YOSAN JC 2204

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

jaroj
Posty: 4
Rejestracja: 2012-04-17, 09:05
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: jaroj »

Witam,
ja też się podzielę opinią o tym radiu. Miałem go raptem w użytkowaniu 3 dni. Jeździłem z nim częściowo przez duże miasto, a częściowo trasą (antena Sirio AS-100). Wytrzymało tylko trzy dni u mnie. Wcześniej miałem pożyczonego Unidenta 520XL z 1 metrową anteną Hustlera (jeździłem tą samą trasą i nie tylko) - różnica ogromna między nimi według mnie na korzyść Unidenta.
Nie będę się rozpisywał ale: jakość odsłuchu gorsza niż unident, trzaski. szumy przy odbiorze (nic nie dawała regulacja SQL-em) - generalnie wydaje się że brakowało RF-Gaina - ale on pewnie na jakość dźwięku też by nie pomógł. Testowałem to radyjko z głośnikiem zewnętrznym bo na oryginale za cicho było.

Sprzedałem to radyjko i kupiłem Unidenta 78 LTW (używanego) - jestem niesamowicie zadowolony z tego radia - masakruje Unidenta 520XL którego miałem przez chwilę - mimo że byłem z niego zadowolony) nie mówiąc już o Yosanie.

Jedyna zaleta tego Yosana to gabaryty - naprawdę małe.
Uniden 78 LTW, Siro AS-100
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Unident to gabinet stomatologiczny :mrgreen: Radia są UNIDEN ;-)
jaroj
Posty: 4
Rejestracja: 2012-04-17, 09:05
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: jaroj »

jmaniek pisze:Unident to gabinet stomatologiczny :mrgreen: Radia są UNIDEN ;-)
Tak - rzeczywiście
Uniden 78 LTW, Siro AS-100
Awatar użytkownika
kieraj
Posty: 90
Rejestracja: 2012-02-08, 11:52
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kieraj »

jaroj pisze:Witam,
ja też się podzielę opinią o tym radiu. Miałem go raptem w użytkowaniu 3 dni. Jeździłem z nim częściowo przez duże miasto, a częściowo trasą (antena Sirio AS-100). Wytrzymało tylko trzy dni u mnie. Wcześniej miałem pożyczonego Unidenta 520XL z 1 metrową anteną Hustlera (jeździłem tą samą trasą i nie tylko) - różnica ogromna między nimi według mnie na korzyść Unidenta.
Nie będę się rozpisywał ale: jakość odsłuchu gorsza niż unident, trzaski. szumy przy odbiorze (nic nie dawała regulacja SQL-em) - generalnie wydaje się że brakowało RF-Gaina - ale on pewnie na jakość dźwięku też by nie pomógł. Testowałem to radyjko z głośnikiem zewnętrznym bo na oryginale za cicho było.

Sprzedałem to radyjko i kupiłem Unidenta 78 LTW (używanego) - jestem niesamowicie zadowolony z tego radia - masakruje Unidenta 520XL którego miałem przez chwilę - mimo że byłem z niego zadowolony) nie mówiąc już o Yosanie.

Jedyna zaleta tego Yosana to gabaryty - naprawdę małe.
A ja się z tobą nie zgodzę po przesiadce z 520xl na 2204 nigdy bym już nie wrócił do unidena, różnica między nami może polegać na tym że moje samochody to siewniki i uniden jedyne co dobrze w nich zbierał to zakłócenia, przy 2204 jest cisza.
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Post autor: bad »

To radio ma wady, które opisywałem (i dużo ciszej odbiera niż u520), ale można na nie przymknąć oko, bo całkiem ładnie pracuje nawet na ASC.

