Yosan 120

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Reasumując - ile to raydjko po robocie kosztuje 370 PLN??
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Halandilas
Posty: 95
Rejestracja: 2012-12-29, 22:51
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Halandilas »

300 - przez forum
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

To jeszcze do przełknięcia ale brakuje zalockowania 19 CH pod 9 CH - to by było miodzio.

No i czułość na 0,4 np. w AM ale to nie w tej kasie pewno.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Nie można mieć wszystkiego :mrgreen: W tej cenie trudno o coś lepszego, nowego.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Tu bym się bez zaparcia zgodził. Jestem jednak dociekliwy i lubię wiedzieć za co płacę. Ciekawi mnie fakt, czemu nie poddawane sa Tuningowi inne radia z oferty - np. President Teddy. ?? Skoro tyle się na nie narzeka, to może jest szansa na poprawę parametrów do stanu, w którym radyjko to okaze się bezobsługowym nie-szumidłem. ??
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
mk77
Posty: 35
Rejestracja: 2010-03-01, 19:28
Lokalizacja: Opole

Post autor: mk77 »

Podjechałem dzisiaj po drodze do lokalnego punktu CB w Opolu.
I gość polecił mi mtech legend II (359zł) jako super radio w tej cenie.
Stwierdził że Yosan pro 120 (mógł by go mieć za około 300zł) nie ma homologacji, poza tym polecany przez niego legend II będzie i niebo lepszy niż yosan 120.
Nie jestem fachowcem jeśli chodzi o CB i dużo można mi wmówić, dlatego chcę jeszcze was zapytać o zdanie.
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

mk77 pisze:Podjechałem dzisiaj po drodze do lokalnego punktu CB w Opolu.
I gość polecił mi mtech legend II (359zł) jako super radio w tej cenie.
Stwierdził że Yosan pro 120 (mógł by go mieć za około 300zł) nie ma homologacji, poza tym polecany przez niego legend II będzie i niebo lepszy niż yosan 120.
Nie jestem fachowcem jeśli chodzi o CB i dużo można mi wmówić, dlatego chcę jeszcze was zapytać o zdanie.
Zwyczajny oszust :!: Nie daj się oszukać i nie jedź tam więcej. Stek kłamstw - Yosan ma homologację, działa o niebo lepiej od Legend II. I co to za cena ? Co najmniej 1/3 zawyżona. Cena MT Legend II na forum 230zł.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

mk77 pisze:Stwierdził że Yosan pro 120 (mógł by go mieć za około 300zł) nie ma homologacji
to się nadaje do zgłoszenia w UOKiK - sprzedawcy nie wolno wprowadzać konsumenta w błąd poprzez świadczenie nieprawdy bo gdyby to miała być prawda to z kolei mamy deklarację gotowości sprzedaży sprzętu nie posiadającego homologacji;
takich ... tu każdy wpisze co sobie pomyśli :mrgreen: ... trzeba tępić bo wielu innych oszukają - rozważ sprawę zgłoszenia problemu w UOKiK
sebek131
Posty: 40
Rejestracja: 2013-03-03, 11:59
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: sebek131 »

Chciałem zamówić Yosana 120 pro przez allegro. Dostałem maila od sprzedajacego ,że radia są nie dostepne

"Niestety ale dostaliśmy informacje od importera Że radia
Yosan PRO 110
Yosan PRO 120
Straciły homologacje i importer musi je poprawić aby na nowo można było je sprzedawać z ważnymi dokumentami dopuszczającymi do używania na terenie Polski ."

Co o tym myslicie?

Edit: info z innego źródła, homolgoacje podobno straciło tylko PRO 110 ??
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Na liście widnieje tylko Yosan Pro-110:

http://www.uke.gov.pl/lista-wyrobow-nie ... czymi-1522
korni
Posty: 45
Rejestracja: 2013-01-21, 11:15
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: korni »

Czy ktoś ma tego yosanka zamontowanego między fotelem a słupkiem B lub nad pedałami ;) Jest ono z stamtąd słyszalne? Na chwilę obecną jeździ pod podłokietnikiem i przy ustawieniu na 2/3 głośności jest wyraźne.
Olo.

Post autor: Olo. »

A to głośników zewnętrznych nie ma..?
korni
Posty: 45
Rejestracja: 2013-01-21, 11:15
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: korni »

Są ale nie ma miejsca gdzie je upchnąć aby nie rzucały się w oczy złodziejom ;)
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Post autor: sabur »

Jakiś czas temu pisałem o problemach o zakluceniach jakie zbierał yosan w mojej almerze. Dziś za pomocą kabli od "pozyczania" prądu, doprowadziłem zasilanie z aku.

Efekt? Zakluceniach od czegoś z silnika znikly. Zostały tylko bardzo delikatne od nawiewu. Myślę, że przy podłączeniu normalnym kablem z ekranami w miejscu połączenia z radiem uda się wyeliminować resztki syfu.

Pomimo dość małej anteny jaka jest pirat dość często korzystam z rf-geina. Pisk nakladajacych się sygnałów jest strasznie denerwujący. Jak będę miał możliwość musze sprawdzić jak jeździ się z 1.5m antena ale wówczas jakoś nie widzę zadowolenia w mojej okolicy w przypadku korzystania z radia bez RF-G.
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

yosan 120 jest stworzony do anteny 1,5 m, działa genialnie - ustawisz SQ na granicy szumów, zjedziesz trochę rf-gain i będziesz miał zasięg kilku kilometrów czystych i wyraźnych komunikatów. U mnie taki zestaw hula aż miło, oczywiście radio po tuningu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”