Posty: 80
Rejestracja: 2008-07-23, 18:51
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: Marko176 »

To nie jest przestroga przed Unidenem ale uwaga dla tych którzy chcą kupić jakiekolwiek radio. Przed kupnem w ciemno (np. przez internet) lepiej podłączyć w sklepie wybrany model i sprawdzić jak sobie radzi z pierdzeniem itp.
Gdyby filtry U520 były tak słabe jak twierdzisz, to mielibyśmy zatrzęsienie wypowiedzi na forum o tego typu przypadkach. Na szczęście jest inaczej i jak wcześniej pisałem-sporadyczne wypowiedzi na temat pierdzenia znajdziesz w każdej marce.
uniden 520XL sirio ML sirio T3-27 BNU741
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

Kolego Uniden ma słabe filtry i tyle..................
Na pewno nie można polecić tego radia do silnika commonrail............
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

miost pisze: Na pewno nie można polecić tego radia do silnika commonrail............
A to jest reguła, że każdy commonrail "sieje" zakłócenia? Mam johnego I i zakłóceń brak.
Nawet w radiu bez filtrów jakim jest emperror kenji spisywał się świetnie. Za to w samochodzie z pompowtryskami już nie.
waldemar
Posty: 71
Rejestracja: 2009-06-02, 10:04
Lokalizacja: śląskie

porównanie

Post autor: waldemar »

ja wczoraj po wielu przymiarkach kupiłem nowe yosana 2204 wybierałem dzięki uprzejmości sprzedawcy kilka radyjek mam za sobą przygode z unidenem 520 ,przymierzałem sie do alanów tti 881 johnego 3 i wybrałem yosana jak na chwile zabawy z wieloma radyjkami uważam że nie warto przepłacać za prezydenta bo wcale nie był lepszy -cena wymiary ijeszcze to coś kazało mo wybrać yosana i nie piszczał ani troche
mklukasz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-05-17, 22:25
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: mklukasz »

Test z jednego czasopism..
Cieszy fakt, że pojawia się coraz więcej sprzętu do wyboru z minimalną ilością funkcji dla osób mniej wymagających. Taki na pewno jest Yosan JC-2204 Turbo. Mały radioodbiornik o bardzo funkcjonalnej płycie czołowej został wyposażony w minimum funkcji potrzebnych do użytkowania radia CB. Nad gniazdem mikrofonu znajdziemy dwa przyciski: automatycznej blokady szumów ASQ oraz zmiany modulacji AM/FM. Na prawo od nich pokrętła włącznika i zmiany głośności radia oraz poniżej płynna blokada szumów squelch. Po prawej stronie pokrętło zmiany kanałów pracujące z przyjaznym oporem. W części pomiędzy pokrętłami znajdziemy niewielki wyświetlacz ciekłokrystaliczny, a pod nim cztery przyciski funkcyjne. Radio pozwala prowadzić nasłuch dwóch kanałów jednocześnie za pomocą funkcji DW, możemy skanować częstotliwość w poszukiwaniu pracujących stacji SC oraz mamy szybki dostęp do kanału ratunkowego CH9. Dodatkowo producent pozwala nam przypisać trzy dowolne kanały do przycisków pamięci. Wyświetlacz dla odmiany ma jasnożółty kolor i w miejscu centralnym znajduje się numer kanału. Każda z włączonych funkcji ma swoje odzwierciedlenie w postaci ikony na wyświetlaczu. Moc sygnału przychodzącego pokazuje nam słupkowy S-meter. Tak przedstawia się część frontowa radioodbiornika. W skład zestawu, który otrzymujemy przy zakupie, dodatkowo wchodzi mikrofon wyposażony w przyciski zmiany kanałów wraz z uchwytem, kabel zasilający oraz uchwyt montażowy radia.
Co tam słychać?
Radio od samego początku zostało rzucone na wysokie fale. Nie weryfikowałem,jakzawsze,jegodziałania w domowych warunkach, a wręcz przeciwnie, włączyłem je w godzinach szczytu na bardzo ruchliwej trasie. Od samego początku dało się zauważyć brak możliwości zmiany czułości radia. ASQ w centrum miasta nie jest w stanie zapanować nad liczbą nadających stacji w ferworze skrzeczących zakłóceń. Oczywiście płynna blokada szumów pomaga i nie mamy chęci wyłączenia radia, ale w niektórych momentach chciałoby się użyć funkcji RF-Gain lub LOC. Po wyjechaniu z miasta ASQ wraca do łask i dzielnie przeprowadza mnie przez całą drogę powrotną. Dodam, że obydwa radia testowałem na antenie o długości jednego metra. Jeśli chodzi o tor nadawczy to przy JC-2204 Turbo również nie było zastrzeżeń co do siły sygnału i barwy modulacji. Dodatkowo przy tym modelu pozwoliłem sobie jeszcze na jeden test, a mianowicie weryfikację selektywności międzykanałowej. Wynik jest akceptowalny. Praca na kanale dwudziestym (w żadnym wypadku nie zalecam) jest możliwa i nie powoduje wielkich zniekształceń odbioru sygnału korespondenta. Co prawda w obecnych czasach głównym kanałem prowadzenia konwersacji jest kanał 19, ale nigdy nie wiadomo, jak rozwinie się komunikacja na pasmach radia obywatelskiego.
Finalnie radio przypadło mi do gustu z racji niewielkich gabarytów. Ergonomia, kształt i obsługa na akceptowalnym poziomie. Części odbiorczej brakuje funkcji zmiany czułości odbiornika i jest to szczególnie widoczne w miastach lub tam, gdzie nasze radio jest narażone zarówno na odbiór sygnałów pochodzących od stacji nadawczych, jak i urządzeń zakłócających. Moja ocena to 7/10. Oba modele wyrastają na dobrych konkurentów klasyków z wiodących stajni. Przemawia za nimi jeszcze jeden atut – niska cena.
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