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
jaroj
Posty: 4
Rejestracja: 2012-04-17, 09:05
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: jaroj »

kieraj pisze: A ja się z tobą nie zgodzę po przesiadce z 520xl na 2204 nigdy bym już nie wrócił do unidena, różnica między nami może polegać na tym że moje samochody to siewniki i uniden jedyne co dobrze w nich zbierał to zakłócenia, przy 2204 jest cisza.
Hmmm. Testowałem dwa unideny 520XL. Dodatkowo widziałem je jak pracują w 3 autach (dieslach) - nie siewnikach (jeździłem nimi - A4 1,9 TDI 85KW 2001r, Octavia 2005 r 1,9 TDi; Astra 2005r 1,7 silnik Isuzu). I tutaj yosan zbierał za dużo zakłóceń - sql nie sprawdzał się nawet ustawiony na max-a - wydaje mi się że czasami brakowało RF-Gaina bo najwięcej męczących zakłóceń szło z dalszych nadajników (SQL na max).
Nie twierdzę że 520 super idealnym radiem ale gdybym miał wybierać to na pewno wybrałbym 520 a nie yosana. Może rzeczywiście w aucie które generuje dużo zakłóceń lepiej się sprawdzi yosan. U mnie w zwykłym aucie niestety yosan to była porażka i to duża. Teraz mam unidena 78 i naprawdę rewelacyjnie - CISZA, CISZA, SPOKÓJ, bardzo czysty dźwięk itd. Pozdrawiam. :-D
Oczywiście to tylko moja opinia.
Uniden 78 LTW, Siro AS-100
Awatar użytkownika
kieraj
Posty: 90
Rejestracja: 2012-02-08, 11:52
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kieraj »

jaroj pisze:
kieraj pisze: A ja się z tobą nie zgodzę po przesiadce z 520xl na 2204 nigdy bym już nie wrócił do unidena, różnica między nami może polegać na tym że moje samochody to siewniki i uniden jedyne co dobrze w nich zbierał to zakłócenia, przy 2204 jest cisza.
Hmmm. Testowałem dwa unideny 520XL. Dodatkowo widziałem je jak pracują w 3 autach (dieslach) - nie siewnikach (jeździłem nimi - A4 1,9 TDI 85KW 2001r, Octavia 2005 r 1,9 TDi; Astra 2005r 1,7 silnik Isuzu). I tutaj yosan zbierał za dużo zakłóceń - sql nie sprawdzał się nawet ustawiony na max-a - wydaje mi się że czasami brakowało RF-Gaina bo najwięcej męczących zakłóceń szło z dalszych nadajników (SQL na max).
Nie twierdzę że 520 super idealnym radiem ale gdybym miał wybierać to na pewno wybrałbym 520 a nie yosana. Może rzeczywiście w aucie które generuje dużo zakłóceń lepiej się sprawdzi yosan. U mnie w zwykłym aucie niestety yosan to była porażka i to duża. Teraz mam unidena 78 i naprawdę rewelacyjnie - CISZA, CISZA, SPOKÓJ, bardzo czysty dźwięk itd. Pozdrawiam. :-D
Oczywiście to tylko moja opinia.
No ja też widziałem ładnie pracujące 520 ale w moim przypadku w najgorszym samochodzie Astra 3 właściwie komunikaty powyżej 2 km na AS 100 nie dało się zrozumieć i to przy filipińskim modelu, na chińskim totalny trzask identycznie jak na Legend II, szkoda było po prosty włączać CB i się tylko denerwować. Natomiast 2204 nie przepuszcza rządnych zakłóceń silnika czy trakcji otoczenia, wydaje mi się że lepiej zbiera na dobrej antenie.
jaroj
Posty: 4
Rejestracja: 2012-04-17, 09:05
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: jaroj »