Podobno w JC 2204 można rozblokować kanały jak również zwiększyć moc do 8 W. Wiadomo jak to zrobić
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Awatar użytkownika
Rotten
Posty: 140
Rejestracja: 2009-07-20, 22:50
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: Rotten »

Michu pisze:Słuchaj kolego kumpel kupił Yosana zajebisty filtr ASC presidenty unideny kładą się działa wtedy kiedy potzreba genialna sprawa polecam jak ma byćcicho w mobilu :)
co do unidena nie bede sie wypowiadal (kolega wozi i nie jest zadowolony) natomiast porownywanie yosana do Presidenta to herezja ;) mialem yosana turbo (polecili mi go w serwisie) i po 3 dniach (mialem 3 dniowa delegacje) oddalem spowrotem. tak naprawde to mialem go dosc juz pierwszego dnia po kilku godzinach - glowa mnie od tych szumow rozbolala... nie pomagal nawet LOCAL i SQ skrecone na max - radio caly czas szumialo (na drodze nr 1 miedzy swieciem a toruniem). po prostu masakra. teraz mam harrego III ASC i rewelacja - szumi tylko sporadycznie, RF Gain jest, ale go prawie nie uzywam (ewentualnie w duuuuuzych korkach).
jesli chodzi o yosana, to polecam raczej TTI880 - mialem prawie rok i bylem zadowolony. malo szumi, dobrze odbiera i nadaje.

moze przy krotszych antenach yosan nie zbiera tylu szumow, ale nie mam zamiaru skracac anteny, zeby dopasowac ja do badziewnego radia ;)
Jackson II ASC tuning Konektor + K-PO EC2018 (Filipiny) tuning Konektor + Sirio T5000 w dziurce po FM
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Miałeś lipny egzemplarz. Większość klientów po podłączeniu Yosana 3031 i Johnny'ego III wybiera to pierwsze. Przynajmniej tak jest u mnie. Z takim wyborem zresztą całkowicie się zgadzam.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

Dla zainteresowanych podaję jak przejść w 5-tki w Yosanie JC 2204. Podczas włączania należy trzymać klawisz SC. Potem pokrętłem kanałów można zmienić kraj tj. P - polska, f - francja, d - niemcy, h - hiszpania, c - nie wiem. Żeby mieć 4 W w AM trzeba wybrać h. Może przydać się do słuchania efektów obecnej propogacji, a może i łączności DX.

Ciągle nie wiem jak rozblokować 240 kanałów, nie da się chyba tego zrobić z poziomu klawiszy radia
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Pewnie, że się nie da - trzeba zworki przestawić w środku
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

Hasan-Łódź pisze:Pewnie, że się nie da - trzeba zworki przestawić w środku
To może szanowny kolega zdradzi jak to zrobić. Chodzi tylko o zworki czy trzeba coś lutować
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
rabinek
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-28, 15:48
Lokalizacja: Piła

Post autor: rabinek »

Żeby nie zakładać nowego tematu chciałbym się podzielić moimi amatorskimi spostrzeżeniami dotyczącymi JC2204.
Od około tygodnia dzięki Hasanowi jestem posiadaczem zestawu JC2204 + ML145. Generalnie porównując Yosana do okazjonalnie używanych Alanów 109 i 199 oraz U520 widzę zauważalną różnicę na + jeśli chodzi o redukcję szumów - podłączając radiotelefon do gniazda zapalniczki na głośnik nie przedostaje się absolutnie nic z instalacji (auto to mondeo MK3, TDCI). W trasie ASQ daje spokojnie radę, choć częściej wykorzystuję nastawy ręczne. Jednak w sytuacji gdy w jedną i drugą stronę sunie dłuuugi sznur pojazdów (wczoraj spadł pierwszy śnieg i "regulatorów ruchu" pędzących 40km/h po krajówce jest od metra) trochę odczuwalny jest brak RF-gain - ponieważ jednak wybór między JC2204 a 120 był świadomy to absolutnie nie narzekam. Zasięg mojego zestawu (odbiór i nadawanie) bez problemów osiąga 7-8km co dla mnie jest odległością w zupełności wystarczającą.
Z mojego punktu widzenia największą bolączką JC2204 jest wyświetlacz, a konkretnie jego czytelność - w momencie jak patrzymy na niego na wprost to niczego zarzucić mu nie można, ale patrząc na niego od dołu (tak w tej chwili sprzęt jest umocowany u mnie w aucie) jest kompletnie nieczytelny. Jest to jednak cecha (żeby nie powiedzieć wada) wyświetlaczy LCD i ich słaba strona w porównaniu do wyświetlaczy 7-segmentowych używanych w Alanach czy 520-stce.
Poza tym żadnych zastrzeżeń nie mam - najważniejsze, że zyskałem własne "uszy" na świat.
fafciuk
Posty: 39
Rejestracja: 2011-09-25, 10:37
Lokalizacja: war-maz

Post autor: fafciuk »

Jaką antenę pod te radio moglibyście polecić na dach łamaną na magnesie (do 1 m)? auto to merc w124 sedan, obecnie jest hustler ic 100, zamontowany na klape bagaznika i to jest straszna lipa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”