kieraj pisze: No ja też widziałem ładnie pracujące 520 ale w moim przypadku w najgorszym samochodzie Astra 3 właściwie komunikaty powyżej 2 km na AS 100 nie dało się zrozumieć i to przy filipińskim modelu, na chińskim totalny trzask identycznie jak na Legend II, szkoda było po prosty włączać CB i się tylko denerwować. Natomiast 2204 nie przepuszcza rządnych zakłóceń silnika czy trakcji otoczenia, wydaje mi się że lepiej zbiera na dobrej antenie.
To bardzo ciekawe bo obecnie ten Uniden 520XL pracuje właśnie w Astrze 3 z silnikiem 1,7 Isuzu. Czyżby podobnym jak piszesz wyżej?
Generalnie bardzo dobrze się sprawdza w tej Astrze.
Uniden 78 LTW, Siro AS-100
Awatar użytkownika
kieraj
Posty: 90
Rejestracja: 2012-02-08, 11:52
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kieraj »

jaroj pisze:
kieraj pisze: No ja też widziałem ładnie pracujące 520 ale w moim przypadku w najgorszym samochodzie Astra 3 właściwie komunikaty powyżej 2 km na AS 100 nie dało się zrozumieć i to przy filipińskim modelu, na chińskim totalny trzask identycznie jak na Legend II, szkoda było po prosty włączać CB i się tylko denerwować. Natomiast 2204 nie przepuszcza rządnych zakłóceń silnika czy trakcji otoczenia, wydaje mi się że lepiej zbiera na dobrej antenie.
To bardzo ciekawe bo obecnie ten Uniden 520XL pracuje właśnie w Astrze 3 z silnikiem 1,7 Isuzu. Czyżby podobnym jak piszesz wyżej?
Generalnie bardzo dobrze się sprawdza w tej Astrze.
Astra 3 1,4 LPG Uniden zbiera tylko zakłócenia silnika i całą trakcję miasta.
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Yosan 2204 ma skuteczniejsze filtry przeciwzakłóceniowe od unidena 520 - to nie ulega wątpliwości ;-)
Awatar użytkownika
basik_rx
Posty: 12
Rejestracja: 2012-03-22, 10:59
Lokalizacja: Mazovia

Post autor: basik_rx »

Ostatnio tak myślałem jak tu sobie polepszyć :mrgreen: , bo wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia... Radia nie chciałbym zmieniać [2204] bo nie jest złe, a lepsze to dużo finansów pochłonie.
Wymyśliłem sobie żeby dołożyć do radia zewnętrzny rf-gain SAMLEXa i dać antenę Sirio Turbo 1000.
Czy ten rf-gain nie spierdzieli sprawy???
Czy spełni swoją funkcję???
Co myślicie o zestawie
Yosan 2204 + rf-gain Samlex + Sirio Turbo 1000 mag :?:
Yosan JC-2204 Turbo + Wilson Little Wil
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Jak już dokładasz samlexa to ja bym na Twoim miejscu pomyślał nad dłuższą anteną ;-) Minimum 1,5m, żeby odczuć znaczącą różnicę i wykorzystać w pełni zewn rfg.
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

Ja bym unikał włączania czegokolwiek między radio i antenę. Ja już nie pamiętam czy ten Yosan ma RF-Gain ale jak nie ma to wolałbym dorobić w radiu a antena to wiadomo - czym dłuższa to lepsza.
Żony się zapytaj :mrgreen:
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Minimum Sirio turbo 2000 do tego zestawu. Samlex podobno fajnie działa... Piszę podobno, bo sam nigdy nie miałem.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
basik_rx
Posty: 12
Rejestracja: 2012-03-22, 10:59
Lokalizacja: Mazovia

Post autor: basik_rx »

Ot kolejne pytania:]
Dorobić w radiu, hmmm... kto mi to dodłubie lub how this zrobić :mrgreen: ??? i ile to kosztuje ;] ?
Turbo 2000 droższe i dłuższe nie wejdzie mi w poprzek do bagażnika , wiem że im dłuższa tym lepsza ale trzeba wypracować kompromis i T1000 wydaje mi się takim optimum jak dla mnie :-D .
A jest ktoś kto miał styczność z Rf-g Samlexa?
Yosan JC-2204 Turbo + Wilson Little Wil
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”